Predsednik SAD Džozef Bajden ima Parkinsonovu bolest, tvrdi profesor nemačkog univerziteta, neuropatolog Kristof Klajnšnic za nemački "Velt".
Nakon što je Bela kuća 8. jula demantovala da se američki lider leči od ove bolesti, Klajnšnic je ukazao da su kod Bajdena primetna dva tipična simptoma Parkinsona – "smrznuto lice" i "usporeni motorički pokreti". Takođe, kaže, primetna je nesigurnost pri govoru, tiho izgovaranje reči i ograničena kognitivna funkcija, odnosno, pamćenje.
On objašnjava da se u ranoj fazi, Parkinsonova bolest i slične bolesti često mogu veoma dobro lečiti.
- Ovo nazivamo 'fazom medenog meseca'. Postoje lekovi za Parkinsonovu bolest, potpuno nove procedure kao što je terapija pumpom ili duboka moždana stimulacija. Tada pacijenti nisu nužno ograničeni u svakodnevnom životu - rekao je Klajnšnic.
Ipak, kako je ocenio, kod američkog predsednika nije u pitanju rana faza ove progresivne bolesti.
- Nažalost, takve bolesti, mi ih nazivamo neurodegenerativnim, one napreduju. Nervne ćelije u mozgu nastavljaju da propadaju. I što duže bolest traje, poremećaji postaju ozbiljniji i lek više ne može da deluje efikasno. A predsednik, mora se reći, definitivno nije u ranoj fazi takve neurodegenerativne bolesti. Pre će biti da je u nekoj kasnoj fazi. Mislim da mu dužnost predsednika SAD predstavlja poseban izazov", ocenio je profesor nemačkog univerziteta.
Rusija neće učestvovati u događajima poput ukrajinskih mirovnih samita, rekao je za RIA Novosti zamenik ministra spoljnih poslova Mihail Galuzin, komentarišući planove Kijeva da pozove Moskvu na drugi takav samit.
Zaključak je jasan, moramo uraditi sve da se "nepovratan put" Ukrajine ka članstvu u NATO-u završi ili nestankom Ukrajine, ili nestankom NATO-a, poručio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Tela civila, uključujući i one sa tragovima mučenja, ekshumirana su u Avdejevki u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), izjavio je zamenik predsednika parlamenta DNR, koordinator humanitarnog centra Jedinstvena Rusija u Avdejevki, Sergej Prokopenko.
Rusija će vojnim putem odgovoriti na raspoređivanje dalekometnih američkih raketa u Nemačkoj, upozorio je zamenik ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov na marginama 10. parlamentarnog foruma BRIKS.
Rusija je, prema navodima iz vrha NATO, već više od šest meseci angažovana u diverzantskoj operaciji u državama članicama Alijanse, ciljajući linije isporuke oružja za Ukrajinu i one koji donose odluke o tome.
Zemlje Evropske unije mogle bi odgovoriti na posetu premijera Mađarske Viktora Orbana Moskvi bojkotom sastanaka ministara organizovanih od strane Budimpešte, piše "Politico".
Ruska Služba spoljne obaveštajne službe (SVR) objavila je izveštaj o planovima Francuske da pošalje vojni kontingent u Ukrajinu. U dokumentu objavljenom u časopisu „Razvedčik“ od 19. marta 2024. godine, navodi se da su francuske vojne vlasti zabrinute zbog sve većeg broja poginulih Francuza u Ukrajini.
Spoljnoobaveštajna služba Rusije dobila je podatke da SAD traže zamenu za ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, navodi se u materijalu ruske agenture sa kojeg je skinut znak tajnosti i koji je objavljen u časopisu "Obaveštajac" ("Razvedčik").
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Ruski televizijski propagandista Vladimir Solovjov pozvao je u programu državne televizije da Rusija raketira fabriku u Velikoj Britaniji u kojoj se proizvode krstareće rakete „storm šedou“, nakon izveštaja da su ti projektili korišćeni u ukrajinskim napadima na ciljeve duboko na ruskoj teritoriji.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
Predsednik SAD Donald Tramp otvorio je jedan od najvažnijih američkih rudarskih poslova u Centralnoj Aziji: sporazum sa Kazahstanom o razvoju ogromnih nalazišta volframa, metala koji je ključan za vojnu industriju, rakete, avione, čelik, elektroniku i poluprovodnike.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je, uoči sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Valdaju, javni i neočekivano oštar apel ruskom ambasadoru u Minsku Borisu Grizlovu otvoreno zatraživši od Moskve da ne uvlači Belorusiju u direktan vojni sukob sa Ukrajinom.
Kremlj bi novu mobilizaciju mogao da objavi već u septembru, posle izbora, jer vlast ne želi da pre glasanja dodatno nervira građane i ruši sliku „stabilnosti“, tvrdi „Ukrajin kontekst“.
Bivši ministar spoljnih poslova Ukrajine Vadim Pristajko upozorio je da bi pokušaj Kijeva da uvuče Belorusiju u rat mogao da se vrati kao najopasniji mogući bumerang.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija neće učestvovati u događajima poput ukrajinskih mirovnih samita, rekao je za RIA Novosti zamenik ministra spoljnih poslova Mihail Galuzin, komentarišući planove Kijeva da pozove Moskvu na drugi takav samit.
Ruski televizijski propagandista Vladimir Solovjov pozvao je u programu državne televizije da Rusija raketira fabriku u Velikoj Britaniji u kojoj se proizvode krstareće rakete „storm šedou“, nakon izveštaja da su ti projektili korišćeni u ukrajinskim napadima na ciljeve duboko na ruskoj teritoriji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Austrijska Slobodarska partija (FPÖ) oštro je osudila brutalno postupanje kosovske policije prema Srbima koji su mirno obeležavali Vidovdan na Gazimestanu, na Kosovu i Metohiji.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je da će Narodnoj skupštini, u skladu sa Poslovnikom, biti podnet zahtev za autentičnim tumačenjem relevantnih odredbi Zakona o elektronskim medijima, o kome će odlučivati narodni poslanici.
Tokom proteklog vikenda u istarskoj regiji zabeleženo je šest krađa sa plaže, od kojih je jedna bila na području Rovinja, dok su se ostale dogodile na pulskim plažama, tačnije na području Stoje i Verudele.
Krenuli ste na letovanje? Završavate veliki broj svakodnevnih obaveza na različitim delovima grada? Idete sa društvom na izlet? Za sve vozače, imamo odličnu vest!
Najbolji odmor i zabava, govorila je reklama u zaglavlju naslovne strane "Večernjih Novosti" poslednjeg dana juna te, globalno turbulentne, 1954. godine. Dok su u dalekim delovima planete buktale revolucije, oslobodilački ratovi i državni udari, a velike korporacije i kolonijalisti pokupavali da spreče narode malih zemalja da povrate ono što su im jednom davno uzeli, na stadionu JNA tog leta je - otvoren bioskop.
Crnogorska policija uhapsila je tri osobe u Bijelom Polju , poreklom iz Rožaja, zbog sumnje u pomaganju prebacivanja ubica Darka Veskovića Prike u Crnu Goru.
Biljana Paunović, majka devojčice ubijene u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar", Adriane Dukić, gostujući u jednom podkastu napomenula je da je jedino ono za šta ona sada živi momenat kad će se ponovo susresti sa svojom ćerkom.
Antenna Entertainment – deo Antenna Group, jedne od vodećih međunarodnih medijskih i entertainment grupacija, otkupila je prava za emitovanje odabranih naslova iz produkcije TS Media, čime se dodatno potvrđuje rastuće interesovanje globalnih emitera za domaći audiovizuelni sadržaj.
Jednostavan jutarnji napitak od limuna i bibera postao je popularan zbog tvrdnji da može da utiče na varenje i osećaj sitosti već nakon nekoliko dana korišćenja.
Pas Cunami, pripadnik spasilačkog tima za potragu i spasavanje u Venecueli, ponovo je privukao pažnju javnosti nakon što su društvenim mrežama počele da kruže fotografije na kojima se vidi kako prima terapiju posle naporne akcije spasavanja.
Crteži na zidovima česta su pojava u domovima sa malom decom, ali pre nego što posegnete za četkom i farbom, isprobajte jednostavan trik sa lakom za kosu koji mnogi roditelji hvale.
Mina Naumović, supruga voditeljka Ognjena Amidžića, objavila je na Instagramu kakve uvrede dobija zbog braka sa njim i da je okrivljuju za razvod njega i manekenke Danijele Dimitrovske.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.