Hrvati su loše prošli u Dejtonu, jer su proterali Srbe iz Krajine! Alija je trgovao žrtvama i lažirao napade! (VIDEO)
Podeli vest
Aktuelne teme poput stanja u BiH nakon domnšenja sramne rezolucije i duple standarde međunarodne zajednice da svoje zločine sakrije kriveći Srbe, analizirali su gosti "Info večeri", bivši ministar policije RS Tomo Kovač, ekonomista dr Ivan Novaković i pukovnik u penziji Mićo Živojinović.
Bivši ministar policije RS Tomo Kovač naveo je da kada je podneo izveštaj da su pojedine tragedije u Sarajevu bile scenirane od strane muslimanskih snaga iz inostranstva mu je rečeno da takav izveštaj ne mogu da prime.
Potrebu revizije Dejtonskog sporazuma i ugroženost srpskog enititeta u BiH, komentarisao je gost Info jutra, Bojan Borovčanin iz Nacionalne inteligencije NIT.
Vasilij Nebenzja je na početku obraćanja upozorio predsedavajućeg da Aleksandar Vučić nije predstavnik Srbije, već predsednik Srbije, i da je potrebno da mu se obraćaju sa dužnim poštovanjem i uvažavanjem.
23.05.2024
17:54
- Sarajevo 1992. godine smo se odvojili na Alijin i naš deo, a tad sam bio šef policije na Ilidži. U to vreme sam bio izvestilac Međunarodne zajednice, a to sam zaslužio, jer sam muslimanima obezbedio vodu i gas kada su naši ginuli još u to vreme, tako su i prihvatili srpski MUP kao mnogo pouzdaniji. Boro Šušić je dobio informaciju kada se kretao prema Baš Čaršiji kolege su ga uhvatile pod ruke da ne idem tim pravcom i tamo sam video kola hitne pomoći i policije da nešto čeka. Kaže da je tad čuo eksploziju, a tada mu je rečeno da granatiraju četnici. Kada je utvrđeno da su tragedije u Sarajevu scenirane od strane muslimanskih snaga, ali mi je Don Santos rekao da on takav izveštaj ne sme da primi. Kada imate vojsku imate i policiju, a samim tim i skupštinu koja potpomaže državnost. Mi se moramo vratiti izvornim principima Dejtona i u ovih pola godine do izbora u SAD i kraja rata u Ukrajini, povlačiti drastične poteze. Krvavo smo dobili sporazum u Dejtonu su rekli Hrvatima da su loše prošli, jer su počistili Srbe iz Krajine - rekao je Kovač.
Prisilan pokušaj gašenja Republike Srpske i licemerje hrvatske spoljne politike prema srpskom narodu, komentarisali su gosti Info jutra, bivši ministar policije RS Tomo Kovač i predsednik Narodne skupštine RS Nenad Stevandić.
Istorijski odnos Srbije i Crne Gore, pokušaj ukidanja Republike Srpske i Zapadnu agendu destabilizacije Balkana, komentarisali su gosti Info večeri, glavna urednica Sputnjika Ljubinka Milinčić i istoriograf Radovan Kalabić.
10.05.2024
22:35
Ekonomista dr Ivan Novaković izjavio je da se čulo kako je i sam Hadžifejzović koji je izraziti antisrbin priznao da donošenje sramne rezolucije predstavlja diplomatski neuspeh za Zapad.
- Što se tiče investicija u Nišu, za zadnjih dvadeset sa 90.000 nezaposlenih spali smo na 17.000 od kojih se 10.000 nikada nije javilo na biro. Oni gradovi koji su na preseku reka Morave, Save i Dunava su oni gde najviše raste BDP. Delovanje inostranog faktora u Nišu je primetno, ali oni služe da izmišljaju nove implante koje preko medija pokušavaju da usade u narod da bi mi kao Srbi izgubili identitet i kako bismo izdali čast i kod sebe stvorili osećaj krivice. Hadžifejzović koji je veliki antisrbin je priznao da je ovo neuspeh Zapada i da je to dokaz da je ova rezolucija propala. Mislim da se ovaj region nonstop drži u krizi, da je Nemačka kolonija SAD i da koliko god mi želimo da očuvamo odnose u regionu oni konstantno pokušavaju da ih prekinu. Kad smo ušli u vladavinu DOS-a koji je bio projekat SAD prošli smo kroz ekonomsku propast - rekao je Novaković.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Pukovnik u penziji Mićo Živojinović istakao je da su iz komande ARBiH-a izdali komandu da civili ne smeju da napuste Srebrenicu, a da oni koji su u Potočarima budu vraćeni.
