U osnovnim školama uskoro kreće upis prvaka, sadašnje predškolce tako očekuje i prvo testiranje, a roditelje već polako hvata panika - od izbora škole, da li da to bude najbliža ili ona na glasu, do toga šta njihov budući prvak treba da zna pre polaska u školu.
Trinaestogodišnji dečak iz Novog Pazara nedavno se srušio tokom treninga zbog jedne neprepoznate bolesti, koja se može otkriti EKG-om.
22.02.2024
13:24
Roditelji su i iskazali potrebu za ovim vidom podrške pa će već od početka idućeg meseca zaživeti ovaj projekat.
- U tri vrtića u gradu roditelji koji za tim imaju potrebe od sada će moći na sigurnom i sa svojim vršnjacima da ostave decu i na dan vikenda – najavila je dr Darija Kisić, ministarka za brigu o porodici i demografiju prilikom posete Zrenjaninu.
Bračni par Pilipović iz Zrenjanina nedavno je dobio četvrto dete. U svom stanu ugostili su ministarku Kisić i gradonačelnika Simu Salapuru. Kako ističu, pomoć države i lokalne samouprave im puno znači.
Glog, kao jak zaštitnik zdravlja, naširoko je korišćen u narodnoj medicini jer je naš narod verovao da se od njega plaše svi demoni, vampiri, a posebno demoni bolesti. Cvet i plod gloga se od davnina upotrebljavaju za lečenje srca, visokog krvnog pritisaka, nervoze, vrtoglavice, nesanice, gušenja, pomaže kod grčenja materice i tonusa creva.
23.02.2024
22:25
- Generalno volim decu. Živim za njih i to mi je glavna motivacija. Snalazimo se. Radim kao vaspitač tako da mi je nekako lakše sa četvoro dece - rekla je Natalija Pilipović za TV Vojvodina.
Foto: printscreen RTV
Natalija Pilipović, majka četvoro dece raduje se što će vrtići raditi i subotom
Grad Zrenjanin godišnje izdvaja skoro milijardu dinara za mere unapređenja populacione politike, a od početka godine povećana su i jednokratna davanja za prvorođeno dete na 60 hiljada dinara dok se za svako naredno dete dodeljuje 45 hiljada.
- Roditelji koji rade i subotom mogu da ostave decu u celodnevnom boravku. Reč je o tri objekta na teritoriji grada Zrenjanina - dodao je gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura.
Ministarka Kisić je istakla da Zrenjanin može da posluži kao primer dobre prakse a kao jednu od najznačajnijih stavki istakla je to što u ovom gradu nema liste čekanja za upis u predškolske ustanove.
Kragujevčanka Jasmina Filić (41) majka dvanaestoro dece jedna je od više od 200 dobitnika priznanja povodom Dana državnosti. Jasmini je zlatnu medalju uručio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a sa njom je bio i mali Konstantin (5).
Svi koji su ikada posetili porodičnu grobnicu dinastije Karađorđević ispod crkve Svetog Đorđa na Oplencu, verovatno su bili iznenađeni kada su, među imenima Aleksandar, Petar, Đorđe, Jelisaveta, Zorka ili Jelena, videli i jedno prilično neobično - Kleopatra. Ko je bila ova srpska princeza originalnog imena i kakva je bila njena sudbina?
Sestre Đokić Tatjana, Katarina i Aleksandra, rođene Paraćinke odlučile su da ponude smeštaj nekom od stanara zgrade u kojoj se utorak dogodila eksplozija.
Vlastimir Todorović (70) iz Gabrovca kraj Niša preminuo je samo dva dana pošto su lopovi ukrali nadgrobne ploče sa spomenika koje su njegova supruga Mirjana i on podigli sebi za života.
Vranje je dalo Кoštanu i Mitka, a stari Prizren Sultanu Petrović – Dilber Tutu Jorgušovu, čija su lepota, ljubavna razočarenja i sreća opevani u pesmama.
U selu Radonjica, nedaleko od Leskovca, zapanjujući prizor uzdrmao je selu Srbiju! Na društvenoj mreži Fejsbuk osvanuli su snimci na kojima Č. M. iz ovog sela "kažnjava" letvom svoje svinje...
Vlada Beočanin, alpinista iz Župe, proteklog vikenda je sa grupom planinara iz Beograda osvojio najviši vrh Balkana, a pri povratku sa oko tri hiljade metara, hrabro je sa dvojicom svojih prijatelja izbavio iz mećave majku sa malim sinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U osnovnim školama uskoro kreće upis prvaka, sadašnje predškolce tako očekuje i prvo testiranje, a roditelje već polako hvata panika - od izbora škole, da li da to bude najbliža ili ona na glasu, do toga šta njihov budući prvak treba da zna pre polaska u školu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa ministrom za Evropu i spoljne poslove Francuske Žan-Noelom Baroom, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Od ponedeljka, 17. januara novu emisiju „Troglas“, autorski format posvećen političkim, kulturološkim i društvenim temama koje oblikuju savremeno društvo u zemlji i svetu možete gledati na Dokumentarna TV.
Takozvana vlada u Prištini najavila je da će zakon o strancima i zakon o vozilima početi da se primenjuju od 16. januara, a vest je objavio vršilac dužnosti potpredsednika vlade privremenih prištinskih institucija, Besnik Bisljimi, navodeći da će prva faza, do 15. marta, biti informativna, a da će se onda zakoni primenjivati u punoj meri.
Ministar pravde Nenad Vujić izjavio je danas u Skupštini Srbije da izmene pravosudnih zakona koje je predložio poslanik SNS Uglješa Mrdić predstavljaju korak u unapređenju rada i efikasnosti pravosuđa.
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičarka Plavih u Exatlonu Srbija, Sanja Kalinović, iznenadila je sve učesnike fer-plej potezom kada je oba tima zamolila da ne smetaju dok se bore na poligonu.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
Poruke sa aplikacije Skaj, razmenjivane krajem 2020. godine, otkrivaju kako su Filip Zindović Kljajević i Vukašin Vojinović planirali krijumčarenje višemilionskih pošiljki kokaina, uz računicu da im se isplati i "sitan posao" od svega nekoliko kilograma droge.
Iako se u prvi mah sumnjalo da je došlo do teškog zločina, Predrag Ž. (43) koji je pre nekoliko dana pronađen mrtav u kući svog prijatelja Srđana K. (41), u naselju Bečmen u Surčinu — ipak nije ubijen, potvrdila je obdukcija.
Suđenje braći Urošu i Milošu Paniću pred Trećim osnovnim sudom u Beogradu obeležile su burne reakcije odbrane nakon izlaganja sudskih veštaka, koji su naveli da ključna svedokinja T. K. trenutno ima ozbiljan duševni poremećaj, dok je njena procesna sposobnost u ranijoj fazi postupka dovedena u pitanje.
Francuski predsednik Emanuel Makron pojavio se u javnosti sa izraženim crvenilom i krvavim okom, što je odmah izazvalo pažnju javnosti i brojne spekulacije na društvenim mrežama.
U Beču je vozač Ajhan Č. dobio kaznu od 600 evra jer je na ledenoj hladnoći držao upaljen motor tri minuta kako bi odledio vetrobransko staklo. Incident je izazvao javnu debatu o slepoj primeni propisa i zdravom razumu u modernoj Evropi.
Evropske zemlje raspoređuju vojne snage na Grenlandu u okviru misije “Arktička izdržljivost”, dok SAD pod predsednikom Donaldom Trampom razmatraju jačanje kontrole nad arktičkim ostrvom, nakon sastanka američkih, danske i grenlandske delegacije u Vašingtonu.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar