Slab start sezone naterao je pristalice "orlova" da se okrenu protiv trenera Rodžera Šmita.
Veličanstvena pobeda nad Bode Glimtom na krcatoj "Marakani" obezbedila je Crvenoj zvezdi treće učešće u Ligi šampiona pod komandnom palicom Vladana Milojevića. Izabranici aranđelovačkog stručnjaka dan nakon trijumfa saznali su rivale u prvoj fazi elitnog takmičenja, a danas je objavljen i kompletan raspored. Srpski šampion svoj put kreće 19. septembra protiv Benfike u Ljutice Bogdana.
Iako su se na "Marakani" nadali da će u prvom kolu ugostiti Barselonu zbog marketinške strane, sa aspekta rezultata utisak je da bolje nije moglo. Portugalski šampion nalazi se u katastrofalnom momentu, a do meča sa Crvenom zvezdom ostalo je tek 20ak dana. Dakle, velike su šanse da će Milojević i njegovi izabranici imati šansu da pozitivnim rezultatom započnu put u Ligi šampiona.
Nakon četiri uvodna kola Benfika ima tek sedam osvojenih bodova i to je najgori start za "orlove" još od 2013. godine. U prvom kolu četa Rodžera Šmita poražena je od Familikaa, usledile su pobede nad Kasa Pijom i Estreljom, ali je jučerašnji remi protiv Moreirensea žestoko iznervirao pristalice Benfike.
Foto: EPAImages
Veliki broj navijača okupio se ispred trening centra po povratku ekipe sa gostovanja, usledio je ogroman protest, a zahtev je da trener Rodžer Šmit bude smenjen po kratkom postupku. Nemački strateg je pod ogromnim pritiskom i velike su šanse da "orlove" protiv Crvene zvezde predvodi neko drugi.
Uprava kluba saopštila je navijačima da će se o statusu Rodžera Šmita odlučivati tokom reprezentativne pauze koja stupa na snagu nakon vikenda. Pored dva kiksa u uvodna četiri kola, Benfika od 2005. godine nikada nije bila manje efikasna pošto je postigla tek pet golova.
Moreirense je sinoć bio na dobrom putu da savlada Benfiku pošto je poveo preko Oforija u 84. minutu, ali su "orlovi" iz penala u 97. uspeli da osvoje makar bod. Pre meča u Beogradu, četa Rodžera Šmita ima još jedan nezgodan izazov u domaćem šampionatu pošto će 15. septembra ugostiti Santa Klaru.
Ben Šelton je poražen od sunarodnika Frensisa Tijafoa na US Openu u 3. kolu posle maratona u pet setova, a nakon meča na pres konferenciji je nasmejao sve prisutne jednim potezom.
Dragan Stojković Piksi je rešio da pruži šansu mlađim kadrovima u reprezentaciji Srbije, a jedan od njih svakako je talentovano štoper Jan Karlo Simić.
Kada pomislite da ste sve videli na sportskim terenima, pojavi se priča koja vas demantuje! Ovog puta neverovatne scene dolaze iz Rumunije iz grada Galacija, gde su sinoć prvenstveni meč odigrali domaći Ocelul i gostujući Sepsi.
Srpski paraolimpijac Nebojša Đurić, kome su organizatori Paraolimpijskih igara oduzeli srebrnu medalju, oglasio se za Radio televiziju Srbije i poručio da je nad njim učinjena najveća nepravda u istoriji paraolimpizma.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ben Šelton je poražen od sunarodnika Frensisa Tijafoa na US Openu u 3. kolu posle maratona u pet setova, a nakon meča na pres konferenciji je nasmejao sve prisutne jednim potezom.
Pre nekoliko meseci, srpska javnost je ostala, blago rečeno, zgrožena nad izjavom kontroverzne glumice i blokaderke Milene Radulović, kada je bez trunke srama izjavila da je za nju jako važno da barem jednom mesečno ode na odmor u neku od luksuznih svetskih destinacija, kako bi smogla snage da nakon toga živi u jednoj "groznoj" Srbiji!
