HITNO UPOZORENJE RHMZ! UPALJEN METEOALRAM! STIŽE NAGLA PROMENA VREMENA! Ovaj deo zemlje je prvi na udaru! /FOTO/
Podeli vest
Jače naoblačenje i zahlađenje s kišom koje će posle podne zahvatiti severne i zapadne krajeve, uveče i u toku noći proširiće se na ostatak Srbije, saopštio je RHMZ
- U drugom delu noći, između 14. i 15. marta, kao i sutra ujutro i pre podne najviše kiše se očekuje na području zapadne Srbije, Srema, Beograda, Šumadije, južnog i srednjeg Banata, gde će mestimično pasti i više od 20 milimetara kiše za 12 sati - navedeno je u najnovijoj najavi RHMZ.
U Srbiji se danas očekuje toplije i u većem delu dana pretežno sunčano vreme, ali se tokom popodneva očekuje jače naoblačenje i zahlađenje sa kišom, na planinama sa snegom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije.
14.03.2021
08:16
Osim kiše, očekuje se i sneg.
- Sneg će sutra padati prvo na jugozapadu Srbije, a najznačajnije povećanje visine snežnog pokrivača se očekuje u brdsko-planinskom području jugoistočne Srbije u noći od ponedeljka ka utorku i to za 10 do 30 centimetara za 12 sati - najavio je RHMZ.
Kako se dodaje, duvaće umeren i jak severozapadni vetar, koji će sutra i u utorak u istočnoj Srbiji imati udare od 17 do 20 metara u sekundi.
Foto: RHMZ
Istočna i jugoistočna Srbija biće obojene u narandžasto, što kako se navodi u objašnjenju znači da je vreme opasno. Prognozirane su opasne vremenske pojave, a takvog su inteziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje. Treba biti vrlo obazriv, svestan rizika i redovno informisan o detaljima očekivanih meteoroloških uslova.
U ostalim delovima naše zemlje na snazi će biti žuti meteo alarm te vreme može biti potencijalno opasno, a vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene.
Do 22. marta čeka nas pretežno oblačno vreme s čestom pojavom kiše u nižim i snega u višim predelima, ali od utorka uz malu količinu padavina.
Do petka hladno, pa se u noćnim i jutarnjim satima slab sneg očekuje ponegde i u nižim predelima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) objavio je da se večeras očekuje oblačno vreme, na severu suvo, a u ostalim predelima sa snegom uz dalje povećanje visine snežnog pokrivača.
U istočnoj Srbiji danas i sutra 25. decembra padaće sneg uz stvaranje snežnog pokrivača prosečne visine od 10 do 20 centimetara u nižim delovima Timočke i Negotinske Krajine do preko 30 do 40 centimetara u planinskim predelima Karpatske oblasti.
U Srbiji se danas očekuje toplije i u većem delu dana pretežno sunčano vreme, ali se tokom popodneva očekuje jače naoblačenje i zahlađenje sa kišom, na planinama sa snegom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije.
Američki napad razotkrio je slabu odbranu Venecuele: Ruski S-300 i „Buk“ nisu radili, što doprinosi teoriji da je Moskva zapravo „papirni tigar“, piše Njujork tajms.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić osvrnula se na izjavu evroposlanika Tonina Picule u vezi sa posetom delegacije EU Srbiji, koja je poslednjih dana podigla veliku prašinu u javnosit.
Tretman koji je legendarna pevačica Snežana Đurišić imala u Zagrebu samo zato što je pevala pesmu "Vidovdan", i divljački napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku, još jednom je pokazao da će antisrpski ekstremisti vrlo lako naći zajednički jezik.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Telo muškarca (40) pronađeno je jutros u lokvi krvi u bašti jednog poznatog kafića u centru Beograda u ulici Nikole Spasića, a sumnja se da je pao sa zgrade.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunima demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 2.500 ljudi, prema podacima američke grupe za ljudska prava, dok pojedini izvori upozoravaju da bi taj broj mogao biti drugačiji. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Visina snega u Moskovskoj oblasti dostigla je rekordnih 59 centimetara dok je u Moskvi napadalo 48 centimetara, upozorio je meteorolog Jevgenij Tiškovec.
Samo 17 odsto Amerikanaca podržava napore predsednika SAD Donalda Trampa da stekne Grenland, a značajna većina demokrata i republikanaca se protivi upotrebi vojne sile za pripajanje tog ostrva, pokazuju rezultati najnovije ankete.
Predstava "Kuća" Nebojše Ilića, u režiji Voje Brajovića, otkazana je zbog zdravstvenog stanja glumca Branimira Brstine i neće biti izvedena u sredu, 21. januara, saopštio je danas Zvezdara teatar.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Glumica Radmila Živković osam godina pred smrt nije glumila i dobijala uloge, a kako je jednom prilikom otkrila, razlog tome je što mnogima nije odgovarala.
Malo ko zna da se naš legendarni glumac Bata Paskaljević zapravo zvao Mihajlo Zojić, a ime pod kojim je ušao u istoriju jugoslovenskog glumišta uzeo je po dedi Paskalju Zojiću.
Pevač Đorđe David zaprepašćen je onim što se dogodilo Ani Bekuti u Čačku, ali ne i iznenađen jer je i sam nekoliko puta bio žrtva linča zbog svojih stavova.
Pevačica Seka Aleksić izrazila je žaljenje zbog onoga što se sinoć dogodilo Ani Bekuti u Čačku, iako već mesecima podržava blokadersko nasilje širom Srbije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar