Cela Rusija se ujedinila i pružila otpor, izjavila je portparol Ministarstva inostranih poslova Rusije Marija Zaharova, komentarišući kritiku Ministarstva inostranih poslova Nemačke da izbori u Rusiji nisu ni slobodni ni fer.
- Jedino sa čim se mogu saglasiti kad je u pitanju komentar MIP-a Nemačke je da u rezultatima glasanja Rusa nema ničeg iznenađujućeg. Eto, to je sigurno. Naročito nakon toga što NATO nekoliko puta dnevno u saopštenjima napada našu zemlju, preti joj, raspaljuje plamen sukoba duž naših granica i, uopšte, u svetu, prikuplja novac i oružje kako bi Rusiji naneo strateški poraz - napisala je Zaharova na svom Telegram kanalu.
Ona je poručila da nema ničeg iznenađujućeg u tome što se cela zemlja ujedinila i pružila otpor, skrenuvši pažnju da spoljnopolitički resor Nemačke „radi strogo po priručniku“.
Zaharova je takođe podsetila nemački resor da je bivša kancelarka Nemačke Angela Merkel birana na tu poziciju četiri puta.
- Nedugo pre ovoga, Nemci su izabrali Helmuta Kola. I sami Nemci su imali pitanja koliko je takav autoritativni personalizam u skladu sa nemačkim poimanjem demokratije - naglasila je ona.
Pored toga, portparol je dodala da trenutni kancelar Olaf Šolc čak nije bio izabran direktnom voljom naroda.
Prema prvim rezultatima predsedničkih izbora u Rusiji, aktuelni predsednik i kandidat za šefa države, Vladimir Putin, osvojio je 87, 9 odsto glasova, saopštila je Centralna izborna komisija Rusije.
U Rusiji su od 15-17. marta održani predsednički izbori. Ovo su prvi predsednički izbori na kojima glasaju i stanovnici novih ruskih regiona ─ Donjecke i Luganske Narodne Republike, Zaporoške i Hersonske oblasti.
Građani su birali između četiri kandidata – pored aktuelnog predsednika Vladimira Putina, na spisku kandidata su bili i lider desničarske Liberalno-demokratske partije (LDPR) Leonid Slucki, lider komunista Nikolaj Haritonov, kao i Vladislav Davankov koji predstavlja liberalno-centrističku partiju „Novi ljudi“.
Da popularnost desnice u Francuskoj nastavlja da jača potvrdilo je i sada objavljeno istraživanje, sprovedeno decembra 2023. za potrebe centrističke partije Republikanci – naime, Nacionalno okupljanje bivše kandidatkinje za lidera te države Marin le Pen osvojilo bi apsolutnu većinu u parlamentu, između 243 i 305 mesta, ukoliko bi se raspisali vanredni izbori.
Nekoliko stotina ljudi pokušalo je da blokira glasanje na izborima za predsednika Rusije u ambasadi u Londonu, izjavio je ruski ambasador u Velikoj Britaniji Andrej Kelin.
Ukrajina je poručila svojim zapadnim sponzorima da ostaje bez municija za neke sisteme protivvazdušne odbrane, to jest da će im ista trajati do kraja marta, objavio je "Vašington post", pozivajući se na američke zvaničnike.
Business Insider objavio je informaciju da u saveznoj vladi u Berlinu kruži analiza nemačkih obaveštajnih službi, da se Rusija intenzivno sprema za sukob velikih razmera sa NATO paktom u 2026 godine.
Evropski lideri sve otvorenije govore o mogućem sukobu sa Rusijom, povećavaju vojne budžete i pripremaju stanovništvo za godine nestabilnosti, ali veliki deo građana nije spreman da zbog takve politike uzme oružje i ode u rat.
Ruski predsednik Vladimir Putin sproveo je promene u najvišem komandnom vrhu vojske te zemlje i imenovao šefa jedinica za dronove, čije se postavljenje na funkciju dugo očekivalo.
Bivši visoki zvaničnici iz Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Rusije održali su u julu sastanak u Beču kako bi razmotrili moguće uslove za mirovne pregovore o Ukrajini, prenose mediji, pozivajući se na izvore upoznate sa događajem.
Grupa nekadašnjih načelnika Generalštaba i najviših ruskih komandanata pokušala je da predsedniku Rusije Vladimiru Putinu otvori nezavisan kanal za izveštavanje o stvarnom stanju na frontu, ali je njihov predlog zaustavljen u državnom aparatu.
Izjava predsednika Rusije Vladimira Putina da Moskva nastavlja da usavršava hipersoničnu raketu „Cirkon“ predstavlja jasan signal potencijalnim protivnicima zemlje, ocenio je američki vojni časopis Militari voč magazin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Da popularnost desnice u Francuskoj nastavlja da jača potvrdilo je i sada objavljeno istraživanje, sprovedeno decembra 2023. za potrebe centrističke partije Republikanci – naime, Nacionalno okupljanje bivše kandidatkinje za lidera te države Marin le Pen osvojilo bi apsolutnu većinu u parlamentu, između 243 i 305 mesta, ukoliko bi se raspisali vanredni izbori.
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS) širom Beograda pokrenuli su niz akcija usmerenih na uređenje javnih prostora, ali i razgovore sa građanima, slušajući njihove probleme i zajedno sa njima radeći na pronalaženju rešenja.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić obišla je štandove SNS-a u Beogradu gde je razgovarala sa građanima i poručila da Ujedinjena Srbija pobeđuje.
Mihailo Vučević, potpredsednik GO SNS Novi Sad i sin lidera SNS Miloša Vučevića, istakao je gostujući u emisiji "Info jutro", na Informer TV, da je strašno što je neko slavljem obeležavao godišnjicu pokušaja spaljivanja aktivista i funkcionera u SNS prostorijama.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila u Bugarskoj, na auto-putu u smeru ka Sofiji kod isključenja za Panagjurište, učestvovao je dvospratni autobus koji je prevozio čak 84 putnika, državljana Srbije. Iz Ambasade Republike Srbije u Sofiji zvanično je saopšteno da u ovoj dramatičnoj nesreći nema povređenih.
Vuk Vučinić (35), koji je tokom protekle noći pronađen sa teškim ubodnim ranama u jednoj garaži na Novom Beogradu, progovorio je po prijemu u bolnicu i otkrio svoju verziju krvavog napada.
Nakon vesti da se autobus pun srpskih turista prevrnuo u Bugarskoj, na oko 150 kilometara od Sofije, pojavile su se i prve nezvanične informacije o stanju putnika u ovoj teškoj saobraćajnoj nesreći.
Trener fudbalera Partizana Saša Ilić izjavio je danas pred utakmicu 5. kola Superlige Srbije da njegova ekipa mora da bude maksimalno motivisana i agresivna kako bi došla do pobede protiv Radničkog.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su korisnike Android uređaja na aplikacije koje mogu pratiti njihovo ponašanje i prikupljati lične podatke. Istraživanje je pokazalo je da Android aplikacije traže brojne dozvole, a Xiaomi Home čak 91.
Uživajte u ukusnom i zdravom satarašu pripremljenom na vodi, od svežih paprika, paradajza i tikvica. Ovo jednostavno i lagano jelo savršeno je za dane posta, ali i kao osvežavajući letnji obrok.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.