Srbija je dobila investicioni rejting! Na ovu temu u "Info jutru" govorio je ekonomista, prof. dr Mihajlo Rabrenović.
Ekonomista, prof. dr Mihajlo Rabrenović rekao je da je ovo zaista istorijski trenutak za našu zemlju.
-Srbija ovim potezom postaje još bolje mesto za život. Predsednik je rekao da je to nešto što čekamo čitavu deceniju. U savremenom svetu, sve se meri. Tako postoje međunarodne ekspertne organizacije koje utvrđuju rejting za investicije svake pojedinačne države. To nas zaista obavezuje da nastavimo dalje. Mi smo za ovih deset godina odskočili za četiri koraka na toj lestvici. Sada investitori iz stranih zemalja mogu još relaksiranije da ulažu kod nas. To dovodi naše javne finansije na stabilnu poziciju. To je nešto što će nam omogućiti veće plate, veće penzije, veća socijalna davanja... Više će moći da se zarađuje, pa ćemo više moći da potrošimo. Karakteristika strane investicije je nešto što stvarno može da nas raduje. Ovo je primer strategijskog menadžmenta na delu- rekao je Rabrenović.
Foto: Tanja Andric
Mihajlo Rabrenović
On je napravio jasnu razliku između situacije u našoj zemlji koja je bila pre 12 godina u odnosu na ovo što je danas.
-To je rezultat ozbiljne politike i može da se napravi razlika. Pre je Srbija bila zemlja u kojoj je malo ko želeo da investira. Sada investitor zna da je modernizovana javna uprava, elektronska uprava, mnogo toga je učinjeno da Srbija postane atraktivna destinacija. Troškovi našeg zaduživanja za investicije biće mnogo manja jer je procenjeno da su rizici mnogo manji- rekao je Rabrenović.
Dok se približava eskalacija sukoba na Bliskom istoku, narod se sve više buni. Dok je većina naroda na strani Libana, svetski lideri su na strani Izraela. Da li više iko sluša reč naroda? Na ovu temu u "Info jutru" govorili su bivši ambasador Palestine u Srbiji Mohamed Nabhan, naučni savetnik, prof. dr Dragan Petrović i Srba O Filipović, analitičar.
Svi ruski, ali i veliki broj svetskih medija preneo je danas snimak iz Kurske oblasti gde se vidi uništeno NATO oružje. Izrael je nastavio napade na Liban i Gazu. Visoki zvaničnik Hamasa ubijen je u izraelskom napadu. IDF je naveo da je imao precizne obaveštajne podatke gde se nalaze visoki zvaničnici Hamasa. Izrael već godinama izvodi napade na Siriju, ali sada ih je pojačao. Na sve ove teme u emisiji "Rat uživo" govorili su prof. dr Dejan Miletić, direktor Centra za proučavanje globalizacije i prof. dr Dragan Petrović, naučni savetnik.
Svi govore o onome što se dešava na Bliskom istoku i smatraju da to nije toliko daleko od Kosova i Metohije. Na granici smo sveopšteg rata. Izraelski napadi na ruske baze daju novu dimenziju. Čeka se reakcija Rusije jer su ipak napadnuta njena vojna postrojenja u oblasti Sirije. Na ovu temu u emisiji "Otvoreni studio" govorio je društveni analitičar Saša Boriojević i pukovnik u penziji Srbobran Radić.
Opozicija lažni ekolozi svojim govorima na protestu poručili su da žele građanski rat i krvoproliće. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Srđan Barac iz Centra za društvenu stabilnost.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dok se približava eskalacija sukoba na Bliskom istoku, narod se sve više buni. Dok je većina naroda na strani Libana, svetski lideri su na strani Izraela. Da li više iko sluša reč naroda? Na ovu temu u "Info jutru" govorili su bivši ambasador Palestine u Srbiji Mohamed Nabhan, naučni savetnik, prof. dr Dragan Petrović i Srba O Filipović, analitičar.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević komentarisao je tokom emisije Kolegijum na Informer TV vest da je Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu naredilo policiji da pretrese stanove i kancelariju vojnog analitičara Aleksandra Radića, čoveka koji je među prvima učestvovao u kreiranju afere "zvučni top", i najavio kako se "niko neće izvući".
