Zoran Pavlović (54) iz Barejeva, na jučerašnji dan, pre tri godine svirepo je ubio svoju vanbračnu suprugu Snežanu Simić (47) u njenoj kući u beogradskom naselju Barajevo, zbog čega je osuđen na 20 godina zatvora. Pavlović je Snežanu izbo 26 puta nožem, a onda je sebi pokušao da oduzme život.
Zoran Pavlović (54) došao je u porodičnu kuću Snežane Simić (47) i dok je ona u dvorištu kosila travu on joj je prišao i izbo je nožem 26 puta, a onda je pokušao da izvrši samoubistvo. On je sebi prerezao grkljan i potkolenicu, međutim nije uspeo u svojoj nameri i preživeo je.
Zoran i Snežana bili su u turbulentnoj vezi. Oni su godinu dana živeli zajedno, nakon čega se Simićeva iselila i vratila u porodičnu kuću gde je surovo ubijena.
Tog kobnog 5. juna 2022. godine Snežana Simić kosila je travu u svom porodičnom dvorištu, to je sve primetio i njen ubica koji je tuda prolazio. Kada ju je ugledao, Zoran je otišao do svoje kuće, odakle je uzeo nož i zaputio se nazad prema Snežani.
Sa nožem u ruci, Zoran je ušao u dvorište porodice Simić gde je pomahnitalo ubadao nesrećnu ženu. Ove zastrašujuće scene videle su njene komšije koje su pozvale policiju.
Snežana prijavila policiji Zorana
Snežana Simić (47) radila je kao medicinska sestra u hitnoj službi Doma zdravlja u Barajevu, a neposredno pre ubistva, ubica ju je čekao ispred posla zbog čega ga je ona prijavila policiji. Međutim, osnova za prijavu nije bilo, tvrdio je tada pred Višim sudom u Beograd, Sretko Jovičić, šef smene u policijskoj stanici u Barajevu.
- Snežana Simić je sedam do deset dana pre nego što je ubijena došla kod mene u stanicu policije u Barajevu i rekla da ima problema, da je Zoran par puta dolazio ispred Doma zdravlja gde radi, da joj kaže da je voli. To nije bio dovoljan osnov za prijavu protiv njega, a u tom momentu nije imala ništa drugo konkretno da ga prijavi. Koliko znam ona je tada bila sa nekim drugim u vezi, ali ne znam da li je prethodno raskinula sa Zoranom i kada. Ona mi o tome nije ništa rekla, već sam to čuo od drugih u Barajevu, to je malo mesto i sve se zna - govorio je tada svedok.
Foto: Privatna arhiva
Snežana Simić
Jovičić je kazao da mu Snežana tada nije rekla da je Zoran maltretira, da joj preti, da je tuče, niti da joj dolazi kući, već samo da je čeka ispred Doma zdravlja.
Podsetimo, kao motiv ovog jezivog zločina pominje se to što Snežana nije želela da se vrati Zoranu posle raskida. Kako su ispričale komšije, on je nju molio da se pomire, slao joj je poruke i non-stop je zvao telefonom, a kobnog dana je, navodno, došao kod nje na kafu da se pomire. Međutim, ubrzo je otišao, ali se posle pola sata vratio i ubio je. Komšije su ispričale i da je Snežana samo tri dana pre smrti prijavila Zorana policiji, jer joj je navodno pretio.
Telo našla Snežanina sestra
Ljiljana, majka Snežane Simić otkrila je da se njena ćerka razvela 13 godina pre nego što je ubijena, a da je sa Zoranom bila u vezi oko godinu dana. Ona je ispričala detalje iz dvorišta u kojem je Snežana ubijena kao i da ju je rođena sestra našla.
- Moja ćerka i Zoran su bili u vezi. I ranije su se svađali, tukli, voleli se i mirili, ali ovako nešto nisam očekivala. On je poneo nož, ušao je u njeno dvorište i ubio je! I da ga strpaju u zatvor, i da ga osude, pa čak i da ga ubiju, ja od toga nemam ništa! Mog deteta nema. U nedelju sam bila kod kuće kada sam čula neku gungulu i žamor napolju. Izašla sam i videla drugu ćerku kako plače. Rekla je: "Pobili se Zoran i Snežana." Odgovorila sam da im nije ni prvi, a neće biti ni poslednji put, jer oni su imali probleme. Međutim, ćerka mi kaže: "Pa Sneža je, majko, mrtva. On je nju izbo nožem". Na njenoj ruci sam videla krv, imala je ubode po ruci i sa obe strane grudi - kroz plač je pričala Ljiljana i dodaje da je odmah otišla u ćerkino dvorište.
Zoran tvrdio da se "ničega ne seća"
U sudnici Višeg suda u Beogradu, Pavlović je u svoju odbranu ispričao da se seća da je tog dana u garaži kod kuće popravljao auto, da mu je u goste došao drug Darko Tošić, da je prethodno popio četiri-pet rakija, da su nastavili da piju, a sledeće čega se seća je da se probudio u bolnici i da nije znao zašto se tu nalazi. Rekao je da se ne seća ni kada je Darko otišao, a ni da je on otišao kod Snežane.
- Sa Snežanom sam živeo oko 12 meseci, i to u mojoj kući u Barajevu. Godinu dana pre ovog događaja vratila se u kuću roditelja, jer se nije slagala sa mojom majkom. I posle toga smo bili u vezi i nastavili smo da se viđamo svaki dan. Imali smo i zajedničkog psa, kojeg smo čuvali na smenu, u zavisnosti od toga kako je ko radio. Nismo imali većih problema u vezi, osim sitnih svađa. Desetak dana pre tog događaja, u maju smo išli za vikend u Banju Vrujci, i tu noć kad smo se vratili prespavala je kod mene, pa smo ujutru zajedno otišli na posao - pričao je Zoran Pavlović.
Na pitanje sudije zašto je ubio Snežanu, Zoran je odgovorio: "Ne znam šta da kažem zašto sam to uradio.".
Foto: Privatna arhiva
Zoran Pavlović
Na pitanje tužioca kako je i kada dobio nadimak Čutura, optuženi Zoran Pavlović (54) je objasnio da ga je dobio davno, zbog pića, i da konzumira alkohol poslednjih 15 godina.
Zoran je osuđen 20. decembra 2023. godine na 20 godina zatvora zbog teškog ubistva bivše partnerke.
Apelacioni sud U Beogradu potvrdio je kaznu koju je Viši sud izrekao Zoranu Pavloviću (53) koji je osuđen na 20 godina zatvora jer je 5. juna 2022. godine ubio bivšu vanbračnu suprugu Snežanu Simić (47) u njenoj kući u Barajevu, nanevši joj 26 uboda nožem po telu.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Zorana Pavlovića (52) na 20 godina zatvora zbog toga što je 5. juna prošle godine na svirep način ubio bivšu vanbračnu suprugu Snežanu Simić (47) u njenoj kući u Barajevu, nanevši joj 26 uboda nožem po telu.
U Višem sudu u Beogradu juče je nastavljeno suđenju osumnjičenom Zoranu P. za teško ubistvo bivše partnerke Snežane Simić u junu prošle godine u njenom porodičnom domu u Barajevu.
Snežana Simić je sedam do deset dana pre nego što je ubijena došla kod mene u stanicu policije u Barajevu i rekla da ima problema, da je Zoran par puta dolazio ispred doma zdravlja gde radi, da joj kaže da je voli.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Apelacioni sud U Beogradu potvrdio je kaznu koju je Viši sud izrekao Zoranu Pavloviću (53) koji je osuđen na 20 godina zatvora jer je 5. juna 2022. godine ubio bivšu vanbračnu suprugu Snežanu Simić (47) u njenoj kući u Barajevu, nanevši joj 26 uboda nožem po telu.
Jedan od najostrašćenijih blokadera, Luka Pešić, bio je kolovođa današnjeg nasilja u Užicu tokom kog su njegovi istomišljenici nasrtali na kordon policije ne bi li izazvali krvoproliće u tom gradu gde se održavao skup Srpske napredne stranke (SNS).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je pred hiljadama ljudi u srcu Užica na mitingu "Ujedinjena Srbija" održao veličanstven govor tokom kog je u jednom trenutku poslao moćnu poruku svima onima koji bi da cepaju našu zemlju.
Predsednica Narodne Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić razmontirala je u četiri kratke rečenice predsednika DS-a Srđana Milivojevića, koji je, podsetimo, danas bio jedan od predvodnika nasilnih blokadera u Užicu.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić ponovo se oglasila na društvenoj mreži Iks po povatku sa veličanstvenog skupa u Užicu i poslala upozoravajuću poruku građanima Srbije da ne zaborave bezobzirne uvrede i mržnju koju opozicioni ekstremisti svakodnevno prosipaju po narodu.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić oglasila se na svom nalogu na Iksu i očitala lekciju opozicionim ekstremistima i blokaderima koji iz dana u dan pokazuju otvorenu mržnju prema sopstvenom narodu, poručivši im da će ih poštena i vredna Srbija ubedljivo poraziti na predstojećim izborima.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Bivši učesnik "Exatlona" Andrej Bedić otkrio je kako se nosio sa porazima u takmičenju, ali i detalje iz privatnog života koje javnost do sada nije znala.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
Mladoženja i njegovo društvo iz sela Koštunići kod Gornjeg Milanovca dugo će pamtiti momačko veče, ali ne baš po provodu kojem su se nadali. Planirano slavlje prekinulo je snažno nevreme koje je zahvatilo ovaj kraj.
Požar koji je izbio na području Mesne zajednice Kaona, u opštini Lučani, lokalizovan je, a zahvaljujući kiši koja je pala tokom noći nema bojazni od njegovog daljeg širenja.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Američka kompanija Gugl objavila je danas da će promeniti pravila o neželjenom sadržaju u Evropskoj uniji kako bi otklonila zabrinutost regulatora i izbegla moguću kaznu zbog kršenja pravila o konkurenciji.
Kada nemate ideju šta da pripremite za večeru, ovaj recept sa šampinjonima, slaninom i kobasicom može biti odličan izbor. Jednostavan je, zasitan i pravi se od namirnica koje su lako dostupne.
Harmonikaš Aca Sofronijević otkrio je kako se neke kolege sa estrade nisu odazvale na poziv da gostuju na drugom koncertu pevača Milančeta Radosavljevića.
Vest da su rijaliti učesnici Marko Janjušević Janjuš i Vanja Živić okončali svoju vezu stigla je i do Milene Kačavende, koja se oglasila na ovu temu u svom prepoznatljivom stilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.