Liderka francuske desničarske partije Nacionalno okupljanje Marin le Pen izjavila je da je Rusija simbolično „vratila lekciju o demokratiji“ evropskim liderima, uključujući i francuskog predsednika Emanuela Makrona, i to – kao bumerang.
- Zamislite kako sve to izgleda iz perspektive Kremlja, kome se danonoćno drže lekcije o demokratiji. Oni su sada, zapravo, rekli: ‘Vratićemo vam istu tu lekciju kao bumerang’. To je, očigledno, njihov način da Makrona dovedu u neprijatnu poziciju - poručila je Le Pen u intervjuu za Parizijen.
Le Penova je upozorila da Francuska rizikuje da izgubi kredibilitet na međunarodnoj sceni ukoliko nastavi da deli moralne lekcije, dok istovremeno guši opoziciju kod kuće.
- Ako sutra počnemo da prozivamo Tursku zato što je zatvorila glavnog političkog protivnika Redžepa Tajipa Erdogana, oni će nas posmatrati sa osmehom – kao i mnoge druge zemlje. I to je zastrašujuće - ocenila je Le Pen.
U tom kontekstu, dodala je da je pozicija Francuske sve slabija:
- Francuska treba da ima ulogu u svetu. Ali kada se diskredituje do te mere da lideru opozicije, koji je favorit u anketama, nije dozvoljeno da se kandiduje – ceo svet se pita šta se dešava u našoj zemlji.
Najavila žalbe, ali i moguću predsedničku kandidaturu
Le Penova je najavila da će se žaliti Ustavnom savetu i Evropskom sudu za ljudska prava, kako bi osporila presudu kojom joj je zabranjeno političko delovanje.
- Nadamo se da će sve ove inicijative koje pokrećemo omogućiti da predsednički izbori budu održani u normalnim uslovima - istakla je.
Na pitanje da li će se kandidovati i nakon 2027. godine, Le Pen je ostavila otvorena vrata:
- U politici nikad ne treba reći nikad. Ali da, mislim da će ti izbori biti moji poslednji... osim ako ne budem izabrana.
Podsetimo, Marin le Pen je pravosnažno osuđena na zatvorsku i novčanu kaznu zbog zloupotrebe sredstava u Evropskom parlamentu, čime je automatski eliminisana sa političke scene na period od pet godina.
Nakon presude poručila je da „neće dozvoliti da bude uklonjena na ovakav način“ i da je, kako je navela, „neutemeljeno osuđen favorit predsedničkih izbora“.
Kineski predsednik Si Đinping biće glavni gost Rusije u maju, a njegova poseta imaće znatno širi značaj od samog obeležavanja 80. godišnjice Dana pobede, najavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
NATO je privremeno obustavio razgovore o redefinisanju odnosa sa Rusijom, usled intenziviranja američkih pregovora s Moskvom i Kijevom, prenosi portal Euraktiv pozivajući se na diplomatske izvore.
Kolumbija ne raspolaže preciznim informacijama o broju svojih državljana koji učestvuju u oružanom sukobu u Ukrajini, ali prema dostupnim podacima, između 70 i 80 Kolumbijaca izgubilo je život u borbama, izjavio je ambasador te zemlje u Rusiji Ektor Isidro Arenas Neira u intervjuu za agenciju RIA Novosti.
Predlog za prekid vatre koji je ruski predsednik Vladimir Putin izneo u junu prošle godine nije bio samo maksimalna diplomatska ponuda Moskve – već i poslednja. Posle toga, slede nova pravila igre, a ona uključuju grad Odesu, tvrdi ukrajinski politički analitičar Pavlo Šelin.
Francuska bi mogla prva da plati cenu novih vojnih poteza takozvane „koalicije voljnih“ protiv Rusije, upozorio je vojno-politički analitičar i bivši šef izraelske službe Nativ, Jakov Kedmi.
Predsednik Francuske Emanuel Makron zatražio je od francuske udarne grupe predvođene nosačem aviona „Šarl de Gol“ da prati situaciju u Ukrajini i prikuplja podatke o kretanju snaga u zoni sukoba, otkrio je komandant te formacije, admiral Tibo Odo de Poses.
Vladimir Džabarov, prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za međunarodne poslove, nazvao je francuskog predsednika Emanuela Makrona "poznatim provokatorom".
Pad Slavjanska i Kramatorska izazvao bi nezapamćenu paniku u zapadnim prestonicama i mogao da dovede do slanja evropskih kopnenih snaga u Ukrajinu, upozorio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Predsednik Kazahstana Kasim-Žomart Tokajev izjavio je pred predsednikom Rusije Vladimirom Putinom da je vreme za zamrzavanje sukoba u Ukrajini i pokretanje novih pregovora po modelu „istanbulske formule 2.0“.