Miroslav Aleksić, lider Narodnog pokreta Srbije usred Skupštine Srbije branio je šiptarskog teroristu i samozvanog premijera lažne države Kosovo Aljbina Kurtija.
Tražim obaveštenje od Prvog osnovnog javnog tužilaštva u vezi predmeta "Zvučni top" kada je 18.03.2025. to tužilaštvo saopštilo da nije korišćen zvučni top - nakon analize izveštaja MUP, BIA, Ministarstva odbrane i Ministarstva zdravlja, koji su utvrdili da nije korišćen zvučni top.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izrekla je meru udaljenja sa sednice u trajanju od narednih 20 dana zasedanja poslanicima Novog lica Srbije Milošu Parandiloviću i Draganu Ninkoviću.
Za tačno 13 i po minuta, "mašinski mozak" je na Jutjubu razmontirao postojeću i izgradio novu, idealnu državu. Prezentacija programa Stranke slobode i pravde za Srbiju posle Vučića. Hit.
Bulevar despota Stefana neće biti zatvoren u celosti, već samo jedan njegov deo, najavio je gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić na godišnjoj konferenciji.
Ako ove godine letujete u Grčkoj, postoji jedna stvar koju morate znati pre nego što uđete u more — riba zec, invazivna podvodna napast koja seče kao brijač i u sebi nosi smrtonosni otrov. Crveni krst Grčke već je izdao zvanično upozorenje za sve kupače.
Na društvenim mrežama osvanuo je prizor sa Jadranskog mora koji su mnogi korisnici osudili upravo zbog količine đubreta koju turisti svakodnevno viđaju!
Kompanija Telekom Srbija nastavlja da ulaže u obrazovanje mladih talenata i ove godine podržava treću generaciju stipendista koji će postdiplomsko usavršavanje nastaviti na prestižnom Koledžu Evrope.
Ako naši građani sve do 18. juna 1954. godine nisu imali nikakvu ideju gde bi mogla da se nalazi država Gvatemala, ko je u njoj na vlasti ili sa kojim zemljama se graniči, posle 22. juna više nije bilo nikakve dileme!
Ubistvo Blaža Đurovića u martu 2018. godine pokrenulo je jedan od najkompleksnijih sudskih procesa u novijoj istoriji srpskog pravosuđa. Ovaj slučaj zvanično je ostao bez pravnog epiloga nakon što je glavni osumnjičeni, Darko Vesković zvani Prika, juče ubijen u Kumodražu.
Ako se NATO ranije ograničavao na podršku Kijevu, sada na Zapadu otvoreno govore o pripremama za rat, saopštio je ruski lider Vladimir Putin obraćajući se diplomcima univerziteta Ministarstva odbrane Rusije.
Iran je danas saopštio da nije zakazana poseta inspektora Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) iranskim nuklearnim objektima koje su ranije bombardovale snage SAD.
NATO i Evropska unija ne kriju težnju da steknu vojnu nadmoć nad Rusijom i Kinom, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško novinarima na marginama 12. Međunarodnog naučnog i stručnog foruma „Primakovljeva čitanja“.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je Rusija spremna da preduzme sve mere predviđene sporazumima sa Belorusijom kako bi osigurala bezbednost svog saveznika i Savezne države.
Deveto izdanje Ravno Selo Film Festivala, međunarodnog festivala prvog ili drugog filma, biće svečano otvoreno 25. juna u Ravnom Selu, pod stalnim sloganom festivala "Selom kruže filmske priče".
Za zdrav razvoj biljaka nije uvek potrebno kupovati skupa đubriva i preparate. Pojedini prirodni sastojci mogu poslužiti kao odlična prihrana i pomoći cveću da bude otpornije i lepše.
Izlazak Mine Kostić iz "Laze" očekivao se juče u toku dana, međutim pevačica je zadržana još jednu noć jer je došlo do pada sistema i upravo je sada izašla!
Pevačica Mina Kostić danas izlazi iz klinike "Dr Laza Lazarević", a budući da smo na terenu primetili smo da je po nju stigao Kasper u društvu njenog brata Milana.
Zorica Dukić bila je jedna od najzapaženijih učesnica rijalitija "Parovi", a onda je napustila rijaliti, zgrnula lovu i zbog toga su je povezali sa prostitucijom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.