Nastavak suđenja kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića nastavlja se sutra u Specijalnom sudu u Beogradu. Prema ranijim najavama pozvano je nekoliko svedoka, koji bi trebalo da budu ispitani u toku naredna četiri dana, za kada je zakazan nastavak glavnog pretresa (ponedeljak, utorak, četvrtak i petak).
Kada bude završeno ispitivanje svedoka, očekuje se da krivično veće, kojim predsedava sudija Vinka Beraha Nikićević, nastavi sa izvođenjem pisanih dokaza, ali i čitanjem transkripta prisluškivanih razgovora optuženih pripadnika ove kriminalne grupe.
Na poslednjem održanom ročištu, sredinom decembra prošle godine, završeno je sa ispitivanjem jedine žive žrtve ove kriminalne grupe, koga su pojedini članovi oteli, a kako se navodi u optužnici, jedan od njih ga i silovao. Ispitane su i tri devojke, koje su tih dana dolazile u njihove prostorije na stadionu Partizana, kada se sve to dešavalo.
Radoje Zvicer odbegli vođa zloglasnog "kavačkog klana", prema optužnici koju je Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) podiglo protiv kriminalne grupe Vračarci", organizovao je kupovinu cijanida u Bugarskoj, a onda ga predao ljudima Nikole Vušovića, Džonija sa Vračara, kako bi otrovali Strahinju Savića, koji je, u tom trenutku, bio u pritvoru u Bijelom Polju i sarađivao sa policijom.
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv 13 pripadnika kriminalne grupe zbog planiranja likvidacije Strahinje Savića iz Kraljeva, po nalogu odbeglog vođe "kavačkog klana" Radoja Zvicera! Na istoj optužnici je i Nikola Vušović, zvani Džoni sa Vračara, takođe begunac.
Hitan medicinski transport iz splitskog zatvora uz asistenciju policije organizovan je juče za Duška Tanaskovića iz Kragujevca, koji je u Hrvatskoj završio iza rešetaka zbog ubistva "škaljarca" Gorana Vlaovića na Zrću u leto 2022. godine, javljaju portali u Hrvatskoj.
U Specijalnom sudu u Beogradu završeno je današnje pripremno ročište, pred početak suđenja pripadnicima organizovane kriminalne grupe, poznate kao "vračarci", koji se sumnjiče za tri teška ubistva i pet pokušaja teških ubistava.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Radoje Zvicer odbegli vođa zloglasnog "kavačkog klana", prema optužnici koju je Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) podiglo protiv kriminalne grupe Vračarci", organizovao je kupovinu cijanida u Bugarskoj, a onda ga predao ljudima Nikole Vušovića, Džonija sa Vračara, kako bi otrovali Strahinju Savića, koji je, u tom trenutku, bio u pritvoru u Bijelom Polju i sarađivao sa policijom.
Hakeri povezani sa Iranom uspeli su da potpuno zaustave rad jedne britanske elektrane na čak četiri dana, što se smatra jednim od najozbiljnijih sajber udara na energetsku infrastrukturu Ujedinjenog Kraljevstva, objavio je britanski Telegraf.
Opasne pretnje ponovo dolaze iz redova opozicionih blokadera, koji po ko zna koji put pokazuju da im je jedini cilj izazivanje haosa i nesreće u Srbiji! Blokaderi sa Elektronskog fakulteta u Nišu otišli su korak dalje i na društvenoj mreži Iks, te otvoreno poručili da im je plan da "zemlja gori", zloupotrebljavajući požare koji su zadesili našu zemlju!
Asocijacija novinara Srbije najoštrije osuđuje objavu novinara Slobodana Georgijeva na društvenoj mreži Iks, u kojoj se u istom nizu pominju požari u Deliblatskoj peščari i tragedija u Novom Sadu.