- Treba reći da su Izetbegović i njegovo rukovodstvo pribegli američkoj strategiji "nametanja žrtava", a Alija je za 200 hiljada dolara prodao Srebrenicu nadajući se žrtvama koje bi opravdale američku intervenciju. Došlo je naređenje da civili ne mogu izaći iz Srebrenice koje je izdala komanda ARBiH-a. Tada je stanovništvo prisilno vraćeno u Srebrencu, a UNPROFOR je bio primoran da ih iz Potočara vrati nazad. Institut za rat i mir iz Holandije dao je detaljan izveštaj o tome. Hiljade tih rezolucija ne mogu da operu ruke i genocidnu savest Nemačke od njenih genocida, a Srbima to ne mogu da pripoje, jer su se uvek borili za slobodu i stajali na stranu antifašizma. Svaka žrtva zaslužuje poštovanje, ali politizacija žrtava van istine mora biti ignorisana. Oni su žrtve Srebrenici skupljali na aerodromu u Tuzli i DNK testirale ih, ali se time može utvrditi identitet, a ne uzrok smrti. Povrh toga je utvrđeno da je većina žrtava srpskog porekla, ne bih da optužuje nikoga da je menjao veru, ali u Potočarima su danas sahranjeni i Srbi - rekao je Živojinović.
Samo ekonomski jaka Srbija može da se bori za svoje nacionalne i državne interese. Siromašna Srbija ne može da brani ni sebe, ni svoje sunarodnike van nje. Zato je važno da zemlja ovim tempom nastavi da se razvija, poručio je u intervjuu za Alo! Goran Vesić, novi-stari ministar građеvinarstva, saobraćaja i infrastrukturе.
Agresivne pokušaje Nemačke i SAD da ponište Dejtonski sporazum i stave stigmu na srpski narod, kao i istorijski kontekst toga, komentarisali su gosti Info jutra, predsednik Udruženja "Prosvjeta" iz Austrija Srđan Mijalković i predsednik pokreta Srba Krajišnika Mile Bosnić.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da u Bosni i Hercegovini nema nikakve vanredne situacije, da iza politike Republike Srpske ne stoji namera izazivanja bilo koga, da RS poštuje Dejtonski sporazum i da ne postoji plan o secesiji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potrebu revizije Dejtonskog sporazuma i ugroženost srpskog enititeta u BiH, komentarisao je gost Info jutra, Bojan Borovčanin iz Nacionalne inteligencije NIT.
Boško Obradović, bivši lider Dveri, svojevremeno je za skupštinskom govornicom izrekao rečenicu:”Gde bežite”, a vredna Informerova ekipa uspela je sada da utvrdi gde je on pobegao od politike!
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
U nemačkom maloprodajnom sektoru u proteklih godinu dana propao je najveći broj firmi u poslednjoj deceniji, saopštila je kompanija za osiguranje kredita Allianz Trade.
Operatori dronova ruske grupe snaga "Istok" uništili su ukrajinsku pešadiju koja je pokušavala da postavi ukrajinsku zastavu, rekao je vojnik sa pozivnim znakom "Hrust" za RIA Novosti.
Ekonomski stručnjak Džefri Saks upozorava da bi konfiskacija 140 milijardi evra ruske imovine mogla da dovede do ozbiljnog finansijskog poremećaja u EU.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Predigra je mnogo više od fizičkog kontakta, ona je iskustvo koje uključuje sva čula i gradi emocionalnu povezanost, a uz tri trika iskustvo će biti nikad bolje.
U planinama severne Jermenije skriva se Fiolotovo, gde već skoro dva veka žive molokani, pripadnici staroveračke zajednice. Mnogi ga nazivaju najčudnijim selom na svetu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar