Jezivi planovi NATO-a za Republiku Srpsku konačno obelodanjeni! Zapad bi voleo da od Balkana napravi crnu rupu koju može da kolonizuje! (VIDEO)
Podeli vest
Šta smera NATO u Republici Srpskoj? Engleski lord Mark Lankaster sastavio je izveštaj o tome kakvi su planovi i interesi NATO-a na zapadnom Balkanu. Ovde je predloženo da se uvedu ograničenja za RS koja su dovedena do neprepoznatljivosti. U emisiji "Info jutro", gost je bio novinar Duško Vukajlović koji je govorio o planovima NATO-a za zapadni Balkan, Republiku Srpsku, ali i Srbiju.
Novinar Duško Vukajlović na samom početku čestitao je rođendan Informer televiziji i pohvalio rad naše redakcije u poslednjih godinu dana.
Specijalni predizborni program na Informer TV! Izborna tišina počinje tačno u ponoć. Za dva dana, u nedelju čekaju nas izbori. U pitanju su loklani izbori, ali su oni suštinski nacionalno važni. Jako je važno da svi razumemo važnost ovih izbora i da svi zajedno donesemo odluku hoćemo li u budućnost ili u prošlost. Gost u Informer Kolegijumu je narodni poslanik Vladimir Đukanović, dok su u studiju Informera gosti bili Saša Milovanović, direktor Srpskog telegrafa i Uglješa Mrdić, član GO SNS.
Gost Informer specijala je Aleksandar Šapić, kandidat za gradonačelnika Beograda koalicije "Aleksandar Vučić - Beograd sutra". Sa njim razgovaramo o predstojećim izborima koji nas očekuju 2. juna, ali i o njegovom privatnom životu, njegovoj političkoj karijeri i o fondaciji "Budi human".
Mnogo zahteva je imala opozicije, pa smo morali da menjamo zakon o biračkim spiskovima. Zbog toga određeni broj ljudi neće moći da izađe na glasanje. U Intervjuu dana na ovu temu govorio je narodni poslanik Aleksandar Mirković.
Upravo je završen miting u Nišu. Čini se da opozicija pokušava da zbuni birače ne bi li ti birači doneli pogrešnu odluku. Tema Informer specijala bili su izbori 2. juna. Na ovu temu govorili su Biljana Pantić Pilja, član Predstavništva SNS-a, prof. dr Stevica Deđanski, analitičar, Miljan Jovićević, analitičar, Radoslav Milojičić Kena, narodni poslanik SNS-a.
30.05.2024
19:56
-Nismo čuli ništa novo. Imamo situaciju otvorenijih karata. Jasne signale šalju koje interese imaju na Balkanu koje ne odgovara nikome na Balkanu. Svima nama treba mir i zajednička budućnost, a ne sukobi i otvaranje starih rana. Niko to ovde ne radi, nego pod maskom brige za Balkan, oni otvaraju stare rane. Ja nikada nisam branio Rusiju za razliku od mnogih, naravno da i ona sprovodi svoju propagandu, ali je to daleko manje od onoga što rade Amerika i Velka Britanija. Rusi ulažu mnogo manje para i mnogo su uspešniji. Da li je njih briga za demokratiju na Balkanu? Ne! Njima je cilj gašenje Republike Srpske jer bi to otvorilo novi sukob gde bi se oni predstavljali kao nekakvi pomiritelji- rekao je Vukajlović.
On je govorio o tome kako je zapravo nastala Republika Srpska i zbog čega zapad sada ima svoje interese tamo.
-Republika Srpska je nastala 1992. godine, a 1995. to je potpisano u Dejtonu. Upravo NATO je bio garant Dejtona. Oni su se sada fokusirali na Dodika kao da je on pretnja. Oni su pre Dodika sklonili mnoge druge. Mi smo imali jezivu poruku iz Američke ambasade u Sarajevu koja poručuje da će nestati Republika Srpska. To je otvorena pretnja svim Srbima. To možda jesu nečije želje i planovi, ali to im neće proći. Važno je da rukovodstvo RS prati politiku Beograda. Vi ne možete protiv tako jakog neprijatelja da se borite silom. Njima su Rusija i Kina navodno veliki problem u Srbiji, a nisu im problem u Nemačkoj. Oni bi da suzbiju napredak Srbije. Njima ne smetaju kineske investicije u Velikoj Britaniji. Oni bi voleli da Balkan bude crna rupa koju će oni da kolonizuju- rekao je Vukajlović.
