Da li muslimani imaju jedinstvo ili ne? Arapski svet nije reagovao onako kako bi trebalo kada je napadnuta Gaza. Huti su ušli u otvoreni rat sa Izraelom. Da li se bure baruta na Bliskom istoku širi? Našoj državi najznačajnije je da zadrži mir i stabilnost. Na ovu temu u "Otvorenom studiju" govorili su Miodrag Jevtić, pukovnik u penziji, nekadašnji dopisnik "Politike" iz Moskve Slobodan Samardžija i Miloje Pršić,
Uključite se u program Informer TV i recite nam šta mislite na ovu temu!
Broj telefona: +381 64 8482 497
Pukovnik u penziji Miodrag Jevtić istakao je da je za SAD važna Ukrajina, ali ipak, Izrael država broj jedan!
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Miodrag Jevtić
-Oni su najvažniji. Za Amerikance je potrebno da sukob na Bliskom istoku bude tih, ali da ipak Jevreji ostvare svoje ciljeve. Ipak, rat u Ukrajini ima veliku propagandu, a cilj je da što više ljudi pogine kako bi se što više oslabila Rusija. Tu se postavila jedna osovina otpora kako Huti vole da kažu, a to je Iran, Huti, Hezbolah, Hamas. Huti se stalno oglašavaju, a svim državama smetaju jer se nalaze u Crvenom moru. Mi te ljude do skoro nismo ni čuli. Oni su hteli da korupcionaški zbace predsednika Jemena. Došlo je do građanskog rata i 2015. godine umešala se Saudijska Arabija. Koalicija od tri države ništa nije sa Hutima uspela da uradi. Rat dobija na širini. Huti smatraju da neprijateljstva mogu prestati ako nestane jevrejski entitet na Bliskom istoku- rekao je Miodrag Jevtić.
Nekadašnji dopisnik Politike iz Moskve Slobodan Samardžija istakao je da su polazne tačke dva sukoba, u Ukrajini i na Bliskom istoku, potpuno različite.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Slobodan Samardžija
-Sukob u Ukrajini nije verski, ali je to deo kompletnog menjanja odnosa u svetu. Amerika nikada nije krila želju da ovlada celim Crnim morem. Ono što je činjenica je da Rusija u takvoj situaciji nije mogla da bira da li će ratovati u Ukrajini. Na Bliskom istoku se više radi o pokušaju da se neki delovi naroda istrebe. Mi govorimo o žrtvama u Gazi koje su likvidirane. To nije obično ubijanje. Ovo je jednostavno bila likvidacija da bi se taj prostor potpuno očistio i da bi na njega mogli da se dosele Jevreji. To je velika razlika između ukrajinskog rata i rata na Bliskom istoku. Ipak, oba ova rata su vezana za SAD i njihovom željom da vladaju celim svetom. Kad je krenuo novi vek, videlo se da to ne može da funkcioniše jer svet koji je stvaran posle Drugog svetskog rata nije današnji svet i to ne može da se poredi. Tehnologija je otvorila puteve i komunikacije. Amerika želi da zadrži taj stari svet- rekao je Slobodan Samardžija.
Istoričar prof. dr Miloje Pršić istakao je da su ratovi u Ukrajini i na Bliskom istoku povezani.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Miloje Pršić
-Jedno vereme u Ukrajini nije išlo onako kako je NATO želeo. Sada je stanje na frontu potpuno u prevlasti ruskih snaga, oni imaju svaku dominaciju. Da bi se skrenula pažnja sa događaja u Ukrajini, zapaljen je Bliski istok. Da li je 7. oktobar fingiran, da li su očekivali da će doći do oslobođenja Palestinaca? Ako su to oni planirali, to je nerealno planiranje. Posle 7. oktobra to se potpuno otelo kontroli. Ono što se sada dešava na Bliskom istoku je sramota za ceo svet. To prevazilazi sva moguća poimanja. Niko u svetu neće opravdati bilo kakvu terorističu akciju! Računalo se da će malo da se skrene sa ukrajinskog rata i da će Izraelci rešiti pitanje Palestinaca ili da u potpunosti asimiluju Palestince i da na celoj teritoriji formiraju izraelsku državu. Bojim se da se taj sukob neće proširiti još više. U Ukajini ništa ne ide onako kako je planirano. Ursula fon der Lajen je rekla da Evropi preti krvoproliće. Ne vidim nikakve naznake da se bilo šta smiruje ni na jednom frontu; naprotiv, to i sa jedne i sa druge strane eskalira- rekao je Pršić.
