Patnja se nastavlja! Nadal ne može, opet je odustao
Podeli vest
Svi jedva čekaju da se Rafael Nadal vrati na teren, ali ga navijači u Majamiju neće videti.
Zbog povrede koju je obnovio u Australiji, nakon Indijan Velsa, neće igrati na mastersu u Majamiju. Rafa je mogao da iskoristio zaštićeni rang, ali nije, odustao je turnira na Floridi, pa će se fokusirati na deo sezone na šljaci, njegovoj omiljenoj podlozi.
Roditelji najboljih tenisera sveta često nisu samo najveći navijači u loži. Bez obzira na to da li navijaju sa tribina ili su i treneri svojoj deci, imaju ključnu ulogu u njihovim karijerama.
Fransis Bugi, kondicioni trener Viktorije Azarenke, kaže da su za uspeh Novaka Đokovića zaslužni Rafael Nadal i Rodžer Federer.
18.02.2024
13:45
Poslednji put kada je Rafael Nadal igrao u Majamiju je bilo pre sedam godina, kada je poražen u finalu od Rodžera Federera. Sad će definitivno u centru pažnje biti samo turniri na zemlji koji će biti priprema za ono najvažnije - grend slem koji je osvojio 14 puta. Ali, pre Pariza trebalo bi da ga vidimo u Monte Karlu, Barseloni, Madridu, potom u Rimu, pa tek onda na "Filip Šatrijeu".
Rafael Nadal je otvorio dušu u intervjuu za "La Sekstu", pa opet šokirao navijače jer je nagovestio da će mu ova sezona verovatno biti poslednja u karijeri.
Švajcarski teniser Sten Vavrinka prokomentarisao je "veliku trojku": Novaka Đokovića, Rafaela Nadala i Rodžera Federera.
12.02.2024
08:34
Foto: EPA Images
Rafa Nadal propušta Majami
Nadal je najavio povratak na teren početkom godine, ali se povredio tokom četvrtfinala Brizbejna, koji je trebalo da mu posluži kao priprema za prvi grend slem, pa nije mogao da se vrati na Australijan open.
Foto: EPAIMAGES
Rafael Nadal neće igrati u Americi
- Napreduje, ali smo jako oprezni. Šta nas je snašlo, moramo da budemo takvi. Polako počinjemo ponovo da treniramo. Nije bilo ozbiljno, ali je bilo dovoljno da ne igra Australijan open, što mu je bio jedan od velikih ciljeva. Posle svih tih teških meseci iza njega, biti blizu povratka u pristojnoj reverziji igre, stvarno je šteta što nije mogao da igra - rekao je nedavno Karlos Moja, trener španskog tenisera, ali ne ide sve u smeru u kom se nadao jedan od najboljih igrača ikada.
Na današnji dan 29. januara 2012. godine, Novak Đoković savladao je Rafaela Nadala 3:2 u finalu Australijan opena, koje je bilo najduže u istoriji grend slemova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Roditelji najboljih tenisera sveta često nisu samo najveći navijači u loži. Bez obzira na to da li navijaju sa tribina ili su i treneri svojoj deci, imaju ključnu ulogu u njihovim karijerama.
Iran je uputio hitan poziv susednim državama da odmah evakuišu osoblje iz više ključnih naftnih i gasnih postrojenja širom Bliskog istoka, uz upozorenje da bi ti objekti mogli biti meta vojnih udara.
Danas (17. marta) u 18:11 po moskovskom vremenu, izvršen je napad na teritoriju koja se nalazi uz zgradu meteorološke službe na industrijskoj lokaciji NE „Bušer“, u neposrednoj blizini aktivnog energetskog bloka, saopštava Rosatom.
Blokaderski reditelj Srđan Dragojević, nekada poznat po filmovima koje je stvarao, a danas samo po ostrašćenom "pljuvanju" svega dobrog u državi Srbiji, ostrvio se najstrašnije na, verovali ili ne, veronauku.
