E, JADE! SRBI, IPAK, MOGU U CRNU GORU NA MORE... Neophodno vam je 2.000 evra i da ispunite još jedan MNOGO SKUPLJI uslov!
Podeli vest
Granice Crne Gore srpskim državljanima zatvorene su od početka pandemije, međutim, uz privatni avion i 2.000 evra, koliko košta let, mogu da budu srušene sve barijere
Sunčanje i kupanje na crnogorskim plažama mnogi građani Srbije otpisali su za ovu godinu kada je Crna Gora, zbog nepovoljne epidemiološke situacije u našoj zemlji, odlučila da nas stavi na "crvenu listu" i zatvori granice i ulaz našim turistima. Ova zemlja od tada je više puta ažurirala spisak zemalja kojima je odobravan ulaz uz negativan PCR test ili obavezan karantin u trajanju od 14 dana, ali Srbije nijednom nije bilo na toj listi.
Dok svoju državu (samo) proglašavaju ekološkom, biserom Jadrana, kovid-fri destinacijom i slično, Crnogorci rekama u Srbiju i Bosnu i Hercegovinu godišnje pošalju tone đubreta i otpadnih materijala
25.07.2020
12:01
Međutim, mnoge naše poznate ličnosti letuju upravo u "zabranjenoj zemlji", što je pokrenulo lavinu komentara i pitanja kako je to uopšte moguće.
Naime, prva mera popuštanja koju je donela ova zemlja odnosi se na to da je "omogućen ulazak stranih državljana koji u Crnu Goru dolaze nekomercijalnim avio-saobraćajem, bez obzira na to iz koje države dolaze, uz poštovanje privremenih mera", stoji na sajtu vlade Crne Gore.
To bi značilo da svi putnici, uglavnom oni sa izuzetno dubokim džepom, mogu priuštiti luksuz da letuju i borave u ovoj zemlji. Kako saznajemo, let privatnim avionom košta oko 2.000 evra, a potrebno je na uvid doneti negativan PCR test, ne stariji od 72 sata, dokaz o rezervisanom smeštaju, a 48 sati pre planiranog leta operateru aerodroma mora biti podnet zahtev za odobrenje leta koji, pored redovnih informacija, mora sadržati ime i prezime putnika i posade, pri čemu operater aerodroma zadržava pravo da odobri ili ne odobri let. Ovo, dalje, znači i to da putnici nisu u obavezi da 14 dana provedu u izolaciji ili samoizolaciji, već samo da se javljaju zdravstvenim vlastima, saopštila je vlada Crne Gore.
Zdravstveni nadzor
- Ukoliko vazduhoplov dolazi iz Republike Srbije, putnici i posada moraju prilikom ulaska u Crnu Goru posedovati negativan PCR test, ne stariji od 72 sata, kao i rezervaciju u hotelskom smeštaju. Operater vazduhoplova mora 48 sati pre planiranog leta podneti operateru aerodroma zahtev za odobrenje, a prema ovim putnicima se preduzimaju mere zdravstvenog nadzora - za dolazak/odlazak putnika od terminala do smeštaja potrebno je organizovati poseban transport.
Dakle, za kupanje u crnogorskom delu Jadranskog mora potrebno je "samo" 2.000 evra, negativan PCR test i privatni avion.
Ministarstvo spoljnih poslova: Nismo nadležni
Na upit novinara kakva je procedura za ulazak naših državljana u Crnu Goru, koje kategorije i pod kojim uslovima mogu ući, kao i koje uslove putnici koji putuju privatnim avionima moraju da ispune, iz Ministarstva spoljnih poslova Srbije naveli su da državljanima Srbije nije dozvoljen ulazak, a da izdavanje dozvole za privatne letove nije u njihovoj nadležnosti.
- Državljanima Srbije nije dozvoljen ulazak u Crnu Goru. Državljani Srbije koji poseduju dozvolu za stalni ili privremeni boravak u Crnoj Gori, uz obaveznu meru karantina u trajanju od 14 dana i PCR test ne stariji od 72 sata mogu da uđu u Crnu Goru. Za izdavanje dozvole za letove privatnih vazduhoplova u Crnu Goru nije nadležno Ministarstvo spoljnih poslova - poručili su za Kurir iz MSP.
Činjenice: Ko može da uđe u CG:
- Zdravstveni i naučni radnici
- Lica koja obavljaju ili obezbeđuju transport putnika i robe
- Diplomate akreditovane u Crnoj Gori
- Osoblje međunarodnih organizacija, vojno osoblje i radnici humanitarne pomoći
- Određene kategorije putnika u tranzitu
- Lica kojima je potrebna međunarodna zaštita
- Lica koja putuju nekomercijalnim avio-saobraćajem
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Klasićna antipropaganda. Crnogorci, bolje reći državni aparat, zaslužuju mnogo gore. Jedino, što će u celoj ujdurmi ispaštati i Srbi koji su dole, domoroci. Možda je rešenje da se ide samo i podrušja gde su Srbi, od Herceg Novog pa naniže. Izbegavati ostalo . Iiii, ne razumem Srbe, koji su zinuli da idu na more? Isto je Sunce i tamo i ovde, samo što se to isto Sunce plaća tamo i to poskupo. Srbiju prvo obiđite, manastire, banje, planine, seoski turizam, organik hrana, sir, kalmak, mleko jaja,... Tamo ćete jesti samo GMO. Aj zdravo da ste.