Kao grom iz vedra neba za jedne, a za druge već postojeća pretpostavka došla je informacija da Bajden više nije kandidat za predsednika. Na njegovo mesto za potencijalnu predsednicu Amerike došla je Kamala Haris. Da li je ovo 1:0 za Trampa protiv duboke države? Na ovu temu u "Info danu" govorili su prof. dr Boris Bratina, filozof, politikolog Nikola Jović i prof. dr Stevica Deđanski, analitičar.
Da li je Dragomir Despić, poznatiji kao Desingerica, muzička pošast Srbije ili atrakcija šoubiznisa? Ovo pitanje bilo je tema rasprave u emisiji "Info megdan". U Informerovom "ringu" su se našli urednik Mussab Al Shukeir i urednica "Vikend info jutra" Katarina Odalović.
Koliko se droditeljski dodatak povećao u poslednjih 12 godina i kakav je uticaj to imalo na roditelje? Ovu temu su komentarisale brojne majke i trudnice u Informerovom studiju tokom emisije "Info jutro". Olga Gracun, Marija Majstorović Lučić, Ivona Tomković, Ana Momčilović, Jovana Radivojević, Snežana Antonić i Zvezdana Jevtić bile su gošće koje su podelile svoje iskustvo u programu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je juče sportiste i članove olimpijskog tima Srbije u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike i tom prilikom je uručio državnu zastavu odbojkašici Maji Ognjenović koju će s Dušanom Mandićem nositi na otvaranju Olimpijskih igara u Parizu. Ovim povodom gost "Info jutra" bio je državni sekretar za sport Marko Kešelj.
Vrhovni vođa Irana ajatolah Modžtaba Hamnei saopštio je povodom druge godišnjice pogibije bivšeg predsednika Ebrahima Raisija da Iran pruža "jedinstven istorijski otpor" protiv, kako je naveo, "dve globalne terorističke armije" - Sjedinjenih Američkih Država i Izraela.
Rat na Bliskom istoku, 74. dan. SAD i Iran su formalno u primirju, ali se i dalje sukobljavaju oko Ormuskog moreuza, gde američka mornarica presreće iranske tankere, a Iran odbija da prepusti kontrolu.
Rat na Bliskom istoku, 72. dan. SAD i Iran su formalno u primirju, ali se i dalje sukobljavaju oko Ormuskog moreuza, gde američka mornarica presreće iranske tankere, a Iran odbija da prepusti kontrolu.
Trenutnu američku politiku i rat u Iranu ne vode Vašington i CIA, već izraelski tink-tenk "Fondacija za odbranu demokratije", tvrdi bivši američki obaveštajac Skot Riter.
Na svetskom tržištu već sada ima manje nafte nego što je potrebno zbog krize oko Ormuskog moreuza, a novi udari na rusku naftnu infrastrukturu mogli bi dodatno da podignu cenu barela, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Izrael je podigao nivo pripravnosti i intenzivirao pripreme za mogući nastavak sukoba sa Iranom, usled naznaka da se američki predsednik Donald Tramp približava odluci o novoj vojnoj akciji, prenosi Kanal 12.
Izrael je odbacio tvrdnje Kijeva da isporuke žita iz Rusije u Izrael imaju ukrajinsko poreklo i da su nezakonite, poručivši da optužbe moraju biti potkrepljene dokazima, izjavio je izraelski ministar spoljnih poslova Gideon Sar.
