Janik Siner je osvojio prvi grend slem u karijeri, ali kaže da ne misli o prvoj poziciji na ATP listi.
Italijan je u spektakularnom finalu posle preokreta u pet setova savladao Danila Medvedeva, a pore toga je eliminisa prvog tenisera sveta Novaka Đokovića.
Janik Siner je zaustavio Novaka Đokovića u polufinalu Australijan opena, pa sipao komplimente na račun Srbina, ali na kraju priznao da mu je ipak idol Rodžer Federer.
Beloruskinja na terenu provela bezmalo deset sati manje od italijanskog tenisera.
29.01.2024
19:53
Siner posle uspeha nije poleteo, čvrsto stoji na zemlji, svestan je da ga samo rad može odvesti na vrh. Još uvek ne misli na prvo mesto na ATP listi.
- Radim da ostvarim svoje snove. Oduvek sam želeo da osvojim grend slem, sada znam kakav je osećaj, i radimo na tome da ponovo pronađemo ovaj osećaj. Sada je najbolje da se vratim na teren i radim. Mnogo je razlika između prvih pet na svetu, prva tri i potom broja 1. Za sada sam broj četiri. Prvi cilj je da idem napred malim koracima. U međuvremenu, približavamo se poziciji broj 3 - kazao je Janik, koji očigledno ne trči pred rudu.
Pokazao je neverovatnu zrelost, smatra Nik Kirjos.
29.01.2024
17:27
Foto: Tanjug/AP
U domovini su ga dočekali kao nacionalnog heroja.
- Pritisak je privilegija. Kada stvari idu dobro, uvek želite više - dodao je Janik Siner, koji trenutno ima 8,310 bodova, a ispred Danil Medvedev sa 8,765, Karlos Alkaras sa 9,255, dok je na vrhu poretka Novak Đoković sa 9,855.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Janik Siner je zaustavio Novaka Đokovića u polufinalu Australijan opena, pa sipao komplimente na račun Srbina, ali na kraju priznao da mu je ipak idol Rodžer Federer.
Blokader Ivan Bikić, zgubidan sa dna kace i odbornik pokreta Dosta je bilo (DJB) u Zemunu, ušao je 25. marta 2026. godine u 12.30 časova na tlo Srbije preko graničnog prelaza Mali Zvornik koristeći pasoš Republike Hrvatske, a ubrzo je policija o njemu došla do zapanjujućih informacija, otkriva Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI).
Predstavnici Irana već tajno stupaju u kontakt sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali iz straha izbegavaju da o tome govore javno, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je obišao Kulu, odakle se obratio građanima pred predstojeće lokalne izbore u tom mestu, kao i u još devet gradova i opština širom Srbije. Osim Vučića, građanima se obratio i Milan Knežević, predsednik Demokratske narodne partije i poslanik u Skupštini Crne Gore.
Izborna lista "Mladi za Palanku – Sami protiv svih“ našla se u centru pažnje nakon što su se u javnosti pojavili uznemirujući navodi o jednoj od kandidatkinja sa ove izborne liste, profesorki engleskog jezika Violeti Stanković.
Nakon što već pet dana predsednik Visokog saveta tužilaštva (VST) Branko Stamenković ignoriše odluku Ustavnog suda, četiri člana aktuelnog saziva Saveta zatražila su danas da se ispuni nalog tog suda i da se hitno zakaže elektronska sednica Saveta na kojoj će se proglasiti rezultati tužilačkih izbora za nove članove Saveta iz reda javnih tužilaca.
Režiser Dragoslav Bokan gostovao je u emisiji "Info jutro" na Informer TV i tom prilikom govorio je o komentarima sa jučerašnje tribine u Knjaževcu, na kojoj je bio i naš glavni urednik Dragan J. Vučićević, marketinški stručnjak Nebojša Krstić i predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Lazar Rakonjac iz Aranđelovca ostvaruje najbolje rezultate na raznim takmičenjima, pa su ga tim povodom obišli direktor Beogradskog Sajma Nikola Banković, direktor Logističkih Centara Srbije Marko Milovanović i Dragan Savkić, ispred Opštine Aranđelovac.
Jučerašnje svedočenje Koste K, dečaka ubice koji je pre tri godine počinio masovno ubistvo u OŠ "Vladislav Ribnikar", u kom je stao u odbranu svojih roditelja, šokiralo je javnost,
Policija je uhapsila četiri osobe zbog sumnje da su organizovale takozvanu „Whats App“ prevaru, kojom su oštetile veliki broj građana Srbije za oko osam miliona dinara.
Komandant Kopnene vojske Irana, general Ali Džahanšahi, upozorio je danas Sjedinjene Američke Države da ne pomišljaju ni na kakav kopneni upad, navodeći da bi on za njih bio "opasniji i skuplji".
Prestolonaslednik Saudijske Arabije Mohamed bin Salman u razgovorima sa predsednikom SAD Donaldom Trampom zagovara nastavak rata protiv Irana, ocenjujući da američko-izraelska kampanja predstavlja „istorijsku priliku“ za preoblikovanje Bliskog istoka, prenosi Njujork tajms.
Pentagon razvija vojne opcije za "konačni napad" na Iran, koji bi mogao da uključuje upotrebu kopnenih snaga i masovne vazdušne napade, izjavila su dva američka zvaničnika i dva izvora upoznata sa planovima.
Noelija Kastiljo Ramos (25) iz Barselone, koja je 2022. godine bila žrtva grupnog silovanja i ostala paraplegičar nakon pokušaja samoubistva, dobila je odobrenje za eutanaziju u Španiji.
Producent filma "Žetva" Dragan Ivanović kaže da su mnogi domaći i strani glumci odbijali uloge u ovom ostvarenju iz straha da im karijer ne bi bile ugrožene.
Bila Kozbija (88) je građanska porota u Kaliforniji proglasila odgovornim za drogiranje i seksualni napad na Donu Motsinger, koji se dogodio davne 1972. godine.
Influenseri Stefan Janković Janko i Brazilac prokomentarisali su učesnike boks turnira Nacionalna klasa, koji će se sutra, 27. marta, od 19 časova emitovati na Informer televiziji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar