Francuska vojska nema dovoljno iskustva i resursa za borbu protiv ruskih trupa u Ukrajini, izneo je ovo mišljenje kolumnista Le Figara, Reno Žirard.
- Ruski vojnici imaju određenu borbenu obuku, pošto su direktno učestvovali u vojnom sukobu. Tokom proteklih deset godina, francuske trupe su se borile samo sa islamskim radikalima koji su hodali u običnim sandalama -rekao je novinar.
Kako je Žirar primetio, razlozi neizbežnog neuspeha francuske intervencije leže ne samo u nedovoljnom iskustvu francuskih oružanih snaga, već i u njihovim ograničenim resursima.
Po njegovom mišljenju, 20 hiljada vojnika koje je obećao načelnik Generalštaba Kopnene vojske Pjer Šil očigledno nije dovoljno da se suprotstavi moćnoj ruskoj grupi u Ukrajini.
- Da li francuska vojska danas ima sredstva za vođenje konvencionalnog rata sa Rusijom? Odgovor je negativan. Ona je sposobna samo da sprovodi ciljane operacije u inostranstvu - zaključio je kolumnista Figara.
Francuski predsednik Emanuel Makron rekao je u februaru da se EU složila da stvori „devetu koaliciju za duboke udare“ - snabdevajući Ukrajinu raketama srednjeg i dugog dometa. Prema njegovim rečima, lideri zapadnih zemalja su razgovarali o mogućnosti slanja trupa u Ukrajinu, konsenzus još nije postignut, „ali se ništa ne može isključiti“.
On je takođe rekao da će Francuska učiniti sve da spreči Rusiju da „pobedi u ovom ratu“. Tokom sastanka sa opozicionim liderima početkom marta, Makron je ponovio da njegova zemlja nema „nema ograničenja ili crvenih linija“ u pogledu pomoći Ukrajini.
Ofanziva Oružanih snaga Rusije primorava komandu Oružanih snaga Ukrajine da napravi izbor između gubitka vojnika u odbrani ili gubitka teritorija u povlačenju, rekao je u intervjuu general Džerom Pelistrandi, glavni urednik časopisa "Defense nationale."
Aktivnosti NATO-a u istočnoj Evropi i crnomorskom regionu imaju za cilj pripremu saveznika za potencijalni sukob sa Rusijom, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova RIA Novosti.
Rusija nema nameru da ratuje protiv NATO-a, to je glupost, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin u razgovoru sa ruskim pilotima na aviobazi u Toržoku.
Slanje francuskog kontingenta u Ukrajinu je teško izvodljivo, a njegov rezultat bi bio nula. Ovo upozorenje izneo je vodeći francuski vojni stručnjak, pukovnik Mišel Goja, u komentaru za novine Sud-Ouest.
Ukoliko američki lovci F-16 budu učestvovali u sukobu u Ukrajini, polećući sa aerodroma u trećim zemljama, ti aerodromi će postati legitimna meta ruske vojske, upozorio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Evropski trgovci smatraju da je zakon o sankcijama EU u vezi sa ruskim dijamantima apsurdan i izaziva haos na tržištu nakita, navodi se u članku u britanskom listu The Times .
Kao rezultat napada ruskih snaga na centre odlučivanja u Ukrajini, ubijeni su visoki oficiri Oružanih snaga Ukrajine, piše analitičar Centra za geostrateške studije Lukas Leiros u članku za InfoBRICS.
Ruski udari na gasnu infrastrukturu Ukrajine nose sa sobom negativne posledice kako za Ukrajinu, tako i za nekoliko evropskih kompanija. Do takvog zaključka, dolazi specijalizovani energetski analitičar Jurij Barsukov.
Bivši poslanik Vrhovne rade Borislav Bereza oštro je napao Volodimira Zelenskog, tvrdeći da ukrajinski lider zbog političkog marketinga i trenutnih rejtinga uvlači celu zemlju u još opasniji sukob sa Moskvom.
Predsednik Rusije Vladimir Putin, prema oceni ukrajinskog politikologa Ruslana Bortnika, obnavlja rusku političku elitu ljudima povezanim sa ratom u Ukrajini kako bi se okružio kadrovima koji mu ostaju lojalni u slučaju nove krize sa Kijevom i Zapadom.
Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova optužila je Estoniju za saučesništvo u terorističkom napadu, nakon objave razgovora u kojem je savetnik predsednika Estonije za nacionalnu bezbednost Madis Rol govorio o pomoći Kijevu u koordinaciji napada na Sankt Peterburg.
Predsednik Rusije Vladimir Putin hitno je sazvao sednicu Saveta bezbednosti zbog Kalinjingrada, jedne od najosetljivijih tačaka mogućeg sukoba Rusije i NATO-a, a pažnju su posebno privukle crvene fascikle na stolu učesnika sastanka.
U Rusiji se ponovo šire tvrdnje o mogućoj velikoj mobilizaciji, koja bi, prema navodima pojedinih ratnih „Z“ kanala, mogla da obuhvati do 1,2 miliona ljudi. Zvanične potvrde za sada nema, a ruske vlasti se nisu oglasile najavom takve mere.
Predsedniku Rusije Vladimiru Putinu ostalo je najviše tri godine na vlasti, tvrdi „Forbs“ u analizi u kojoj se razmatra nekoliko mogućih scenarija kraja njegove vladavine
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Ruski televizijski propagandista Vladimir Solovjov pozvao je u programu državne televizije da Rusija raketira fabriku u Velikoj Britaniji u kojoj se proizvode krstareće rakete „storm šedou“, nakon izveštaja da su ti projektili korišćeni u ukrajinskim napadima na ciljeve duboko na ruskoj teritoriji.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ofanziva Oružanih snaga Rusije primorava komandu Oružanih snaga Ukrajine da napravi izbor između gubitka vojnika u odbrani ili gubitka teritorija u povlačenju, rekao je u intervjuu general Džerom Pelistrandi, glavni urednik časopisa "Defense nationale."
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je prekinuo prvi Kolegijum na našoj televiziji kako bi saopštio najnoviju vest - Srbija je uzvratila udarac Crnoj Gori.
Crnogorska Borba oglasila se nakon sramnog saopštenja premijera Vlade u Podgorici, Milojka Spajića, u kom se on žestoko ostrvio na Srbiju, ali i na Dragana J. Vučićevića, besan zbog objavljivanja recipročnih mera Beograda nakon što su crnogorske vlasti glavnom uredniku Informera zabranile ulazak na teritoriju te zemlje.
Više javno tužilaštvo u Beogradu izdalo je juče saopštenje kojim najoštrije osužuje javno targetiranje postupajućeg javnog tužioca Posebnog odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Vladimira Živkovića, nakon što je narodni poslanik Zdravko Ponoš, koji je prethodno u svojstvu građanina dao izjavu u UKP-u, javno objavio njegovo ime i nastavio sa napadima na tužilaštvo.
Blokaderi međusobno ne mogu da se podnesu i to više nije novost, međutim, sada je jedno prepucavanje među njima na Iksu na najbolji mogući način pokazalo šta se u stvari dešava iza kulisa njihovog takozvanog pokreta.
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov urnisao je osvedočenog antisrbina Tonina Piculu koji se, po ko zna koji put, usudio da komentariše političku situaciju u Srbiji, pa i da napadne predsednika Aleksandra Vučića.
Srbija je danas, 2. jula, direktno na udaru nestabilnog vremena koje donosi obilne pljuskove, grmljavinu, grad i olujni vetar, a najgore će proći Šumadija, Pomoravlje i istočni delovi zemlje.
U poznatom grčkom letovalištu pre dva dana odigrala se prava drama, kada su 55-godišnjeg muškarca iz Srbije vratili u život, nakon što je doživeo srčani zastoj!
Tokom vikenda zatvara se obilaznica oko Soluna, pa će srpski turisti koji krenu put mora morati da se naoružaju strpljenjem i tražiti alternativne pravce.
Beograd su danas popodne potresle dve teške saobraćajne nesreće u kojima su povređena deca, a koje su se odigrale u razmaku od manje od sat vremena na potpuno različitim krajevima grada.
Policija u Nišu, u saradnji sa leskovačkom policijom, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu, uhapsila je S. M. (68) iz Leskovca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Dejan Stojić, vlasnik autolimarske radnje u Staroj Pazovi i jedan od osumnjičenih za ubistvo Aleksandra Nešovića, zvanično je priznao krivicu, postavši tako drugi okrivljeni koji je odlučio da sarađuje sa nadležnim organima.
Policija u Nišu uhapsila je A. O. (20) iz ovog grada, zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, kao i M. C. (20) iz Niša, osumnjičenog da je počinio krivično delo neovlašćeno držanje opojnih droga.
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Glumac Predrag Miki Manojlović kaže da je odbio da glumi u filmu koji je producirao Stiven Spilberg jer je nije želeo da bude deo projekta koji ljude sa ovih prostora predstavlja u negativnom svetlu.
Jedan snimak sa plaže osvojio je društvene mreže jer prikazuje praktičan način da tokom kupanja sačuvate telefon, novac i druge vrednosti bez brige da će ostati bez nadzora.
O mačkama kruži neverovatno mnogo mitova, od onih drevnih i sujevernih do modernih zabluda koje često viđamo na društvenim mrežama. Iako su fascinantna i često zagonetna bića, nauka je odavno razbila većinu ovih priča.
Dolaskom toplijih dana češće se mogu pojaviti zmije u dvorištima i baštama, pa mnogi traže način da ih oteraju. Jedno od najčešće pominjanih rešenja je obična soda bikarbona, koju većina već ima u kući.
Stari hleb ne mora da završi u kanti. Uz nekoliko jeftinih sastojaka koje već imate u frižideru, pretvorite ga u carski ručak ili večeru koja nestaje sa stola za tren.
Promena u hodu psa može da bude mnogo više od običnog znaka starenja. Novo istraživanje pokazuje da upravo ovaj detalj može da ukaže na razvoj demencije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.