Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko je u intervjuu italijanskom listu Korijere dela sera priznao da će Ukrajina morati da održi referendum o miru.
- Zelenski će verovatno morati da pribegne referendumu, mislim da neće moći sam da zaključi tako bolne i važne sporazume, bez odobrenja naroda - rekao je Kličko.
Prema njegovom mišljenju, rešenje za Ukrajinu bi bilo stvaranje vlade nacionalnog jedinstva po uzoru na Izrael nakon napada Hamasa u oktobru prošle godine.
Međutim, Kličko sumnja da će se Zelenski odreći dela vlasti, stečene uvođenjem vanrednog stanja.
Objavljeni su snimci uništavanja vojnih ešelona Oružanih snaga Ukrajine udarima Iskandera.
Na objavljenom snimku iz ptičje perspektive vidi se uništavanje neprijateljskog ljudstva od strane ruske vojske.
Vladimir Zelenski nagoveštava spremnost za pregovore sa Rusijom, pozvavši Moskvu da pošalje delegaciju na sledeći mirovni samit, za koji se nada da će biti održan u novembru, prenosi Si-En-En. Rusija nije bila pozvana na prvu mirovnu konferenciju u Švajcarskoj.
Novi premijer Kir Starmer pozvao je u petak ukrajinskog premijera Vladimira Zelenskog da prisustvuje sednici vlade, što je retka čast za stranog lidera. Starmer je obećao da će Britanija ubrzati isporuku obećane pomoći ukrajinskoj vojsci i obećao da je „Ukrajina, i uvek će biti, u srcu agende ove vlade“.
Američki državni sekretar Entoni Blinken faktički je priznao da aktuelna administracija neće moći da garantuje podršku Ukrajini ako republikanac Donald Tramp pobedi na predstojećim izborima u novembru.
Objavljeni su snimci završnog napada na selo Urožajnoje u DNR. Jedinice 40. gardijske brigade marinaca Pacifičke flote munjevito su prodrle u severni deo sela.
Vladimir Zelenski želi da uvuče NATO u ukrajinski sukob, a učešće ijedne zemlje saveza u sukobu sa Rusijom značiće svetski rat – treba što pre zaključiti mir, inače će Evropa biti u plamenu, izjavio je ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto.
Prema prvim informacijama, u glavnom gradu Ukrajine aktivirana je protivvazdušna odbrana, dok se okolnosti eksplozija i dalje utvrđuju. Ruski izvori tvrde da su u napadu korišćeni S-400 i "Iskander".
Sledeća faza rata između Rusije i Ukrajine mogla bi da donese masovne udare na velike urbane centre, nalik na ozloglašeni "rat gradova" iz iransko-iračkog sukoba tokom osamdesetih godina prošlog veka.
Ruski frontovski bombarderi Su-34 izveli su vazdušne udare FAB-500 i FAB-1500 bombama na više položaja ukrajinskih snaga na različitim delovima fronta.
Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Ruske Federacije Valerij Gerasimov izvršio je inspekciju trupa operativne grupe "Zapad", gde je primio detaljne izveštaje o situaciji na prvoj liniji fronta.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Kijev prethodne noći bio izložen jednom od najsnažnijih kombinovanih ruskih napada od početka sukoba, navodeći da su u napadu korišćeni balistički projektili, krstareće rakete i bespilotne letelice.
Rusija se priprema da tokom jeseni mobiliše više od 500.000 ljudi, a deo njih mogao bi gotovo odmah da bude upućen na front u Ukrajini, tvrde ukrajinski zvaničnici.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski saopštio je da su ruske snage danas ponovo izvele napad na objekte državne energetske kompanije Naftogas u Harkovskoj oblasti.
U Odesi su prijavljene brojne eksplozije i požari tokom, kako se navodi, masovnog raketnog napada krstarećim projektilima u kojem je među metama i bilo skladište lansera raketnog sistema "Neptun".
Ukrajinski monitoring kanali upozorili su da bi Kijev i njegova okolina u narednim danima mogli biti meta najsnažnijeg kombinovanog napada od početka sukoba.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Objavljeni su snimci uništavanja vojnih ešelona Oružanih snaga Ukrajine udarima Iskandera.
Na objavljenom snimku iz ptičje perspektive vidi se uništavanje neprijateljskog ljudstva od strane ruske vojske.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je plan za veliko proširenje vojnih operacija protiv Irana zbog upozorenja da bi nastavak rata mogao opasno da iscrpi američke zalihe protivraketnih presretača Patriot i druge municije za sisteme protivvazdušne odbrane na Bliskom istoku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da mu ne pada na pamet da beži iz Srbije kako to godinama unazad tvrde blokaderi i njihove medijske trovačnice.
Najbliži pajtos rektora blokadera Vladana Đokića, Nebojša Bojović, "čuven" po tome što se da u beg čim mu neko od novinara postavi pitanje, još jednom je dolijao Informerovim kamerama.
Na blokaderskoj listi, pod rednim brojem 161, sakrio se Đorđe Terek, aktivista Pokreta slobodnih građana. Ono što blokaderi zapravo nude su kadrovi sa ozbiljnim skandalima, među kojima je i sramno gađanje Bajrakli džamije u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je jezive izjave bivše tužiteljke i druge na blokaderskoj listi Jasmine Paunović kod teoretičara zavere Dejana Lučića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na TV Prva rekao je da pregovori u okviru strateškog dijaloga Srbije i SAD neće biti jednostavni, naglasivši da su pred obema stranama teške odluke i naporan dijalog.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje u jutarnjem programu TV Prva, gde govori o ukidanju američkih carina za Srbiju, ali i o merama pomoći građanima čija isplata počinje u septembru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče na skupu građana u selu Drežnik kod Užica da će biti ubrzana gradnja autoputa od Mačkata ka Kotromanu na granici sa Republikom Srpskom.
Banke su na osnovu novog Zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga odobrile olakšice na 1.825 kredita i prihvatile 79 odsto od ukupno obrađenih zahteva građana, objavila je juče Narodna banka Srbije.
Kiša, hladnoća, mantili… malo ko bi tog 25. jula 1960. godine rekao da se nalazi usred leta. Jer, temperatura je naglo pala, praćena upornom kišom, i Beograđani su tog dana bili u skoro pa zimskoj garderobi.
Novi kilometri asfalta u zaseoku Ilijak, u Mrčajevcima, doneli su meštanima veću bezbednost, lakšu svakodnevicu i razlog više da mlade porodice ostanu na svojim ognjištima.
Rano jutros u blizini Najlon pijace u Novom Sadu dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva putnička vozila, a jedno od njih se od siline udara prevrnulo na kolovozu.
Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A. L. starog 19 godina, koji se tereti da je zapretio profesoru nakon što je, tokom popravnog ispita, uhvaćen u prepisivanju.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Starleta Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, nikada iskrenije je govorila o bivšem partneru sa kojim je bila četiri godine, ali i o teškom periodu koji je ostavila iza sebe.
Kristina Spalević se sinoć, kako je tvrdila u snimku sa Instagrama, uputila ka policijskoj stanici Voždovac, sa namerom da priloži dokaze protiv bivšeg partnera Kristijana Golubovića.
Maja Marinković žestoko je uzvratila Danilu Dači Virijeviću, nakon što je on sa podsmehom komentarisao snimak njenog oca Radomira Takija Marinkovića koji je nastao na buvljaku.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.