Opšte je poznato da vlasnici svoje pse često uče najrazličitijim komandama. Međutim, te komande se kao po pravilu izgovaraju na maternjem jeziku vlasnika. Ipak, jedna devojka je rešila (i uspela u tome) da svog psa nauči komandama iz serijala o "Hariju Poteru".
Razne čini koje se spominju u ovom delu odgovaraju određenog komandi, a Dobi ih sve izvršava na licu mesta.
- Dakle, ako Dobi reaguje na čarolije Harija Potera, da li ga to čini čarobnjakom? Ili me to čini vešticom koja baca čini na mog "normalca" psa? (objašnjenje: U izmišljenom svetu iz serijala knjiga o Hariju Poteru "normalci" su obični ljudi, koji nemaju moći i ne mogu da izvode magiju, za razliku od čarobnjaka i veštica, koji ih imaju)
Znala sam mnogo pre nego što je Dobi došao, da ću svog budućeg psa trenirati čarolijama Harija Potera, umesto redovnim komandama. Volim da se osećam kao da imam magične moći iz stvarnog života svaki put kada ga zamolim da dođe, ostane ili se pravi mrtav - napisala je vlasnica uz Dobijem snimak, na kojem izvršava čarolije, pa dodala:
Foto: Instagram/dobbyisafreedoodle
pas
Neke zabavne činjenice o našim čarolijama:
- "Accio" (dođi / opozovi) je bila prva čarolija koju je Dobi naučio sa 11 nedelja.
- "Protego" je trebalo da bude "ostavi to", ali reči "ostavi to" iz mojih usta zvuči mnogo prirodnije kada Dobi pokušava da jede đubre u našim šetnjama, pa smo promenili u "ušuškavanje".
- Probali smo "Petrificus Totalus" za "ostajanje", ali je bilo previše za naredbu koja se često koristi, pa smo se umesto toga odlučili za "Immobulus" (sada radimo na "Petrificus Totalus" za "lepo sedi")
- "Avada Kedavra" je najtraženija čarolija od ljudi koje srećemo, a koji su upućeni da Dobi zna komande Harija Potera.
- "Go to Azkaban" je moj lični favorit - zasmejava me svako veče kada ga pošaljem u "Azkaban" i vidim ga kako srećno ulazi u svoju kućicu.
- "Ascendio" i "Descendo" takođe znače skok gore / skok dole
- "Stupefy" je čarolija koju najčešće koristimo, na dnevnoj bazi.
Kako pas izvršava čarolije Harija Potera, pogledajte u snimku sa početka teksta.
Teodor Ruzvelt, nekadašnji predsednik Amerike, imao je petoro dece, ali najstarija ćerka Alis ostala je upamćena po brojnim ekscentričnim izdanjima i stavovima koji su se kosili tadašnjim vremenom.
Ovo sigurno znate, za nekog ko se ponaša glupo, ludo, ko je naivan ili smušen, često kod nas umeju da kažu da je "pao sa kruške". I suprotno, kad neko hoće da istakne kako nije glup, naivan, blesav on će reći kako "nije pao sa kruške".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Teodor Ruzvelt, nekadašnji predsednik Amerike, imao je petoro dece, ali najstarija ćerka Alis ostala je upamćena po brojnim ekscentričnim izdanjima i stavovima koji su se kosili tadašnjim vremenom.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je prekinuo prvi Kolegijum na našoj televiziji kako bi saopštio najnoviju vest - Srbija je uzvratila udarac Crnoj Gori.
Poznati novinar Vladimir Vuković objavio je novu kolumnu za dnevni list "Politika" s naslovom "Medijski dosije Petra Komnenića nije nastao na granici".
Više javno tužilaštvo u Beogradu izdalo je juče saopštenje kojim najoštrije osužuje javno targetiranje postupajućeg javnog tužioca Posebnog odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Vladimira Živkovića, nakon što je narodni poslanik Zdravko Ponoš, koji je prethodno u svojstvu građanina dao izjavu u UKP-u, javno objavio njegovo ime i nastavio sa napadima na tužilaštvo.
Blokaderi međusobno ne mogu da se podnesu i to više nije novost, međutim, sada je jedno prepucavanje među njima na Iksu na najbolji mogući način pokazalo šta se u stvari dešava iza kulisa njihovog takozvanog pokreta.
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov urnisao je osvedočenog antisrbina Tonina Piculu koji se, po ko zna koji put, usudio da komentariše političku situaciju u Srbiji, pa i da napadne predsednika Aleksandra Vučića.
Srbija je danas, 2. jula, direktno na udaru nestabilnog vremena koje donosi obilne pljuskove, grmljavinu, grad i olujni vetar, a najgore će proći Šumadija, Pomoravlje i istočni delovi zemlje.
U poznatom grčkom letovalištu pre dva dana odigrala se prava drama, kada su 55-godišnjeg muškarca iz Srbije vratili u život, nakon što je doživeo srčani zastoj!
Tokom vikenda zatvara se obilaznica oko Soluna, pa će srpski turisti koji krenu put mora morati da se naoružaju strpljenjem i tražiti alternativne pravce.
Policija u Nišu, u saradnji sa leskovačkom policijom, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu, uhapsila je S. M. (68) iz Leskovca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Dejan Stojić, vlasnik autolimarske radnje u Staroj Pazovi i jedan od osumnjičenih za ubistvo Aleksandra Nešovića, zvanično je priznao krivicu, postavši tako drugi okrivljeni koji je odlučio da sarađuje sa nadležnim organima.
Viši sud u Nišu ukinuo je meru prilaska, sastajanja i komunikacije M.M.M. i M.M. iz Niške Banje sa sinom koji se nalazi u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu jer je 5.oktobra 2023. godine sa 37 uboda nožem ubio svog školskog druga, Andreja Simića (13).
Zapad je praktično u ratu sa Rusijom, izjavio je slovački premijer Robert Fico, napominjući da strani plaćenici učestvuju u sukobu u Ukrajini. Istovremeno je poručio da Bratislava neće finansirati Kijev.
Američki novinar Taker Karlson najavio je da će pomoći u osnivanju nove političke stranke, nakon što se razišao sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i Republikanskom partijom zbog američkog učešća u ratu protiv Irana.
Ministarstvo spoljnih poslova Nemačke najoštrije je danas osudilo snažan napad Rusije na Kijev i obećalo da će nastaviti da podržava Ukrajinu u njenoj borbi protiv Moskve.
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Glumac Predrag Miki Manojlović kaže da je odbio da glumi u filmu koji je producirao Stiven Spilberg jer je nije želeo da bude deo projekta koji ljude sa ovih prostora predstavlja u negativnom svetlu.
Otac rijaliti učesnice Maje Marinković Radomir Marinković Taki oglasio se posle medijske ilegale i poprvi put reagovao na brutalne uvrede Asmina Durdžića na račun njegove ćerke.
Iako je danas Beograd zahvatila kiša, sve ukazuje na to da će publiku na velikom solističkom koncertu Milančeta Radosavljevića na Tašmajdanu dočekati mnogo lepše vreme.
Promena veroispovesti jedna je od najintimnijih odluka koje čovek može da donese, a kada su u pitanju javne ličnosti ovakvi potezi uvek izazovu veliku pažnju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.