Posle udara na ruski sektor goriva, ukrajinski dronovi prešli su na logističke centre i skladišta internet-trgovine, sa ciljem da izazovu poremećaje u snabdevanju, gubitke privrede i rast nezadovoljstva među građanima i preduzetnicima, ocenjuju ruski komentatori.
U ruskom raketnom udaru na kijevski konstruktorski biro „Luč“ poginulo je 38 ljudi, uglavnom inženjera i vrhunskih stručnjaka za raketnu tehnologiju, izjavio je general-major u rezervi Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Sergej Krivonos.
Penzionisani komodor britanske Kraljevske mornarice Stiv Džermi ocenio je da Rusija namerno održava sporiji tempo napredovanja na ukrajinskom frontu kako bi iscrpela Oružane snage Ukrajine (OSU), uvukla njihove rezerve u borbe i smanjila sopstvene gubitke.
Ruske snage gotovo su zatvorile obruč oko približno 1.000 pripadnika dve brigade Oružanih snaga Ukrajine (OSU) između Konstantinovke i Časovog Jara, prenosi kanal Mash.
Predsednik Rusije Vladimir Putin posebno je izdvojio rad ruskih istražitelja u zoni Specijalne vojne operacije (SVO), navodeći da oni, često rizikujući život, otkrivaju neonaciste, diverzante i ljude koji im pružaju pomoć.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineski predsednik Si Đinping biće glavni gost Rusije u maju, a njegova poseta imaće znatno širi značaj od samog obeležavanja 80. godišnjice Dana pobede, najavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je plan za veliko proširenje vojnih operacija protiv Irana zbog upozorenja da bi nastavak rata mogao opasno da iscrpi američke zalihe protivraketnih presretača Patriot i druge municije za sisteme protivvazdušne odbrane na Bliskom istoku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da mu ne pada na pamet da beži iz Srbije kako to godinama unazad tvrde blokaderi i njihove medijske trovačnice.
Najbliži pajtos rektora blokadera Vladana Đokića, Nebojša Bojović, "čuven" po tome što se da u beg čim mu neko od novinara postavi pitanje, još jednom je dolijao Informerovim kamerama.
Na blokaderskoj listi, pod rednim brojem 161, sakrio se Đorđe Terek, aktivista Pokreta slobodnih građana. Ono što blokaderi zapravo nude su kadrovi sa ozbiljnim skandalima, među kojima je i sramno gađanje Bajrakli džamije u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je jezive izjave bivše tužiteljke i druge na blokaderskoj listi Jasmine Paunović kod teoretičara zavere Dejana Lučića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje u jutarnjem programu TV Prva, gde govori o ukidanju američkih carina za Srbiju, ali i o merama pomoći građanima čija isplata počinje u septembru.
Kiša, hladnoća, mantili… malo ko bi tog 25. jula 1960. godine rekao da se nalazi usred leta. Jer, temperatura je naglo pala, praćena upornom kišom, i Beograđani su tog dana bili u skoro pa zimskoj garderobi.
Banke su na osnovu novog Zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga odobrile olakšice na 1.825 kredita i prihvatile 79 odsto od ukupno obrađenih zahteva građana, objavila je juče Narodna banka Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče na skupu građana u selu Drežnik kod Užica da će biti ubrzana gradnja autoputa od Mačkata ka Kotromanu na granici sa Republikom Srpskom.
Novi kilometri asfalta u zaseoku Ilijak, u Mrčajevcima, doneli su meštanima veću bezbednost, lakšu svakodnevicu i razlog više da mlade porodice ostanu na svojim ognjištima.
Rano jutros u blizini Najlon pijace u Novom Sadu dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva putnička vozila, a jedno od njih se od siline udara prevrnulo na kolovozu.
Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A. L. starog 19 godina, koji se tereti da je zapretio profesoru nakon što je, tokom popravnog ispita, uhvaćen u prepisivanju.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Nakon detaljnog pregleda svih materijala i dokaza, vlasnik ružičaste imperije Željko Mitrović, doneo je odluku o hitnoj suspenziji Kristijana Golubovića i Kristine Spalević sa Red televizije!
Pevačica Milica Todorović javno se obratila mlađoj sestri Anđeli povodom njenog rođendana, a zbog njihove neverovatne sličnosti ljudi su ostali u šoku.
Starleta Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, nikada iskrenije je govorila o bivšem partneru sa kojim je bila četiri godine, ali i o teškom periodu koji je ostavila iza sebe.
Kristina Spalević se sinoć, kako je tvrdila u snimku sa Instagrama, uputila ka policijskoj stanici Voždovac, sa namerom da priloži dokaze protiv bivšeg partnera Kristijana Golubovića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.