Koliko je blokadera potrebno da se zameni sijalica? Deset! Jedan skida neispravnu i stavlja novu, a njih devet na društvenoj mreži Iks piše da je pregorela zbog Vučića! Ovaj vic možda nekome zvuči bajato, ali je zapravo nikad aktuelniji i najbolje oslikava sveopšte ludilo i besposličarenje u opozicionim redovima!
"UKC Niš nastavlja da pomera granice. Danas smo napravili još jedan veliki korak ka tome da pacijenti sa juga i jugoistoka Srbije najsavremenije lečenje dobiju ovde, u svom regionalnom centru. Za nas je svaka nova procedura više od medicinskog uspeha. To je nova šansa za pacijenta, brža pomoć i sigurnost da vrhunska medicina više nije daleko. Naš cilj je jasan – pacijent je na prvom mestu i nećemo stati u uvođenju najsavremenijih metoda lečenja“, poručio je doc. dr Milan Lazarević, direktor UKC Niš.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Pred početak druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlon, pobednica prve sezone Nevena Petrović sa novinarkom Informera Jelenom Dimitrijević u otvorenom razgovoru otkrila sve o iskustvu koje joj je promenilo život.
Leskovac će od 24. do 30. avgusta biti u znaku roštilja, muzike i dobre zabave - održava se 36. Roštiljijada! Manifestacija s ukusom i mirisom, kažu oni koji su imali prilike da je bar jednom (p)osete.
Projekat "Pokretna apoteka" počinje sutra i prema rečima direktorke Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO) Sanje Radojević Škodrić pokrivaće ruralne sredine na jugu centralne Srbije.
U zaseoku Ćukavci u Prijevoru kod Čačka završeno je asfaltiranje važne deonice puta duge 540 metara, za šta je izdvojeno 8,5 miliona dinara, uz podršku Vlade Srbije.
Na dnu Severnog i Baltičkog mora, u nemačkim vodama, leži oko 1,6 miliona tona stare municije, a metalni omotači bombi, mina i granata posle više od osam decenija ubrzano propadaju i ispuštaju otrovne materije u more.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski tvrdi da će glavni pravac ruskih operacija ostati Konstantinovka–Slavjansk–Kramatorsk, ali upozorava da bi Moskva, ukoliko prikupi dodatne snage, kasnije mogla da ih prebaci na druge delove fronta radi stvaranja „tampon-zone“.
Američka ratna mornarica prvi put je javno pokazala potpuno novu raketu vazduh-vazduh AIM-424 „Malice“, odnosno „Zloba“, čiji zvanično objavljeni domet premašuje 463 kilometra.
Iran je upozorio susedne države da će njihove interese tretirati kao mete ukoliko se priključe novoj američkoj kampanji ekonomskog gušenja Teherana, dok je novi šef iranskog Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Mohsen Rezai prvi put otvoreno zapretio i američkim naftnim i drugim kompanijama u regionu.
Jedan od najvećih špijuna svih vremena, dvostruki agent Duško Popov koji je tokom Drugog svetskog rata uživao poverenje i Nemaca i Britanaca, živi i dalje, u banatskom selu Novo Miloševo, u Muzeju "Žeravica".
River Feniks bio je jedan od najtalentovanijih mladih američkih glumaca svoje generacije, a njegova tragična smrt prekinula je karijeru koja je obećavala.
Psi ne mogu da nam kažu šta osećaju, ali njihovo ponašanje i govor tela često otkrivaju mnogo. Ako se pas pored vlasnika oseća nesigurno, uplašeno ili nelagodno, to može pokazati na različite načine.
Jedan od starih trikova bila je soda bikarbona, koju su mnoge žene u staroj Jugoslaviji koristile kao jednostavno kućno sredstvo za neutralisanje neprijatnih mirisa.
Ćerka pevačice Goce Tržan, Lena Marinković je subotu veče provela prikovana uz televizor, a razlog je utakmica njenog dečka Vukašina koju nije želela da propusti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.