Izrael je taj koji je stvoren na teritoriji Palestine! Napeta rasprava oko sukoba u Gazi u "Info megdanu"! (VIDEO)
Podeli vest
Sukob u Izraelu traje već više od devet meseci. Ko se kome sveti u ovom konfliktu? Na ovu temu su u "Info megdanu" debatovali urednik Informerovog portala Mussab Al Shukeir i novinar hronike Nenad Matejić.
Ova tema je vrlo kompleksna, a sukob između Izraelaca i Palestinaca datira još od 1948. godine kada je formirana izraelska država. Da li postoji opravdanje za neopisivo razaranje koje je IDF načinio na teritoriji Gaze? Koliko je Hamas odgovoran za ovo monstruozno krvoproliće? Obe strane su imale konstruktivne odgovore na ovakva pitanja, a i publika je iskazivala svoje stavove tokom emisije.
Gosti emisije "Rat uživo" Informer TV bili su pukovnik Milan Jolović Legenda i analitičar Ljuan Koko. Govorili su o brojnim temama, prvenstveno o predstojećim izborima u Americi, odnosno informaciji da se demokratski kandidat Džo Bajden povlači iz izborne trke, ali i o drugim aktuelnim temama, kao što su ratovi u Ukrajini i Gazi.
Spoljnopolitički komentator i novinar Žarko Rakić i pukovnik u penziji Sreten Egerić iz Srpsko-ruskog centra Majak bili su gosti Informerovog "Info dana". Komentarisali su, između ostalog, trenutnu situaciju na Bliskom istoku, kao i priče o mogućem napadu Izrael na Liban.
03.07.2024
18:00
Kako je sve to izgledalo pogledajte u video-snimku:
Nenad smatra da je uzrok ovog konflikta činjenica da su Izraelci dobili svoju državu, dok Palestinci nisu.
Da li je pušenje cigareta narušavanje zdravlja ili hedonizam? Da li treba zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima? Svoja mišljenja o ovoj temi davali su producent Aleksandar Miljuš i voditeljka "Prvih info" Jovana Radović u "Info megdanu".
Partizan i Crvena zvezda, dva najveća srpska kluba. I jedan i drugi su poznati po vatrenim i strastvenim navijačima, ali koja od te dve grupe je bolja? Na ovu temu debatovali su Informerovi urednici Milan Dudvarski i Novica Popović u "Info megdanu".
23.07.2024
14:38
- Formiranje jevrejske države na tlu Palestine je donelo mnogo neprilika. Jevreji su dobili svoju državu, Palestinci nisu. To je bio uzrok stalnog neprijateljstva i frustracija na tom području. Hamas je jedno radikalno krilo koje ne želi dogovor. Predsednik Palestine vodi Fatah, koji je liberalniji, a Hamas ga optužuje da je prijatelj sa Izraelom - poručio je Matejić.
Foto: Masha Bandjur
Mussab Al Shukeir i Nenad Matejić
Mussab naglašava da su poslednji izveštaji o broju stradalih Palestinaca objavljeni u martu ove godine.
- Kada je reč o istorijskom delu sukoba, ne možemo da ne spomenemo da je Izrael taj koji je stvoren na teritoriji Palestine. Stvorili su ga Britanci kako bi tu naselili jevreje iz Evrope i otarasili ih se na neki način. Jako je čudno što od marta meseca nema relevantnih podataka o broju ubijenih Palestinaca, ali je tad bilo poznato da je ubijeno više od 15.000 dece - istakao je Al Shukeir.
Da li je Dragomir Despić, poznatiji kao Desingerica, muzička pošast Srbije ili atrakcija šoubiznisa? Ovo pitanje bilo je tema rasprave u emisiji "Info megdan". U Informerovom "ringu" su se našli urednik Mussab Al Shukeir i urednica "Vikend info jutra" Katarina Odalović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gosti emisije "Rat uživo" Informer TV bili su pukovnik Milan Jolović Legenda i analitičar Ljuan Koko. Govorili su o brojnim temama, prvenstveno o predstojećim izborima u Americi, odnosno informaciji da se demokratski kandidat Džo Bajden povlači iz izborne trke, ali i o drugim aktuelnim temama, kao što su ratovi u Ukrajini i Gazi.
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta zarad svojih političkih ambicija, dobio je iz Evropske unije direktivu da prizna nezavisnost lažne države "Kosovo" i takozvanog premijera Aljbina Kurtija!
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči stigao je u Sankt Peterburg, gde će se 27. aprila sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana.
Šarenolikost političke scene, nespretna upotreba, a ponekad i zloupotreba ustavnih mehanizama, te često (pre)sporo sazrevanje ustavnopolitičkih institucija karakterišu Srbiju od ponovnog uvođenja višestranačja Ustavom iz 1990. godine, pa sve do danas.
Čak 36 odsto svih prijavljenih opasnih proizvoda u 2025. godini na tržištu Evropske unije činila je kozmetika, zatim slede igračke sa 16 odsto i električni uređaji sa 11 procenata.
Na obroncima Murtenice, gde se proleće tek budi i priroda još miriše na zimu i hladnoću, skriven među travom i granjem raste smrčak, jedna od najneobičnijih i najcenjenijih gljiva.
Jedan vozač iz Srbije doživeo je veoma neprijatnu situaciju tokom saobraćajne kontrole na auto-putu u Nemačkoj, kada ga je neslana šala koštala čak 500 evra.
Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju odredio je zadržavanje do 72 sata osumnjičenima T. V. (27) i L. R. (34) iz Mojkovca, nakon saslušanja povodom slučaja brutalnog zlostavljanja muškarca B. M. (28).
Nakon pucnjave na Sedreniku, u kojoj su ranjene dve osobe, porodica i prijatelji povređenih reagovali su na način na koji je slučaj predstavljen u javnosti.
Muškarac koji je postao viralan nakon što je snimljen kako mirno jede salatu tokom pucnjave na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće identifikovan je kao Majkl Glanc. On je agent agencije Kreativ artists ejdžensi.
Koul Alen, tridesetjednogodišnji muškarac osumnjičen za pucnjavu na prijemu kojem je prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, aktivno je donirao novac Ukrajini i kritikovao američke vlasti zbog smanjenja pomoći Kijevu, objavio je Njujork post.
Kina je oštro reagovala na 20. paket sankcija Evropske unije i zatražila da njene kompanije budu uklonjene sa sankcionog spiska, pošto su se kineske firme prvi put našle pod udarom zbog optužbi da su povezane sa isporukama Rusiji.
Holivudske glumice Džulija Roberts i Demi Mur su tokom svoje posete Srbiji 2017. godine uživale u kajmaku i roštilju na jednom salašu nedaleko od Novog Sada.
Dragana Droca (22) iz Novog Goražda predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na međunarodnom takmičenju koje se održava u Kušadasiju u periodu od 8. do 18. maja ove godine.
Supruga pevača Dada Polumente, Ivona Polumenta, prvi put je otvoreno govorila o trudnoći, njihovom neobičnom upoznavanju i braku koji je daleko od klasičnih estradnih priča.
Nakon smrti Šabana Šaulića, njegova porodica suočila se ne samo sa velikim gubitkom, već i sa bolnim razočaranjima u ljude koje su godinama smatrali bliskima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar