Nova linija Er Srbije: Iz Beograda do popularnog letovališta - Karte su već u prodaji
Er Srbija uvodi novu direktnu avio-liniju između Beograda i jednog od najpoznatijih letovališta na jadranskoj obali ostrva Brač.
16.03.2026
13:00
shutterstock/Informer
Vesti
Ovo su najbolje brojke koje je domaća kompanija ikada zabeležila. Takođe nacionalni avio-prevoznik zabeležio je dobit od 45,3 miliona evra.
Kako su istakli, kompanija je imala stabilne poslovne rezultate, uz rast potražnje, povećanje broja putnika i dalji razvoj mreže destinacija.
U saopštenju se navodi da je kompanija "Er Srbija" drugu godinu zaredom premašila prihod od 700 miliona evra. Tokom prošle godine "Er Srbija" je prevezla 4,57 miliona putnika, što je rast od tri odsto u odnosu na prethodnu godinu.
- Prosečna popunjenost putničke kabine iznosila je 77,3 odsto, što predstavlja povećanje od 2,4 procentna poena u odnosu na 2024. godinu - saopštili su iz kompanije.
Foto: Tanjug
Oni su dodali da je ukupan broj realizovanih letova iznosio 48.925, što je četiri odsto više u poređenju sa prethodnom godinom. Kako je navedeno, kroz pažljivo upravljanje kapacitetima, pravovremene komercijalne odluke i jačanje strateških partnerstava, kompanija je dodatno učvrstila svoje prisustvo na ključnim tržištima i zabeležila neto dobit pre oporezivanja u iznosu od 45,3 miliona evra.
Generalni direktor "Er Srbije" Jirži Marek rekao je da je, uprkos dinamičnim i nepredvidivim kretanjima u globalnoj avio-industriji, uključujući povećane operativne troškove i rast cena u lancu snabdevanja, "Er Srbija" pokazala sposobnost da se brzo prilagodi promenama i održi stabilan rast.
Foto: Er Srbija
- Ponosni smo na činjenicu da smo tokom 2025. godine ostvarili rekord u iznosu prihoda i broju prevezenih putnika, pokazujući odgovorno i strateško poslovanje kako u interesu kompanije, tako i države Srbije i svih njenih građana - izjavio je Marek.
Inače, mreža "Er Srbije" obuhvatila je 103 destinacije - 90 u redovnom saobraćaju i 13 čarter-linija ka ukupno 34 zemlje na četiri kontinenta. Kompanija je nastavila strateško širenje mreže otvaranjem šest novih destinacija i povećanjem frekvencija na postojećim linijama, uz fokus na najtraženija tržišta.
Nacionalna avio-kompanija "Er Srbija" saopštila je danas da saobraća po letnjem redu vožnje i da će putnici brzo i udobno moći da stignu do svojih omiljenih odredišta uz letove ka više od 100 gradova širom sveta i flotu od 30 aviona, kao i uz rekordan broj novih destinacija. Nacionalna kompanija od 29. marta saobraća po letnjem redu letenja, a kako navode, sezona donosi niz atraktivnih noviteta u mreži "Er Srbije".
- Letnja sezona donosi više izbora nego ikada - od novih linija za Toronto, Santorini, Baku, Brač, Alikante i Sevilju, do omiljenih evropskih gradova - izjavio je direktor za komercijalu i strategiju "Er Srbije" Boško Rupić. Putnici će imati priliku da otkriju Santorini kao idealnu destinaciju za odmor na Mediteranu, dok je Brač savršen izbor za uživanje na Jadranu. Ljubitelji španske kulture moći će da planiraju putovanja u Alikante tokom leta, dok Sevilja, čiji letovi počinju krajem septembra, predstavlja odličnu opciju za jesenje putovanje. Baku otvara mogućnost za nova iskustva na istoku Evrope, a kao posebna novost ističe se Toronto, peta destinacija u dugolinijskom saobraćaju, pored Njujorka, Čikaga, Šangaja i Guangdžoua.
Flota je modernizovana i dodatno osnažena sa još dva aviona tipa "embraer E-195" i jednim novim avionom za dugolinijski saobraćaj u Ekspo bojama i oznakama i on će doprineti promovisanju specijalizovane izložbe, koja se naredne godine održava u Beogradu. Putničko iskustvo unapređeno je kroz digitalizaciju i inovacije, poput uvođenja premijum šaltera za prijavu na let za biznis putnike.
Kako su istakli u kompaniji, "Er Srbija" u tekućoj godini planira dalje širenje mreže, uvođenje novih destinacija i jačanje konkurentske pozicije na regionalnom i međunarodnom tržištu, dodaje se u saopštenju.
- Strategija kompanije se zasniva na digitalnoj transformaciji, održivom rastu, jačanju globalne konkurentnosti i personalizaciji usluga, uz uvođenje programa lojalnosti i partnerstava koja dodatno unapređuju kvalitet usluge - rekli su u kompaniji.
Danas u američkom Stejt departmentu počinje strateški dijalog između Sjedinjenih Država i Srbije.