Šef odborničke grupe u skupštini grada Kruševca Zoran Tomić i narodni poslanik Milenko Jovanov su na Iks mreži reagovali na laži i besmislice koje je rekao tajkunski opozicionar Dragan Đilas.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić vratila je danas na fabrička podešavanja potrčka tajkuna Dragana Đilasa, Borislava Borka Stefanovića, koji je nju napao zbog reči koje je izgovorila u Briselu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Menadžer Grada Beograda Miroslav Čučković izjavio je danas da je TBM mašina za kopanje beogradskog metroa završena u Kini i da će od 20. aprila biti poslata u Srbiju.
Fitnes trener Ivana Vasić je bežeći od rata na Bliskom istoku vozila 3.000 kilometara i za tri dana iz Iraka kolima stigla u Beograd zajedno sa svoja dva psa.
Gorska služba za spasavanje uspešno je realizovala još jednu akciju na Rtnju kada su dve osobe ostale same na planini sa ispražnjenim telefonima i van staze.
Skup u organizaciji "Medijske mreže" u Privrednoj komori Srbije okupio stručnjake koji poručuju da su za uspešnu energetsku tranziciju ključni ulaganja, stabilan sistem i dugoročno planiranje.
Ubistvo vođe baklanskog kartela Živka Bakića naručile su i organizovale vođe kriminalnog klana koje se nalaze van teritorije Srbije, otkriveno je tokom istrage likvidacije koja se dogodila 16. januara u Sopotu.
Telo Nenada K. (58) pronađeno je 16.marta u zgradi u Čačku, a njegov nestanak prijavljen je samo dan ranije. Zbog sumnje da su ga ubili, policija je uhapsila trojicu muškaraca.
Kina je započela direktne pripreme za mogući sukob sa Sjedinjenim Američkim Državama u narednim godinama, dok pažljivo analizira rat SAD protiv Irana kako bi otkrila slabosti američke vojne strategije, prenosi Blumberg.
Predsednik Rusije Vladimir Putin uputio je saučešće vrhovnom vođi Irana Modžtabi Hamneiju povodom smrti sekretara Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija, kojeg je nazvao „istinskim prijateljem Rusije“, mudrim i dalekovidim političarem.
Katarska rafinerija u Ras Lafanu zapalila se nakon iranskog udara, čime je pogođen jedan od ključnih energetskih objekata u Persijskom zalivu i otvorena nova faza eskalacije na Bliskom istoku.
Književniku Veselinu Dželetoviću, prema čijem romanu je snimljen film "Žetva", i ekipi koja je radila na ovom ostvarenju, nuđeni su milioni da iz filma izbace da su ljudi ubijani i kidnapovani na Kosovu i Metohiji, a njihovi organi vađeni u "Žutoj kući".
Danas je došlo do požara u srpskom paviljonu u Veneciji gde se održava čuveni filmski festival, a sada su se pojavile i prve fotografije sa mesta nesreće.
Kuhinjski ormarići mogu brzo postati magnet za mrave, moljce i druge sitne napasti, ali postoji veoma jednostavno rešenje koje je prirodno i jeftino, lovorov list.
Sigurno vam se bar jednom desilo da priključite telefon na punjenje, a baterija se uopšte ne puni. To ume baš da iznervira, ali rešenje je često jednostavnije nego što mislite, a pritom veoma jeftino.
Hroničan umor, nervoza i pad energije mogu biti znak da organizmu nedostaje jedan važan vitamin iz B grupe koji ima veliku ulogu u radu mozga, proizvodnji energije i jačanju imuniteta.
Mlad mesec u astrologiji simbolizuje nove početke, neočekivane prilike i sveže ideje koje dolaze u pravom trenutku. Sledeći put ćemo ga videti 19. marta, a ovaj ciklus posebno će osvežiti energiju i doneti šanse za napredak Ribama, Bikovima i Rakovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar