Bivša nemačka kancelarka Angela Merkel upozorila je da bi usamljena borba nekih zemalja EU protiv ilegalnih migranata mogla dovesti do uništenja Evrope, javlja TV Zvezda.
Nemačka neće moći sama da reši pitanje priliva migranata iz Poljske ili Austrije; Za ovo su Evropljanima potrebna zajednička rešenja, navodi Angela Merkel.
„Jer bismo u suprotnom mogli da gledamo kako se Evropa raspada“, citira Merkelovu Der Špigel.
Podsetimo se da je ranije nemački ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Dobrint odlučio da ukine propis kojim je tražiocima azila dozvoljeno da pređu granicu. Sada se to odnosi samo na trudnice, decu i predstavnike drugih ranjivih društvenih grupa.
Stranka Alternativa za Nemačku (AfD) zagovara ozbiljno pooštravanje migracione politike, ali njene aktivnosti mogu se smatrati desničarskim ekstremizmom.
Tokom 2024. godine u Nemačkoj je zatvoreno 196.100 kompanija, što je 16% više nego prethodne godine. To je najviši broj zatvaranja od 2011. godine, kada je nemačka privreda još uvek trpela posledice svetske finansijske krize. Podaci su objavljeni u zajedničkom istraživanju bonitetne kuće Creditreform i Centra za evropska ekonomska istraživanja (ZEW).
Nemačke oružane snage formirale su Pancer 45 - novu tenkovsku brigadu u Litvaniji, a nemački kancelar Fridrih Merc otputovao je u Vilnjus na ceremoniju otvaranja, prenose danas nemački mediji.
Nemačka je saopštila da podržava nove sankcije Evropske unije protiv Rusije u sektoru energetike, ali je istovremeno pozvala Sjedinjene Američke Države da se pridruže merama, nakon što su predsednici Donald Tramp i Vladimir Putin razgovarali telefonom.
Plan nemačkog kancelara Fridriha Merca da od Bundesvera napravi najmoćniju vojsku u Evropi neostvariv megalomanski plan, ocenio je vojni analitičar Andrej Mlakar u emisiji „Od četvrtka do četvrtka“. Prema njegovim rečima, Nemačka ne raspolaže ni potrebnim kapacitetima, niti Merc i njegov tim imaju sposobnost da takav plan sprovedu u delo. Prenosi Sputnjik.
Postavljanje nemačke vojne savetodavne grupe u Moldaviji deo je šire pripreme Evropske unije za budući rat protiv Rusije, izjavio je poslanik Vrhovnog saveta Pridnjestrovske Moldavske Republike (PMR) Andrej Safonov za agenciju RIA Novosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tokom 2024. godine u Nemačkoj je zatvoreno 196.100 kompanija, što je 16% više nego prethodne godine. To je najviši broj zatvaranja od 2011. godine, kada je nemačka privreda još uvek trpela posledice svetske finansijske krize. Podaci su objavljeni u zajedničkom istraživanju bonitetne kuće Creditreform i Centra za evropska ekonomska istraživanja (ZEW).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je ekskluzivni intrevju za čuvenu britansku medijsku kuću Fajnenšel tajms (FT) i u njemu poslao važne i direktne poruke Vašingtonu i Briselu.
Premijer Bugarske Rumen Radev objavio je u Parizu da njegova zemlja više neće biti deo takozvane „koalicije voljnih“, grupe država koja zagovara nastavak vojne i finansijske podrške Ukrajini.
Odluka o otpočinjanju strateškog dijaloga između Srbije i SAD, koja je doneta danas u Vašingtonu, predstavlja jedan od najznačajnijih koraka u bilateralnim odnosima dve zemlje u poslednjih nekoliko decenija.
Savetnica za medije predsednika Srbije, Suzana Vasiljević, oštro je reagovala na pisanje portala Nova S povodom boravka Aleksandra Vučića u Francuskoj. Ona je ocenila da je reč o svesnom pokušaju manipulacije javnosti i namernom plasiranju neistina.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić oglasio se na društvenim mrežama nakon vesti da će obilaznica oko Beograda nositi ime Milutina Mrkonjića.
Srbomrzac Tonino Picula doživeo je nervni slom, nakon što ga je generalni direktor u Evropskoj komisiji Gert Jan Kopman ućutkao usred Brisela i rekao da je Srbija ispunila uslove i uradila ogroman posao!
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je danas da je politika koju Srbija baštini dijalog, pomirenje i saradnja i da je tome iskreno i duboko posvećena i naglasila da je ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović i sama žrtva etničkog čišćenja i da je govorila iz tog ugla, kao i da njena izjava ne odražava zvaničnu politiku Srbije.
Neverovatan šok u Rimu! Vozači kažnjeni sa 30 evra jer su im radnici preko noći iscrtali plavu zonu oko parkiranih kola, ali grad sada hitno poništava sve!
Na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije danas su zabeležena višesatna zadržavanja za teretna vozila, dok putnički saobraćaj protiče bez većih čekanja, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Dve osobe povređene su u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u Novopazarskoj Banji, kada je, prema prvim informacijama, usled neprilagođene brzine vozač izgubio kontrolu nad automobilom, koji je sleteo sa kolovoza i završio na krovu ispod mosta.
Goran Popović, poznatiji kao Goksan, iz Donjeg Lapca, bivši pripadnik "crvenih beretki" i Arkanovih "tigrova", ubijen je na današnji dan pre 12 godina. Likvidiran je u internet kafeu u gradu Santa Kruz u Boliviji. Ubica mu je ispalio tri metka u glavu i telo.
Nišlijka D. I. (63), koja je povređena u teškoj saobraćajnoj nesreći u mestu Lipci u Crnoj Gori kada se kombi sa putnicima koji su se vraćali iz manastira Ostrog prevrnuo, večeras je stigla u svoj dom u niškom naselju Donja Vrežina.
Tomislav Petrović, poznatiji kao Tomo sa Pala nalazi se u pritvoru od trenutka hapšenja zbog sumnje da je 6. oktobra prošle godine izazvao saobraćajnu nesreću u Bačkom Petrovcu, u kojoj je poginula S. J. (38), dok su njeni suprug Ž.J. i troje maloletne dece povređeni.
Raskošni kostimi i verna rekonstrukcija mode iz 1877. godine u hit seriji "Tajne malog grada" ostavljaju bez daha gledaoce koji je prate svake večeri na Informer TV.
Ako pređe granicu i preraste u zavisnost, masturbacija može ozbiljno da ugrozi partnerski odnos, izazove emocionalne krize i ostavi posledice po zdravlje.
Zamislite savršen letnji desert koji se topi u ustima, a ne zahteva sate provedene pored šporeta. Ova osvežavajuća voćna torta sa keksom i bananama priprema se za svega 20 minuta.
Ćerka Cece Ražnatović, Anastasija Ražnatović i njen suprug Nemanja Gudelj danas proslavljaju treću godišnjicu braka, a ona se tim povodom oglasila na Instagramu.
Pevač Hasan Dudić otkrio da je da bivšom suprugom Zlatom Petrović više nije u dobrim odnosima, te je prokomentarisao njenu odluku da stan ostavio mlađem sinu Jovanu, a ne njihovom nasledniku Mikiju.
Vodteljka Dragana Kosjerina letnje dane provodi na odmoru sa suprugom Bojanom Perduvom, a sada je objavila fotografiju i dočarala pratiocima njihovu idilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.