17.07.2026
14:17 >> 16:14
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je svom političkom kolegi i prijatelju Ivici Dačiću 36 godina rada njegove stranke, Socijalističke partije Srbije (SPS).
17.07.2026
16:26
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon što je šef naše države Aleksandar Vučić ponovo pozvao političke protivnike na dijalog uoči predstojećih izbora.
17.07.2026
15:56
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević čestitao je danas predsedniku SPS Ivici Dačiću 36 godina od osnivanja Socijalističke partije Srbije (SPS).
17.07.2026
15:23
Poslanik i član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Nebojša Bakarec objavio je novu kolumnu s naslovom "Lažna agencija "Pulsr" i "Stenford" su samo "smokvin list" za lažno istraživanje CRTE".
17.07.2026
15:01
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
17.07.2026
15:41
Zoran Anđelković, direktor Pošta Srbije gostujući u Info jutru govorio je o strateškom partnerstvu Srbije i Amerike.
17.07.2026
12:25
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
16.07.2026
11:56
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
11.07.2026
10:25
Maloletnik V. C. (16) povređen je sinoć nešto posle 21 sat kada su tri nepoznate osobe izašle iz automobila, ubacile ga u vozilo, a potom pretile da će da ga izbodu.
17.07.2026
15:32
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je, povodom dvogodišnjice tragične pogibije policajca Nikole Krsmanovića, da Srbija večno pamti svog heroja koji je položio život na oltar otadžbine.
17.07.2026
15:07
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili su petočlanu kriminalnu grupu koja je u jednoj laboratoriji u Batajnici proizvodila opojnu drogu marihuana u veštačkim uslovima.
17.07.2026
14:31
Laboratorija za proizvodnju opojnih droga u veštačkim uslovima otkrivena je u Batajnici i tom prilikom uhapšeno je pet osoba.
17.07.2026
13:03
Mića Simić, otac Andreja Simića koga je školski drug brutalno ubio sa 37 uboda nožem u Niškoj Banji, izneo je šokantne tvrdnje uoči današnjeg suđenja.
17.07.2026
12:32
17.07.2026
10:56 >> 17:44
17.07.2026
08:10 >> 17:31
Putnik na letu kompanije Turkiš erlajns iz Samsuna u Turskoj ka Diseldorfu uhapšen je nakon što je odbio da sedi pored žene, pozivajući se na šerijatsko pravo, a potom je, prema navodima policije, fizički napao stjuardesu.
17.07.2026
18:17
Lavrov tvrdi da evropske zemlje i Zelenski pokušavaju da utiču na Trampa i odvrate ga od predloga koje je Moskva prihvatila.
17.07.2026
18:00
Evropski mediji poslednjih meseci intenzivno analiziraju knjigu nemačkog profesora Karla Masale „Ako Rusija pobedi“, koja je izazvala brojne rasprave.
17.07.2026
17:30
Budući britanski premijer Endi Bernam zvanično je proglašen novim liderom Laburističke stranke, nakon što je kao jedini kandidat ispunio uslove za izbor.
17.07.2026
17:00
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
17.07.2026
15:01
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
17.07.2026
14:27
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
17.07.2026
12:57
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
17.07.2026
11:46
Na društvenim mrežama objavljena je fotografija sa osnivačke sednice Fondacije "Mira Banjac".
17.07.2026
11:12
Jedan od najpoznatijih matematičkih problema, koji je gotovo 80 godina odolevao najboljim stručnjacima, konačno je dobio rešenje, i to zahvaljujući veštačkoj inteligenciji.
17.07.2026
18:20
Prženice su omiljeni izbor za brz doručak ili većeru, ali se često dešava da upiju mnogo ulja i budu preteške za jelo.
17.07.2026
17:50
Ako imate kovrdžavu kosu, šest jeftinih trikova može da vam pomogne da lokne budu definisane, mekše i sjajnije.
17.07.2026
17:20
Pojava sedih vlasi deo je prirodnog procesa starenja, ali kod pojedinih ljudi može da počne mnogo ranije nego što očekuju.
17.07.2026
16:50
Tokom vrelih dana limun može da posluži kao prirodna alternativa dezodoransu, jer pomaže u smanjenju neprijatnih mirisa.
17.07.2026
16:21
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
17.07.2026
08:00
Javnost ne prestaje da bruju o odnosu pevačice Džejle Ramović i Jakova Jozinovića, a mnogo se spekuliše i o njegovom odnosu sa njenim bivšim dečkom Bojanom Cvjetićaninom.
17.07.2026
17:58
Pevačica Nataša Alimpić priznala je da je korisnici društvenih mreža neretko komentarišu u negativnom kontekstu zbog fizičkog izgleda.
17.07.2026
17:36
Voditeljka Ana Radulović se oglasila nakon sudskog ročišta protiv Nađe Rakić, bivše devojke Nenada Marinkovića Gastoza.
17.07.2026
16:58
Maja Marinković šokirala je gledaoce "Elite", kada je iz osvete počela da masturbira ispod pokrivača, zbog čega je Asmin Durdžić doživeo nervni slom.
17.07.2026
15:59
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.