Dok svoju državu (samo) proglašavaju ekološkom, biserom Jadrana, kovid-fri destinacijom i slično, Crnogorci rekama u Srbiju i Bosnu i Hercegovinu godišnje pošalju tone đubreta i otpadnih materijala
Tri velika ruska ratna broda – desantni brodovi „Aleksandar Šabalin“ i „Ivan Gren“, kao i fregata „Admiral Grigorovič“ – trenutno su usidrena u sirijskoj luci Tartus, gde se nalazi ključna ruska vojna baza. Satelitski snimci ukazuju na pripreme za transport velike količine vojne opreme, a prema dostupnim informacijama, ona će biti prebačena u Libiju.
Administracija predsednika Džoa Bajdena bila je upoznata sa ukrajinskim planovima za asimetrični rat protiv Rusije, ali tajne operacije nisu bile predočene ni američkom Kongresu ni javnosti, tvrdi britanski analitičar Aleksandar Merkuris.
Marinika Tepić potprecednica stranke slobode i pravde izjavila da Viši sud treba odmah sutra da odredi pritvor Goranu Vesiću, što je očigledan pritisak na sudstvo kakvo nije postojalo ni '45.
Kristijan Šmit, visoki predstavnik u BiH kojeg Republika Srpska ne priznaje jer ne postoji odluka Saveta bezbednosti UN o njegovom postavljenju, zapretio je hapšenjem zbog proslave Dana Republike Srpske!
O odlikovanju Džordža Soroša i Hilari Klinton od strane američkog predsednika Džozefa Bajdena za našu televiziju govorio je Boško Vasiljević, stručnjak za sprsko-ruske odnose.
Na Informer televiziji emitovan je dokumentarac posvećen žrtvama masakra u Duboni, koji sada možete da pogledate na našem portalu! Uroš Blažić nedavno je osuđenog na maksimalnih 20 godina zatvora zbog ubistva ukupno 12 ljudi.
Kineskinja Ksue Leng zaljubila se u Dejana Jovanovića i zbog njega promenila život iz korena. Iz Kine se preselila u Srbiju, gde su se i venčali, a uskoro će postati roditelji jedne devojčice.
Atifa Ljajić (67) iz Novog Pazara postala je medicinski fenomen kada je u 60. godini ostvarila svoju najveću želju i postala majka! Nakon pete vantelesne oplodnje, prvi put ostala je trudna i rizikujući zdravlje i život odlučila da rodi!
Ognjen Vojvodić (2) podlegao je povredama koje je zadobio u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila između Starog Žednika i Malog Beograda, 30. decembra.
"Voleo je Božić. Rekao mi je da se ovog Božića oseća lagano. Jedva ga je čekao, a onda je ubijen na Badnje veče", rekao je komšija ubijenog Zorana G. iz Inđije, kojeg su kako se sumnja ubila četvorica mladića kada im je rekao da uspore sa kolima.
Saša Panić, otac Milana i Kristine koje je ubio Uroš Blažić u školskom dvorištu u Duboni, za Informer kaže da je Biljana majka monstruma koji im je pobio decu prijavila njega i Daliborovog oca, koji je takođe ubijen, Milisava Todorovića policiji jer se ne oseće bezbedno.
Treći osnovni sud u Beogradu odredio je pritvor u trajanju do 30 dana državljaninu Moldavije A. B. (25) zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi.
Muftija beogradski, Mustafa Jusufspahić, u velikom intervjuu za Informer je govorio o fudbalskim i košarkaškim sekcijama Partizana, anegdotama iz perioda bavljenja sportom, veri, navijanju, porodici...
Muftija beogradski, Mustafa Jusufspahić, u razgovoru za Informer je podelio zanimljivu priču iz perioda kada su golmana Vladimira Stojkovića navijači Crvene zvezde uvredljivo prozvali Mustafa.
Film "Ruski konzul" premijerno je prikazan 3. marta 2024, a Žarko Laušević je posthumno na premijeri dobio najveći i najglasniji aplauz na kraju projekcije.
Glumci Mekoli Kalkin i Ketrin O`Hara svetsku slavu stekli su devedesetih godina zahvaljujući ulogom u filmovima "Sam u kući" u kojima su igrali sina Kevina i majku Kejt.
I danas se prepričava trenutak kada je naš čuveni kjniževnik Raša Popov, poznat i iz dečije emisije "Fazoni i fore" u jednoj emisiji kroz suze priznao da je sanjao preminulu suprugu kako ga zove.
U svetu astrologije neke kombinacije znakova u ljubavnim odnosima su poput vode i ulja, jednostavno se ne mešaju dobro. Ove četiri kombinacije znakova su nespojive.
Većina žena u toku godine barem jednom promeni boju kose, a ako pratite trendove svakako ćete biti jedne od onih koje će otrčati svom frizeru i zatražiti neku modernu nijansu koja će vam promeniti lični opis.
Ragu čorba je savršen obrok za hladne dane, bogata je, hranljiva i puna ukusa. Ova jela, obogaćena komadićima mesa, povrća i začina, pružaju pravi užitak u svakom zalogaju.
Dobro pogledajte svoj palac. Da li vam je ravan ili zakrivljen? Ovo će vam pomoći da otkrijete svoje jedinstvene osobine, prednosti, slabosti, prirodu, način razmišljanja i stil ponašanja.
Ako volite cveće i želite da vaš balkon ostane živopisan i tokom hladnih dana, ova biljka je savršen izbor za vas. Erika je zimzeleni grm koji dolazi u oko 800 različitih vrsta, od kojih neke mogu ukrasiti vašu baštu ili dom čak i tokom zime.
Influenserka iz Beograda, koja već 10 godina živi u Los Anđelesu, Anđela Šimšić, oglasila se za Informer u jeku razornih požara koji su zahvatili Kaliforniju.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.