• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

27.07.2025

15:30

Mosad najbrutalnije oklevetao Alija Hamneija, pojavile se strašne optužbe na račun iranskog vođe!

Tanjug/AP

Vesti

Mosad najbrutalnije oklevetao Alija Hamneija, pojavile se strašne optužbe na račun iranskog vođe!

Iranski vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei provodi ceo dan spavajući i konzumirajući droge, dok veći deo zemlje nema pristup čistoj vodi i struji, navodi se na nalogu na društvenim mrežama koji se povezuje sa izraelskom nacionalnom obaveštajnom agencijom Mosad, prenosi Foks njuz.

Objava je potekla sa novog naloga na platformi Iks, koji je kreiran prošlog meseca, a koji pripada, kako se tvrdi, zvaničnom portparolu Mosada, iako izraelska obaveštajna agencija nije zvanično potvrdila povezanost naloga.

Nalog je tokom poslednjeg meseca objavio nekoliko poruka o zdravlju iranskom lidera Alija Hamneija i stanju u Iranu, uključujući nedostatak čiste vode, struje i obrazovanja.

Satirične dosetke i provokativne tvrdnje koje dolaze sa tog izveštaja ne podsećaju na način na koji Mosad obično komunicira sa javnošću, ali dva obaveštajna stručnjaka su za JFeed, izraelski medij, rekla da neobičan izveštaj povezan sa Mosadom izgleda autentično.

Hamnejeva navodna upotreba droga je već bila sugerisana i ranije, a jedan iranski akademik je 2022. godine rekao da iranski vrhovni vođa često koristi droge.

- Mnogi gledaoci ne znaju ovo, ali i sam Hamnej koristi droge - rekao je tada Nur Mohamed Omara na televiziji u Turskoj povezanoj sa Muslimanskom braćom.

- On ima posebno selo u Beludžistanu, gde se proizvode droge koje koristi vođa. Ovim selom upravlja Korpus islamske revolucionarne garde i nikome nije dozvoljen ulazak - rekao je akademik.

Ajatolah je javno proglasio upotrebu droga "neislamskom" nakon Iranske revolucije 1979. godine, a kazne za prekršaje povezane sa drogom mogu uključivati smrt.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Hronika

Zabava

"Podstiče nasilje nad migrantima": Nemačka zabranila film koji potresa Evropu
Showbiz

"Podstiče nasilje nad migrantima": Nemačka zabranila film koji potresa Evropu

Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.

19.06.2026

14:52

Magazin

Džet set