• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

10.09.2024

14:10

Petković: Gradnja policijske stanice u Lešku direktna pretnja i zastrašivanje preostalih Srba

Informer

Vesti

Petković: Gradnja policijske stanice u Lešku direktna pretnja i zastrašivanje preostalih Srba

Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković kaže da kosovski premijer Aljbin Kurti nastavlja politiku policijske okupacije severa gradnjom policijske stanice u Lešku koja, kako navodi, ne donosi ni sigurnost, ni mir srpskom narodu na ovim prostorima, već predstavlja direktnu pretnju, zastrašivanje i provokaciju preostalih Srba.

Petković ističe da ni po jednoj tački sporazuma iz Brisela, Priština i Aljbin Kurti nemaju pravo da na severu Kosova podižu svoje monoetničke policijske baze i policijske poligone kojima žele da konačno proteraju Srbe i zaokruže svoju politiku etničkog čišćenja.

''Čemu služi Kurtijeva policija na severu Kosova i Metohije videlo se i sinoć kada su brutalno pretukli i maltretirali srpske mladiće, a potom ih i uhapsili, videlo se kada su upucali Milana Jovanovića, Srećka Sofronijevića, Dragišu Galjka, kada su brutalno pretukli srpsku decu Daru i Kristijana, a takvih primera je još mnogo. Zato je Kurti danas i pobegao od novinara i nije smeo da odgovori ni na jedno takvo pitanje, jer i on i čitava međunarodna zajednica dobro znaju čemu služe njegove policijske stanice i baze na severu Kosova i Metohije i da tamo niti je dobrodošao, niti ima šta da traži'', kaže Petković.

Dodaje da će Srbi u njemu uvek videti ono što jeste, "nasilnika, uzurpatora i progonitelja".

''Zna srpski narod kroz svoju tešku istoriju da nijedna tiranija nije trajala doveka, a naš narod će kroz sve nedaće uvek uz sebe imati podršku svoje države Srbije'', navodi se u Petkovićevom saopštenju .


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Užas! Žena iz Srbije silovana u Skoplju
Region

Užas! Žena iz Srbije silovana u Skoplju

Policija u Skoplju podnela je krivične prijave protiv dvojice muškaraca iz tog makedonskog grada koji se sumnjiče da su silovali ženu iz Srbije (32) koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.

21.07.2026

11:13

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Film "Odiseja" za samo jedan vikend zaradio 264 miliona dolara
Showbiz

Film "Odiseja" za samo jedan vikend zaradio 264 miliona dolara

Novi film britansko-američkog reditelja Kristofera Nolana "Odiseja", zasnovan na istoimenom antičkom epu starogrčkog pesnika Homera, ostvario je zaradu od 264,1 milion dolara na svetskim bioskopskim blagajnama tokom prvog vikenda prikazivanja, saopštio je studio "Universal Pictures".

21.07.2026

09:13

Magazin

Džet set