Crnogorska policija podnela je krivičnu prijavu protiv Bojane Roganović (33), supruge visokopozicioniranog pripadnika kavačkog klana Duška Roganovića, zbog sumnje da je izvršila krivično delo falsifikovanje isprave.
U policijskom saopštenju stoji da je žena Duška Roganovića falsifikovala dokumenta za njegovo dete.
- Ona je ovo delo, kako se sumnja, izvršila tako što je Ministarstvu unutrašnjih poslova - Područnoj jedinici za upravne poslove, državljanstvo i strance Herceg Novi, podnela zahtev za izdavanje pasoša za njeno maloletno dete i uz njega priložila dokument - saglasnost jednog roditelja za predavanje zahteva i vađenje putne isprave za maloletno dete od strane drugog roditelja D. R., člana jedne visokorizične organizovane kriminalne grupe, za kojim je raspisana međunarodna poternica zbog niza teških krivičnih dela - saopšteno je iz policije.
Foto: printscreen instagram
Bojana Roganović
Kako se navodi, ovaj dokument je navodno bio overen kod notara u drugoj državi i utvrđeno je da je reč o falsifikatu.
- Službenici Uprave policije nastaviće intenzivnu i beskompromisnu borbu protiv organizovanog kriminala i članova organizovanih kriminalnih grupa, te njima bliskim licima u cilju stvaranja povoljnog bezbednosnog ambijenta za život i rad svih građana - dodaje se iz crnogorske policije.
Dok je bio u bolnici, ubijen mu je otac Niko. 26. jula 2017. u sačekuši ispred stana u Herceg Novom. Na njega su pucala dvojica napadača.
U feburaru 2020. Dušku je ubijen i stariji brat, Šćepan, a brat od strica Vladimir Roganović likvidiran je 2018. u Beču.
Foto: printscreen/privatna arhiva
Muški članovi porodice Roganović
Inače, i roditelji njegove supruge Bojane Roganović protiv koje je policija podnela krivičnu prijavu, krajem prošle godine našli su se na meti policije. U decembru su joj u Crnoj Gori uhapšeni otac Duško Koprivica, inače penzionisani visokopozicionirani pripadnik policije, majka Radosava i brat Strahinja, zbog sumnje da su od 2019. oprali više od milion evra.
Dugogodišnji crnogorski policijski funkcioner Duško Koprivica i njegova supruga Radosava Koprivica, koji su uhapšeni juče po nalogu podgoričkog Specijalnog državnog tužilaštva, inače su tast i tašta odbeglog Duška Roganovića, kojeg takođe, zajedno sa njima i sinom bračnog para Koprivica, Strahinjom, sumnjiče za krivično delo pranje novca i to u visini od preko milion evra!
Crnogorski istražitelji nakon što je razbijena šifrovana Skaj komunikacija otkrili su da su pripadnici "škaljarskog klana" u febuaru 2021. planirali granatom da dignu kuću "kavčanina" Duška Roganovića u Herceg Novom ili "da ga raznesu bombom kad bude u blindiranim kolima."
Odbegli kavčanin Duško Roganović krajem 2020. godine hvalio se članu svoje kriminalne ekipe da mu je tadašnji pomoćnik direktora Uprave policije Zoran Lazović završio da ga sklone sa liste za hapšenje.
Radoje Zvicer, vođa kavačkog klana boravio je nedavno na jednom katunu na severu Crne Gore, na istom mestu gde se nalaze i osumnjičeni za brojna krivična dela Vuk Vulević i Ivan Delić, tvrdi predsednik Pokreta za promene (PzP) Nebojša Medojević
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dugogodišnji crnogorski policijski funkcioner Duško Koprivica i njegova supruga Radosava Koprivica, koji su uhapšeni juče po nalogu podgoričkog Specijalnog državnog tužilaštva, inače su tast i tašta odbeglog Duška Roganovića, kojeg takođe, zajedno sa njima i sinom bračnog para Koprivica, Strahinjom, sumnjiče za krivično delo pranje novca i to u visini od preko milion evra!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantna saznanja o političaru Vladanu Đokiću, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, i njegovoj poseti Hilandaru.
Blokaderi i njima bliski tajkunski mediji poput niskotiražnog Danasa, Nove i N1, još jednom su, po ko zna koji put, pokazali da im ništa nije sveto i da im je najjači adut njihovo licemerje bez presedana.
Predsednik Stranke slobode i pravde, Dragan Đilas pozvao je danas parlamentarne stranke u Srbiji da podrže hitno usvajanje zakona kojim bi se mlađima od 16 godina zabranilo korišćenje društvenih mreža.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, imao je priliku da glavni grad ove zemlje, Tbilisi, vidi iz malo drugačije perspektive.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantna saznanja o političaru Vladanu Đokiću, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, i njegovoj poseti Hilandaru.
Delove Republike Srpske pogodilo je snažno nevreme, praćeno pljuskovima sa grmljavinom i jakim udarima vetra. U nekim delovima Sarajeva, vetar je nosio stvari po ulici.
Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Ruski predsednik Vladimir Putin uputio je srdačnu rođendansku čestitku kineskom predsedniku Si Đinpingu, u kojoj je pohvalio izuzetna dostignuća i impresivan napredak Kine pod njegovim vođstvom.
Prvi put u poslednjih više od 30 godina, oružane snage u Holandiji sprovode vežbe postavljanja i upravljanja kampom za ratne zarobljenike u slučaju potencijalnog sukoba sa Rusijom.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je javno izvinjenje ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom zbog svojih ranijih oštrih i satiričnih izjava na njegov račun.
Tokom bilateralnog sastanka sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom, američki lider Donald Tramp najavio je da se Bela kuća, nakon uspešno rešenog pitanja sa Iranom, u potpunosti okreće diplomatskom rešavanju sukoba u Ukrajini.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Katarina Grujić je vitkom linijom i preplanlim tenom izazvala pravu pometnju, pa je otkrila da se tek vratila sa porodičnog odmora, kao i da je odmorila dušu!
Pevačica Tea Bilanović progovorila je večeras, na promociji Vivo benda, o navodnoj aferi sa bivšim mužem Marije Mikić, Jovanom Pantićem, i sve demantovala.
Ćerka Suzane Mančić, Teodora Kunić juče je imala građansko venčanje sa svojim partnerom, generalom Miroslavom Talijanom, odakle su objavljene brojne fotografije.
Pevačica Aleksandra Caka Ivanov progovorila je o odnosu i saradnji sa Goranom Ratkovićem Raletom, pa otkrila kako Ana Nikolić ne pravi problem kada je posao u pitanju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.