Rezolucija o takozvanom genocidu u Srebrenici kao i izbori 2. juna i dalje su najaktuelnije teme. Situacija na KiM takođe ima nacionalni značaj. Na sve ove teme u "Info danu" govorili su bivši premijer Srbije Nikola Šainović, glavni urednik RT Balkan Nikola Vrzić i politički filozof Dragoljub Kojčić. Uživo u program uključio se i Predrag Maslar, predsednik opštine Arilje koji je govorio o tome šta je učinjeno u ovoj opštini u poslednje četiri godine, ali i koji su planovi za naredne četiri.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Željka Cvijanović, srpski član Predsedništva BiH izjavila je da je neozbiljno reći da je BiH na korak do članstva u NATO savezu ili da su ispunjeni svi uslovi da BiH dobije poziv za članstvo.
Specijalni predizborni program na Informer TV! Izborna tišina počinje tačno u ponoć. Za dva dana, u nedelju čekaju nas izbori. U pitanju su loklani izbori, ali su oni suštinski nacionalno važni. Jako je važno da svi razumemo važnost ovih izbora i da svi zajedno donesemo odluku hoćemo li u budućnost ili u prošlost. Gost u Informer Kolegijumu je narodni poslanik Vladimir Đukanović, dok su u studiju Informera gosti bili Saša Milovanović, direktor Srpskog telegrafa i Uglješa Mrdić, član GO SNS.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavlja danas od 10 časova konsultacije sa predstavnicima stranaka, saopštila je juče Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Blokaderi ne mogu da se pomire s činjenicom da je Junajted medija, kompanija kojoj pripadaju Nova S i N1, dobila nove vlasnike, pa zajedno sa zaposlenima u tim medijima, do juče produženim rukama tajkuna Dragana Šolaka, dižu hajku protiv Brenta Sadlera.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavlja danas od 10 časova konsultacije sa predstavnicima stranaka, saopštila je juče Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar i Bulevaru Zorana Đinđića, od danas, 6. aprila, od 22 časa, do 8. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju praznik Blagovesti, a po narodnom verovanju na ovaj dan treba da pogledamo u nebo, jer nije svejedno da li će biti vedro ili oblačno.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
Srbija je juče izručila Marjana Vujačića Crnoj Gori. On će, nakon što je Viši sud u Vranju odobrio zahtev njegovih advokata, kaznu zatvora od 14 godina za ubistvo Jugoslava Cvetanovića nastaviti da služi u crnogorskom zatvoru.
Četvoro maloletne dece ostalo je bez oba roditelja nakon porodične tragedije koja je potresla Austriju, kada je muškarac, kako se sumnja, ubio bivšu suprugu, a zatim i sam završio iza rešetaka.
Drama koja je uznemirila javnost počela je oružanom otmicom automobila na naplatnoj rampi Kovilj, a završena je u ataru sela Mošorin hapšenjem M.B. (47), koji je od ranije poznat policiji.
U Zemunu je juče nepoznato lice na ulici nožem izbolo G.L. (42), a samo nedelju dana ranije, istu sudbinu doživela je i K.T. (47) šetajući Humskom ulicom.
Iran se sve brže približava krugu država koje imaju najveći uticaj na svetska zbivanja, a rat na Bliskom istoku dodatno ubrzava taj proces, ocenjuje Vol strit džurnal.
Američki novinar Tucker Carlson izjavio je da su Sjedinjene Američke Države ciljano bombardovale civilnu infrastrukturu u Iranu, ocenivši takve poteze kao apsolutno neprihvatljive.
Rat na Bliskom istoku najteže će pogoditi siromašne i ranjive zemlje koje nemaju sopstvene energetske rezerve, upozorila je izvršna direktorka Međunarodnog monetarnog fonda Kristalina Georgijeva.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar