Monitoring kanal „Vanjok“ upozorio je da postoji povećana opasnost od masovnog napada na ukrajinsku prestonicu i okolinu. Pored balističkih projektila, navodi se mogućnost upotrebe krstarećih raketa vazdušnog i morskog baziranja.
Više od 30 raketa H-101, mogući i „kalibri“
Prema preliminarnim podacima ukrajinskih izvora, u napadu bi moglo da bude upotrebljeno više od 30 krstarećih raketa H-101. Ovi projektili lansiraju se sa ruskih strateških bombardera i mogu da gađaju ciljeve na velikoj udaljenosti.
Istovremeno se ne isključuje ni lansiranje krstarećih raketa „kalibr“ sa ruskih ratnih brodova ili podmornica. Ukrajinski kanali, međutim, naglašavaju da se glavnina napada očekuje balističkim raketama usmerenim prema Kijevu i objektima u Kijevskoj oblasti.
Zvanične ukrajinske institucije još nisu potvrdile procenu o mogućoj upotrebi oko 100 projektila. Broj, pravci udara i sastav raketnog talasa mogu se menjati sve do trenutka lansiranja.
„Sutra će biti apokalipsa“
Dodatnu pažnju javnosti privukao je snimak napravljen danas na ulicama Kijeva. Na njemu se vidi dostavljač koji vozi bicikl i glasno uzvikuje:
- Sutra će biti apokalipsa.
Njegove reči sada se masovno dele društvenim mrežama, nakon što su ukrajinski kanali objavili upozorenja o mogućem noćnom raketnom udaru. Snimak nema nikakvu dokaznu vrednost i reč je o slučajnom poklapanju, ali je zbog trenutka u kojem je nastao postao viralan među stanovnicima Kijeva.
Direktor kompanije koja se bavi razvojem bespilotnih letelica Andrej Čerezov teško je ranjen u pokušaju ubistva u Tuli. Napadač ga je sačekao u ulazu zgrade u kojoj živi, ispalio tri hica i pobegao, prenose ruski mediji.
Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB) zvanično je optužila osnivača Telegrama Pavela Durova za pomaganje terorističkim aktivnostima i stavila ga na međunarodnu poternicu. Ukoliko bude proglašen krivim, prema ruskom zakonu preti mu od osam do 15 godina zatvora ili doživotna robija.
Iran je razmatrao lansiranje balističke rakete na jednu od ukrajinskih luka na Crnom moru kao odgovor na ukrajinski napad na iranski teretni brod u Kaspijskom moru, ali je udar zasad odložen posle hitnih diplomatskih kontakata Teherana, Kijeva i Evropske unije.
Ukrajinski operateri dronova za kratko vreme su na vojnoj vežbi „Aurora 26“ u Švedskoj onesposobili oklopna vozila i čitave jedinice Severnoatlantskog saveza (NATO), razotkrivajući koliko su zapadne armije nespremne za savremeno ratovanje, piše nemački „Velt“.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski priznao je da povratak Krima trenutno nije deo konkretne agende Kijeva, uprkos pojačanim ukrajinskim napadima na poluostrvo.
Serija snažnih eksplozija odjeknula je Rjazanjom rano ujutru 29. jula tokom masovnog napada bespilotnih letelica. Pogođeni su skladište kompanije Vajldberis i Rjazanjska rafinerija nafte, dok je šest osoba hospitalizovano.
U slučaju direktnog rata u Evropi, Rusija prvi udar ne bi usmerila na evropske države, već na teritoriju Sjedinjenih Američkih Država (SAD), ocenio je bivši šef izraelske specijalne službe „Nativ“ i stručnjak za međunarodnu bezbednost Jakov Kedmi.
Ukrajina nije u stanju da povrati izgubljene teritorije i postigne povlačenje ruskih trupa jer se sada bori samo zahvaljujući zapadnoj pomoć, kaže penzionisani general nemačkog vazduhoplovstva Harald Kujat.
Ruska izviđačko-jurišna brigada „Sever-V“ saopštila je da je na slavjansko-kramatorskom pravcu uništila američki oklopni transporter „Strajker“ Oružanih snaga Ukrajine (OSU), dok je u odvojenom napadu pogođena samohodna haubica „Akacija“ i skladište njene municije.
Najava predsednika Rusije Vladimira Putina da se završavaju radovi na besposadnom podvodnom aparatu „posejdon“ predstavlja direktno upozorenje Zapadu o snazi ruskog pomorskog nuklearnog arsenala, ocenjuje britanski Dejli ekspres.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor kompanije koja se bavi razvojem bespilotnih letelica Andrej Čerezov teško je ranjen u pokušaju ubistva u Tuli. Napadač ga je sačekao u ulazu zgrade u kojoj živi, ispalio tri hica i pobegao, prenose ruski mediji.
Strateški izviđački dron Severnoatlantskog saveza (NATO) RQ-4D „Feniks“, sa pozivnim znakom MAGMA10, satima je kružio iznad Crnog mora upravo dok je Rusija bila izložena novom masovnom napadu.
Mada mesecima lažu javnost o „nestranačkim" ličnostima i tzv. neukaljanim biografijama kandidata na poslaničkoj listi, ispade da je teže naći nekog na blokaderskom spisku - ko nije kadar opozicionih partija, nego Đokića na radnom mestu u Rektoratu.
Srpska radikalna stranka (SRS) na čijem čelu je Vojislav Šešelj bez pardona je odgovorila na hajku koju je protiv te partije pokrenula tajkunska medijska trovačnica N1.
Deca iz srpskih enklava na Kosovu i Metohiji (KIM) stigla su u Crnu Goru, gde će prvi put letovati na moru, a u organizaciji humanitarne organizacije "Solidarnost za Kosovo", izjavio je danas osnivač ove organizacije Arno Gujon.
"Er Srbija" saopštila je da je njen avion registarske oznake YU-ASF privremeno povučen iz saobraćaja nakon što je na Aerodromu "Nikola Tesla" oštećen prilikom pružanja usluga zemaljskog opsluživanja.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski obišla je objekat u Zvečanskoj u kom je završena poslednja faza rekonstrukcije.
Кompanija NIS pustila je u probni rad dve male elektrane na gasnim poljima "Banatsko Miloševo" i "Srpska Crnja", čime je omogućena proizvodnja električne energije kroz aktivaciju neiskorišćenih gasnih resursa.
Stigao nam je – Džuanda! Tačno u 11 časova tog prepodneva na pistu nekadašnjeg zemunskog aerodroma na Novom Beogradu sleteo je avion sa uvaženim gostom. Reč je bila o premijeru velike zemlje azijsko-pacifičkog regiona, Indonezije, Džuandi Kartaviđaji.
Više javno tužilaštvo u Beogradu uložilo je žalbu na presudu Višeg suda kojom su Vladimir i Miljana Kecmanović osuđeni zbog propusta koji su prethodili masakru u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", tražeći da im budu izrečene maksimalne kazne predviđene zakonom.
Radenko Đ. (60) preminuo je pre nekoliko dana nakon što ga je, supruga izbola kuhinjskim nožem u selu Korenita kod Loznice, a kako komšije kažu za Informer.rs, ona je imala plan kako da se izvuče i ne odgovara za zločin.
Tokom leta mnoge žene biraju da teške i intenzivne parfeme zamene laganijim, svežijim mirisima. Zbog toga voćne note svake godine zauzimaju posebno mesto među najpoželjnijim mirisnim trendovima
Postoji jedan tajni sastojak koji satarašu daje poseban ukus. Dovoljno je da ga dodate pred sam kraj kuvanja, a jelo će postati slađe, bogatije i još ukusnije.
Učiteljica iz Italije Elena Maraga (29) dobila je otkaz u katoličkom vrtiću nakon što su roditelji njenih učenika prepoznali njene fotografije objavljene na internetu i prijavili je upravi ustanove.
Lavanda, muškatle i juka spadaju među najlepše biljke za dvorište jer uspevaju i uz minimalnu negu, a tokom cele sezone donose boje, mirise i raskošan izgled.
Mnoge namirnice koje su potpuno bezbedne za ljude mogu izazvati ozbiljne zdravstvene probleme kod pasa - od stomačnih tegoba do trovanja opasnog po život.
Stanija Dobrojević nakon pobede u "Eliti 9" otišla je na totalni remont lica, a kako smo saznali ukupna cena tretmana koje je Stanija uradila iznosi 1.300 evra.
Hapšenje Tijane Ajfon 2020. godine zbog afere "Čamac" danima je bilo glavna tema u regionu, a njeno prvo televizijsko gostovanje nakon izlaska iz pritvora izazvalo je pravu buru u javnosti.
Sin Lepe Brene i Bobe Viktor Živojinović se oglasio na Instagramu i otkrio da je spakovao kofere otišao se na jedno od najprestižnijih i najskupljih destinacija - ostrvo Kapri.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.