• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
M.D.

Novinar

08.03.2025

12:23

Održan pomen Saši Popoviću! Porodica bleda i ispijena, Suzanu slomile ove reči (FOTO)

Informer

Estrada

Održan pomen Saši Popoviću! Porodica bleda i ispijena, Suzanu slomile ove reči (FOTO)

Suzana Jovanović, ćerka Aleksandra, sin Danijel i mnogi drugi došli su na groblje kako bi prisustvovali sedmodnevnom pomenu pokojnom osnivaču i kreativnom direktoru "Granda", Saši Popoviću.

Pomen Saši Popoviću je služio njihov parohijski sveštenik iz crkve Svetog Vasilija Ostroškog na Bežanijskoj kosi. 

Suzana Jovanović je grcala u suzama, a reči koje su je slomile bile su: "Bog da mu dušu prosti!".

Posle pomena, kako srpski običaji nalažu, služilo se žito za pokoj duše. Na Novom bežanijskom groblju bili su prisutni i Vesna Milanović i Mikica Gačić.

Običaji

Prema hrišćanskim običajima, u sedmi dan po upokojenju, najuža rodbina izlazi na grob, gde pali sveće i moli se za pokoj duše preminulog. Na grob se iznose žito i vino, a grobno mesto sveštenik kadi tamjanom i služi mali pomen. Negde se praktikuje i donošenje pogače i meda.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere
Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere

Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.

15.06.2026

20:45

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin