Đoković se zbog toga našao na udaru zapadnih medija, ali je u zaštitu najboljeg tenisera svih vremena stao Božidar Maljković, predsednik Olimpijskog kometata Srbije.
- Odavno to traje. To su smešne stvari. Pokušavaju da njegov ugled, koji nije manji od njegove igračke vrednosti, devalviraju. Ja sam učestovao na sedam fajnal-forova. Uvek je antidoping kontrola rađena na kraju meča. Sećam se da smo neke igrače čekali i dva sata dok ne urade to što treba da urade. Nisam hteo da se ekipa vrati u hotel bez njih. To su toliko banalne i smešne stvari. Hajde onda da mu zabranimo da svi imaju servis, a da on nema. To je ironija, ali je tako - oštar je u izjavi za Informer.ts bio Božidar Maljković.
Maljković je jasno poručio - Olimpijski komitet je uz Đokovića.
- Uvek stajem uz Novaka, mi iz Olimpijskog komiteta. On je naš čovek, naš najbolji sportista, a po meni i najbolji sportista svih vremena.
Foto: Tanjug/AP
Udaraju na Novaka pred olimpijsku godinu, nakon što je najavio juriš na sva četiri grend slema i zlato u Parizu.
- Nisu oni glupi. Nemojte da ih potcenjujemo. Jako su lukavi, strateški dobro potkovani i znaju zašto to rade. Ali, Novak je uvek pobeđivao, sve podlosti, loše termine mečeva i treninga... Pričao sam sa njegovim ocem i sa Novakom šta je sve doživljavao. Da nije tužno, bilo bi jako veselo. Bila bi to hit komedija. Evropski hit.
Foto: AP PHOTO
Predsednik OKS kaže da ni niskim udarcima neće moći da zaustave prvog tenisera sveta.
- Slabi su oni da mu naude. On je veliki šampion. Mi iz košarke volimo Džordana, ja prvi. Pratim ga od početka, pa do danas kad je u penziji, pričao sam sa njim. On je iza sebe imao kompaniju Fejm, Dejvida Folka, koji ga je zastupa celu karijeru, bili su snažni kao predsedsednik države, imao je Najk, posebnu liniju ... Novak nije imao nikoga. Napravio je sve zahvaljujući svom velikom talentu, ocu i majci, koji su ga napravili tako čvrstog i braći koji su uvek tu. Sam protiv svih, ali će pobediti - jasan je Božidar Maljković.
- Kome smeta pesma "Veseli se, srpski rode"? Kome? Taj kome smeta da li razume srpski jezik, da vidi da nema ništa što odudara od etičkih normi. Moja ćerka je dva puta bila prvak Evrope i pevali su neke naše pesme, nisu filipinske. Sve sam rekao.
Bivši francuski biciklista Mark Madio napao je Novaka Đokovića i poručio da srpski teniser treba da bude suspendovan jer je odbio kompletno doping testiranje pre meča u Dejvis kupu.
Rafael Nadal ćuti kao da mu je maca pojela jezik kada Novak Đoković pobeđuje i obara rakorde, ali je zato potrčao da čestita Italiji na osvajanju Dejvis kupa
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši francuski biciklista Mark Madio napao je Novaka Đokovića i poručio da srpski teniser treba da bude suspendovan jer je odbio kompletno doping testiranje pre meča u Dejvis kupu.
Evropska unija je u prvom tromesečju 2026. kupila više ruskog tečnog prirodnog gasa nego ikada ranije, i to u trenutku kada Brisel najavljuje potpuno zatvaranje vrata ruskim energentima.
Jeziva scena zabeležena je u Zrenjaninu. Naime, blokaderi su se tokom noći vozili po gradu, u preskupom, zatamljenom džipu i doslovno terorisali građane.
Goran Ješić, predsednik pokreta "Solidarnost" i okoreli opozicionar, očitao je lekciju blokaderskoj eliti prilikom gostovanja na tajkunskoj "N1". Naime, on je otvoreno poručio da ne planira da podrži takozvanu studentsku listu.
Zdravstveno stanje generala Ratka Mladića naglo se pogoršalo, a prema rečima njegovog sina Darka Mladića, on je trenutno vezan za krevet i nalazi se u izuzetno teškom stanju. Darko Mladić tvrdi da se general praktično bori za život i da je njegovo stanje katastrofalno.
Blokaderi-prostaci odavno su pokazali da nemaju nikakav politički plan i da je njihov jedini program nasilje, a sredstvo u borbi za vlast im je prostakluk i nevaspitanje koje se iskazuje na skandalozan način - pokazivanjem srednjeg prsta.
U Ložionici u Beogradu danas je počeo jedan od najznačajnijih poslovnih događaja u regionu ove godine, Prvi "Business Summit 2026", koji se održava pod sloganom "Vizija koja se gradi" i koji je okupio vodeće domaće, regionalne i svetske lidere biznisa, politike i finansija.
Na području od samo trideset do četrdeset kilometara, Mokra Gora – Šargan – Kremna, nalazi se kamenje kome je narod sam odredio mističnost. A mističnost u je u tome što kada ih dodirnete ispunjava želje ili imaju neko drugo pozitivno dejstvo.
U Srbiji će pre podne biti pretežno sunčano, dok se posle podne očekuje promenljivo oblačno vreme mestimično sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom. Temperature će se kretati od 4 do 26 stepeni.
Tri godine je prošlo otkako je preminula Angelina Aćimović, žrtva dečaka ubice koji je počinio krvavi zločin u OŠ "Vladislav Ribnikar", a njen otac Anđelko Aćimović za Informer ističe da se trudi da održi prisustvo ćerke u životu porodice.
Ubica policajca Marin Golub (46) jutros je preminuo, saznaje se iz uprave KB Dubrava. Nakon što je ubio Roberta Grileca, dugogodišnjeg šefa kriminalističke policije, Golub je pokušao da se ubije i hitno je prevezen u KB Dubrava.
Aleksandar Nešović, član kriminalne grupe Dejana Stojanovića Keke nestao je pre tri dana, a poslednji put je viđen u jednom restoranu na Senjaku. Osam osoba za koje se sumnja da su umešane u nestanak Nešovića, uhapšeno je.
Turska glumica Afra Saračoglu (28), koja je igrala u nekim od najpopularnijih tamošnjih serija, na neočekivan način je odlučila da se bavi filmom i televizijom.
Instagram je predstavio novu opciju pod nazivom "Instants", kojom želi da podstakne korisnike na spontanije deljenje fotografija i manje obrađen sadržaj.
Kaubojski pasulj je zasitno jelo iz rerne koje u jednom loncu spaja pasulj, mleveno meso i suhomesnate proizvode. Priprema je jednostavna, a ukus bogat i pun, idealan za hladnije dane.
Lavina ne krije uzbuđenje pred veliko finale "Evrovizije 2026" koje će biti održano u subotu, a članovi benda priznaju da su emocije svakim danom sve jače.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar