Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je da inovacioni disktrikt u Kragujevcu predstavlja simbol modernizacije i temelj budućeg rasta i znanja.
Ona je posetila Kragujevac i tim povodom oglasila se na društvenim mrežama.
- Sa kolegama narodnim poslanicima sam danas, posle Niša i Čačka, posetila i Kragujevac. Inovacioni disktrikt u Kragujevcu predstavlja značajnu prekretnicu za razvoj elektronske uprave, nauke, inovacija i tehnološkog napretka u Republici Srbiji. On nije samo simbol modernizacije, već i temelj budućeg rasta i znanja - piše u opisu posta.
Paraleleno sa razgovorima o nezaustavljivom napretku u digitalizaciju Srbije, lokalni “Zborovi” najavili su “spektakularnu” blokadu i okupljanje ispred “Šumadija sajma”.
Rečeno - učinjeno.
Između dvadeset i trideset ekstremista zaista se okupilo pokušavajući da sapletu korake napretka Srbije.
Naravno, neuspešno.
Kragujevčani jasno razumeju potrebu ogromne većine građana da Srbija ostane na liderakoj poziciji u regionu i zato uporno odbijaju da učestvuju u zgubidanskoj konstrukciji budućnosti koja bi, skrojena po meri blokadera, ličila više na kameno doba nego na 21. vek u koji smo zakoračili već 25 godina.
Par desetina “Pumpadžija” završilo je svoje okupljanje izradom “selfija” i pognutih glava zbog debakla, nastavilo nazad prema centru grada.
Sve u svemu, tužna slika raskola Srbije koja se gradi i napreduje i one koja želi građane navodi da žive u pećini dok im šafovi vreme provode u taskošnim vilama širom planete.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić reagovala je na besramnu relativizaciju napada na ministra Marka Đurića koja se mogla čuti na tajkunskim medijima pod kontrolom Dragana Šolaka.
Ministar bez portfelja Usame Zukorlić, koji je i predsednik Stranke Pravde i pomirenja i dalje uporno ćuti o haosu u režiji blokadera i brutalnom napadu na policiju ispred zgrade Državnog univerziteta u Novom Pazaru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić reagovala je na besramnu relativizaciju napada na ministra Marka Đurića koja se mogla čuti na tajkunskim medijima pod kontrolom Dragana Šolaka.
Slučaj navodnog pretučenog i preminulog maloletnika iz Valjeva ponovo je dospeo u fokus javnosti nakon novih polemika na društvenim mrežama i optužbi koje prate smrt jednog policijskog službenika.
Predsednik Rusije Vladimir Putin praktično je zamrznuo lične kontakte sa premijerom Jermenije Nikolom Pašinjanom posle razgovora o američkom projektu TRIPP, tokom kojeg je jermenski lider, prema tvrdnji izvora upoznatog sa tokom komunikacije, koristio ton koji je u Kremlju shvaćen kao direktna lična uvreda ruskog predsednika.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na društvenoj mreži Redit pojavila se ispovest devojke koja radi u jednom kafiću, a njena objava izazvala je veliki broj reakcija nakon što je opisala kako se pojedine mušterije bahato i neprimereno ponašaju prema ugostiteljskim radnicima.
Jeziva saobraćajna nesreća dogodila se večeras na uglu Sazonove ulice i Ulice vojvode Dragomira na Vračaru kada je automobil naleteo na ženu koja je sa detetom bila na trotoaru.
Viši sud u Somboru potvrdio optužnicu protiv braće osumnjičene za smrt Gorana Lazora, a jednom od njih delo je prekvalifikovano u tešku telesnu povredu sa smrtnim ishodom.
U administraciji predsednika SAD Donalda Trampa postoji zabrinutost da bi preterano oslanjanje na sankcije i dolar kao instrument spoljnopolitičkog pritiska moglo da proizvede suprotan efekat i podstakne druge države da ubrzaju prelazak na alternativne sisteme plaćanja.
Najrealniji apokaliptični scenario koji može izazvati veštačka inteligencija (AI) neće uključivati robote ubice ili samosvesne superkompjutere, već direktan i razoran udarac na globalni poreski sistem.
Predsednik Rusije Vladimir Putin praktično je zamrznuo lične kontakte sa premijerom Jermenije Nikolom Pašinjanom posle razgovora o američkom projektu TRIPP, tokom kojeg je jermenski lider, prema tvrdnji izvora upoznatog sa tokom komunikacije, koristio ton koji je u Kremlju shvaćen kao direktna lična uvreda ruskog predsednika.
NATO saveznici pripremaju ogroman paket vojne pomoći za Ukrajinu vredan približno 140 milijardi evra, koji bi trebalo da se realizuje do kraja 2027. godine.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Neprijatan miris mačjeg urina može da se zadrži danima, ali jednostavna mešavina sode bikarbone i vodonik-peroksida često uspešno neutrališe miris i uklanja ga sa različitih površina.
Glumica Emili Robi prošla je kroz težak životni put - od borbe sa zavisnošću i kratkotrajnih ljubavnih veza do ličnog oporavka i srećnog braka. Odluka da neko vreme živi u celibatu donela joj je unutrašnji mir, a na kraju i ljubav o kojoj je oduvek sanjala.
Tokom emisije u kojoj je gostovala pobednica "Elite 9", Stanija Dobrojević, usledilo je uključenje gledateljke Smiljane koja je zajedno sa starletom oplela po Maji Marinković.
Folker Darko Lazić našao se danas u centru skandala kada je isplivala njegova fotografija sa jednom ALbankom na kojoj su pokazivali dvoglavog orla, o čemu je ponovo progovorio i izneo novu stranu priče.
Pevačica i nekadašnja rijaliti učesnica, Milica Dugalić, pojavila se u Šimanovcima na žurki Elite, te je pokazala da se oseća i izgleda odlično uprkos bitki koju vodu sa opakom bolešću.
Bivša učesnica "Elite 7" Marijana Zonjić pojavila se na proslavi nakon superfinala "Elite 9" u društvu čoveka sa kojim ima dete, i ovo je prvi put da se pojavila sa njim u javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.