Ukrajina je pozvala ambasadora Izraela na razgovor u Ministarstvo spoljnih poslova zbog kupovine ruskog žita, koje Kijev smatra ukradenom ukrajinskom robom, saopštio je šef ukrajinske diplomatije Andrej Sibiga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kao grom iz vedra neba za jedne, a za druge već postojeća pretpostavka došla je informacija da Bajden više nije kandidat za predsednika. Na njegovo mesto za potencijalnu predsednicu Amerike došla je Kamala Haris. Da li je ovo 1:0 za Trampa protiv duboke države? Na ovu temu u "Info danu" govorili su prof. dr Boris Bratina, filozof, politikolog Nikola Jović i prof. dr Stevica Deđanski, analitičar.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević do srži je raskrinkao finansijske mahinacije blokaderskog glumca i reditelja Dragana Bjelogrlića, koji je, kako je eksluzivno obelodanio naš medij, zgrnuo milione.
Slovački premijer Robert Fico odbacio je danas predlog nemačkog kancela Fridriha Merca da Ukrajina postane pridruženi član Evropske Unije i istakao da druge zemlje, posebno Srbija, Crna Gora i Albanija imaju pravo na to.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je poznato koja dva lica su umešana u pucnjavu u restoranu "Džeri" na Novom Beogradu, navodeći da je reč o vračarskom klanu i dodao da je to njihova reakcija na hapšenja vezana za slučaj Senjak, kao i na skorašnje zaplene droge.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući u emisiji "Četvrtkom u 9" na Radio-televiziji Srbije, istakao je da izbegava nacionalizaciju Naftne industrije Srbije, kao i da država ima više opcija.
Spasovdanska litija povodom slave Grada Beograda, krenula je nešto posle 19.00 časova od Vaznesenjske crkve ka Hramu Svetog Save na Vračaru, a predvodi je patrijarh srpski Porfirije koji nosi Pojas Presvete Bogorodice.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak sa jedne srpske svadbe gde su svi prisutni "blokirali" put kako bi odigrali kolo i najpoznatnije srpske igre.
Jake policijske snage u saradnji sa fornzičarima su danas otkopali metalno bure sa betoniranim telom u ataru sela Jarkovci nadomak Inđije, za koje se sumnja da su ostaci svirepo likvidiranog Aleksandra Nešovića Baje.
Kako Informer nezvanično saznaje, policija u prisustvu tužilaca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i policije u Inđiji, pronašla je telo za koje se sumnja da je Aleksandar Nešović.
Motociklista (1999) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se desila na Jadranskom putu u mjestu Kamenovo, potvrđeno je Portalu RTCG iz OKC Uprave policije.
Oružane snage Ukrajine počele su da regrutuju žene putem ucena i pretnji u Harkovskoj oblasti, rekao je za Sputnjik stanovnik regiona, koji je tražio da ne bude imenovan iz bezbednosnih razloga.
Državni sekretar Saveta bezbednosti Belorusije, Aleksandar Volfovič, izjavio je da je rukovodstvo Litvanije otvorilo svoj vazdušni prostor za ukrajinske napade na ruske regione, prenosi agencija RIA Novosti.
Američki predsednik Donald Tramp nije odustao od ideje da Grenland pređe pod kontrolu Sjedinjenih Američkih Država, iako je poslednjih nedelja u javnosti nešto ređe govorio o toj temi, piše Politiko, pozivajući se na danske zvaničnike.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Srpski glumci Ljiljana Stjepanović, Ivan Bekjarev, Dragan Mićanović i Taško Načić imali su ozbiljnih neprijatnosti u privatnom životu zbog svojih uloga.
Ne morate da koristite neutralnu pavlaku da biste dobili kremaste i guste sosove, postoje jednostavne zamene koje mogu da daju vrlo sličan rezultat, a često su i lakše ili već dostupne u kuhinji.
Pevačica Stojanka Novaković Stoja godinama ulaže novac u nekretnine i danas, prema navodima, poseduje oko deset stanova koje izdaje, kao i dve luksuzne kuće.
Marina Gagić, bivša verenica Darka Lazića, iznela je mišljenje o muško-ženskim odnosima, zbog čega su mnogi pomislili da je poruka upućena upravo pevaču.
U Beloj kući odigrala se jedna od najbrutalnijih i najšokantnijih svađa od početka rijalitija, a glavni akteri su Borislav Terzić Terza i Sofija Janićijević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar