Jedinica Gorsko-desantne jedinice Novorosijske garde zajedno sa specijalnim snagama zaustavila je konvoj opreme Oružanih snaga Ukrajine kod naselja Verbove, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
„U pravcu Zaporožja, kod sela Verbove, izviđačke jedinice Vazdušno-desantnih snaga su uz pomoć opreme za vazdušno izviđanje otkrile kolonu ukrajinske tehnike koja se sastojala od dva tenka i oklopnog vozila koja se kretala ka našim položajima. Padobranci su odmah preneli informacije o neprijatelju na položaje jedinica specijalnih snaga, koji su precizno lansirali vođenu raketu iz protivtenkovskih sistema i uništili jedan od tenkova“, saopštio je resor.
Drugi tenk i oklopni automobil se zatim okrenuo i napustio ratište. Pogodivši neprijateljsku metu, posada je odmah promenila vatrenu poziciju kako bi izbegla uzvratnu vatru Oružanih snaga Ukrajine.
U borbi su učestvovale jedinice bespilotnih letelica Novorosijske gardijske gorske jedinice Vazdušno-desantnih snaga i jedinice specijalnih snaga opremljene protivoklopnim raketnim sistemom.
Dok je svet usredsređen na rat između Izraela i Hamasa, Rusija je pokrenula žestoku ofanzivu na istoku Ukrajine, istovremeno pokušavajući da opkoli grad Avdejevku kod Donjecka i napadajući oblast oko ranije zauzetih gradova Kupjanska i Limana.
Deputat Državne dume iz Sevastopolja Dmitrij Belik nazvao je besmislicom izjavu Volodimira Zelenskog o navodnom „postepenom bekstvu“ Crnomorske flote sa Krima.
Nivo ruskog spoljnog duga je u drugom kvartalu prvi put u istoriji pao ispod 15 odsto BDP, a dug po glavi stanovnika iznosi 2.300 dolara, što je najmanje od 2006. godine.
Milijarder Ilon Musk rekao je u ponedeljak da misli da bi vojni sukobi na Bliskom istoku i u Ukrajini mogli da prerastu u treći svetski rat i sugerisao da američka vojna moć nije ono što je nekada bila u poređenju sa drugim globalnim silama.
Stalno učešće u vojnim sukobima samo slabi Ameriku i vodi ka trećem svetskom ratu, izjavio je kandidat za predsednika SAD, Vivek Ramasvami, u intervjuu za „Dialogue Works“.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan rekao je danas predsedniku Rusije Vladimiru Putinu u telefonskom razgovoru da ćutanje zapadnih zemalja pogoršava humanitarnu krizu u Gazi, saopštila je Erdoganova kancelarija
Komentarišući sukob Tel Aviva i palestinskog Hamasa, te reagujući na potencijalni sukob Izraela i Hezbolaha, bivši viši savetnik u Pentagonu Daglas Makgregor izjavio je da bi Sjedinjene Američke države mogle brzo da budu uvučene u direktan sukob s Iranom.
Moguće primirje u Ukrajini Zapad i Oružane snage Ukrajine iskoristili bi za predah, obnovu i pripremu novog udara, dok bi ruska vojska rizikovala opasno opuštanje, ocenio je vojni analitičar Mihail Zvinčuk, autor projekta „Ribar“.
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim se brojnost Oružanih snaga Rusije povećava na 2.399.130 ljudi, od čega će 1.510.000 biti vojna lica.
Ruski predsednik Vladimir Putin priznao je da ruske snage u Ukrajini ne napreduju brzinom kojom bi Moskva želela, ali je poručio da se front ipak pomera „korak po korak“ i da će Rusija pojačati udare na ukrajinsku infrastrukturu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin smenio je dosadašnjeg rukovodioca Kancelarije predsednika Ruske Federacije Andreja Kazakova i na njegovo mesto postavio Aleksandra Matvejeva.
Ruski predsednik Vladimir Putin veoma dobro poznaje nemačko društvo i ponekad ga razume bolje nego što ga razumeju sami Nemci, ocenio je bivši šef nemačke diplomatije Zigmar Gabrijel u razgovoru za Bild.
Rusija ubrzano jača svoju niskoorbitalnu satelitsku grupu, koja bi trebalo da pomogne vojsci u borbi protiv ukrajinskih dronova i omogući upravljanje teškim bespilotnim letelicama, izjavio je Vladimir Putin na sastanku sa veteranima Specijalne vojne operacije.
Bivši poslanik Vrhovne rade Borislav Bereza oštro je napao Volodimira Zelenskog, tvrdeći da ukrajinski lider zbog političkog marketinga i trenutnih rejtinga uvlači celu zemlju u još opasniji sukob sa Moskvom.
Predsednik Rusije Vladimir Putin ocenio je da će predstojeći izbori za Državnu dumu biti najvažniji unutrašnjopolitički događaj u zemlji, čime je jasno stavio do znanja da Kremlj ulazi u izbornu godinu sa pojačanom pažnjom na bezbednost, organizaciju glasanja i političku stabilnost.
Američka novinarka i komentatorka Kendis Ovens poručila je posle posete Rusiji da joj je putovanje potpuno promenilo sliku o toj zemlji i da zapadni mediji godinama iskrivljuju predstavu o Moskvi i ruskom društvu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dok je svet usredsređen na rat između Izraela i Hamasa, Rusija je pokrenula žestoku ofanzivu na istoku Ukrajine, istovremeno pokušavajući da opkoli grad Avdejevku kod Donjecka i napadajući oblast oko ranije zauzetih gradova Kupjanska i Limana.
Građani naše zemlje danas su širom Beograda, u različitim opštinama, pokazali šta većinska Srbija želi - mir, slogu, napredak, osmehe i uspešnu i jaku državu.
Rusija je jutros pokrenula masovni udar kliznim KAB bombama na južni ukrajinski grad Herson, dok su, takođe na jugu Ukrajine, u Nikolajevu, dve osobe ranjene u napadu dronovima.
Blokader Miloš Stanković iz Nove Demokratske stranke (Novi DSS) otkrio je frapantnu istinu o izjavi blokaderske profesorke i bivše žene separatiste Nenada Čanka, Marije Vasić, koju je ona pre nedelju dana izrekla u "Utisku nedelje" na tajkunskoj Novoj.
Gostujući kod svog saborca Miodraga Majića, poznati novinar i član ProGlasa Peca Popović pokrenuo je temu koja je u sekundi srušila čitavu logiku takozvanih plenumaša.
Nekadašnji funkcioner Demokratske stranke i okoreli opozicionar, Goran Ješić, objavio je na društvenoj mreži Iks status u kojem otvoreno preti televizijama Arena Sport i Radio-televiziji Srbije.
Nastup predstavnice Bosne i Hercegovine na jučerašnjoj sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija u Njujorku pokazao je da je cilj odbijanja zahteva da general Ratko Mladić bude upućen na lečenje upravo njegovo dalje mučenje, poručio je njegov sin Darko Mladić.
Patrijarh Porfirije progovorio je o spornom snimku sa mreža i poručio da ga vređaju godinama, ali da ga je pogodilo poređenje svetinje sa koncertom Tompsona.
Nakon teške operacije u Cirihu, mali Andrija Knežević danas je otpušten na kućno lečenje i, prema rečima porodice, oseća se dobro. Operacija je protekla uspešno, a oporavak teče prema očekivanjima.
Više javno tužilaštvo u Beogradu donelo je naredbu o proširenju istrage zbog krivičnog dela Teško ubistvo koje je izvršeno 12. maja 2026. godine na štetu Aleksandra Nešovića u restoranu "27" i povezanih krivičnih dela.
Već dva dana učenici i roditelji OŠ "Tatomir Anđelić" u Mrčajevcima su uznemireni nakon događaja koji se u četvrtak odigrao u zgradi takozvane stare škole. Učenika sedmog razreda vršnjaci su seksualno uznemiravali za vreme nastave.
Drama koja je ubrzo prerasla u dirljivu životnu priču odigrala se sinoć u Grockoj kada je dečak (13) otuđio automobil "dačija", a potom njime izazvao saobraćajnu nezgodu.
Osam osoba, a među njima i desetogodišnja devojčica, povređeni su u četiri saobraćajne nezgode koje su se u protekla 24 časa dogodile na području Niša.
Potpisivanjem ugovora vrednog 20 miliona dinara, Ministarstvo kulture je kroz ovogodišnji konkurs "Gradovi u fokusu 2026" omogućilo Apatinu izgradnju kompletnih instalacija i završne građevinsko-arhitektonske radove na Kući "Turski", odnosno budućem apatinskom muzeju.
Glumica Ivana Dudić ozbiljno je zabrinula sve svoje pratioce na društvenim mrežama kada je objavila fotografiju na kojoj se jasno vide jezive modrice i ogrebotine po celom licu.
Čuveni britanski slikar Dejvid Hokni, jedan od najuticajnijih i najvažnijih umetnika 20. i 21. veka, preminuo je u 88. godini, zvanično je saopštila njegova predstavnica za javnost.
Fotografija ogromne mačje šape izazvala je pravo oduševljenje na društvenim mrežama. Mnogi su pomislili da gledaju šapu divlje mačke, ali istina je još zanimljivija.
Domaći sok od višanja je pravi način da sačuvate ukus leta i uživate u njemu tokom cele godine. Njegova bogata aroma i prirodna svežina čine ga omiljenim napitkom za celu porodicu.
Venera, planeta ljubavi, zgazila je u Lava i donosi ljubavne avanture za Lavove, Strelčeve i Ovnove. Saznajte šta vas očekuje na emotivnom planu u narednih sedam dana.
Pisalo se da je košarkaš Miloš Teodosić navodno bio u vezi sa Jelisavetinom atraktivnom koleginicom Sofijom Rajović, a onda se ona oglasila i objasnila sve.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.