Tokom noći između 16. i 17. jula širom Krima prijavljeni su požari i napadi bespilotnim letelicama, dok su, prema navodima pojedinih kanala za praćenje situacije, u Crnom moru pogođeni i ruski tankeri iz takozvane "flote iz senke".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti putem svojih zvaničnih naloga na društvenim mrežama, povodom pokretanja i prvih rezultata rada nove platforme "Ko si, bre, ti!".
Predsednik Aleksandar Vučić razgovarao je sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Bocan-Harčenkom o saradnji Srbije i Rusije, sa posebnim osvrtom na oblast ekonomije, kao i o aktuelnoj političkoj situaciji u regionu i svetu.
Željko Veljković, tajkunska dvorska luda i blokaderski novinar sa medijske trovačnice Nova S, ponovo je uspeo da razbesni javnost na društvenoj mreži Iks.
Ovo nije tekst o mojoj veri. Ovo je tekst o zahvalnosti jednoj instituciji koja je duže od hiljadu godina ostajala uz srpski narod onda kada su države nestajale, vojske bile poražene, a elite pobijene ili proterane.
Poreska uprava primila je 27.900 prijava za godišnji porez na dohodak građana za 2025. godinu, a među poreskim obveznicima prednjače menadžeir, direktori, inženjeri, ekonomisti, IT stručnjaci i pravnici.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da danas u Vašingtonu počinje strateški dijalog između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.
Kosovo i Metohiju je u protekle dve decenije posetilo više od 100 francuskih volontera, koji su potom nastavili da svedoče istinu o životu Srba u južnoj srpskoj pokrajini, rekao je osnivač Humanitarne organizacije "Solidarnost za Kosovo" Arno Gujon.
U cilju pordške naporima Ministarstva zdravlja Republike Srbije da se stanovnicima u teško pristupačnim krajevima obezbedi kvalitetna zdrvstvena zaštita.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je da još nema tačnog roka kada može da počne putnički prevoz na mađarskoj deonici brze pruge od Budimpešte do Beograda i dodao bi to moglo da se desi za najviše jedan ili dva meseca.
Protiv žene iz Kuršumlije podneta je krivična prijava za izazivanje opasnosti, jer nije obezbedila automobil koji je vozila, pa je on naneo povrede starijem muškarcu.
Adnan Lokvančić (43), koji se sumnjiči za brutalno ubistvo svoje majke i brata, predat je u nadležnost Tužilaštva Kantona Sarajevo, gde će biti zadržan naredna 24 časa.
Motociklista B. P. (50) poginuo je sinoć nešto pre 23 sata u Dečanskoj ulici kada je, prema prvim nezvaničnim informacijama, izgubio kontrolu nad motociklom, udario u metalnu ogradu pored puta i pao.
Ministarstvo električne energije, vode i obnovljivih izvora Kuvajta saopštilo je danas da je u iranskom napadu oštećeno postrojenje za proizvodnju električne energije i desalinizaciju vode.
Naoružani napadači su se u petak ukrcali na hemijski tanker Asana u Adenskom zalivu, kod južne obale Jemena, i veruje se da su preuzeli kontrolu nad brodom.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Francuski film "Nothing to Lose", koji je nedavno stigao na Netfliks, za veoma kratko vreme našao se među najgledanijim naslovima na ovoj striming platformi.
Tiramisu sa kajsijama je apsolutni pobednik vrelih dana. On donosi savršen balans bogatog, kremastog italijanskog klasika i sočnog, kiselkasto-slatkog sezonskog voća u neverovatno laganoj varijanti.
Ljubitelji cveća poslednjih meseci sve češće biraju nemeziju "Vizli vanila", ukrasnu biljku koja privlači pažnju ne samo nežnim cvetovima već i prijatnim mirisom koji podseća na vanilu.
Pohađanje časova salse moglo bi da doprinese poboljšanju mentalnog zdravlja i smanjenju simptoma depresije i anksioznosti, pokazala je studija istraživača Univerziteta u Oksfordu i Nacionalne zdravstvene službe Oksforda.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Voditelj Zoran Pejić Peja ženio se dva puta, a drugi razvod od 25 godina mlađe supruge je usledio jer su, kako je nedavno priznao, dosadili jedno drugome.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" priznao je da bi otišao "pod nož" u Tursku, gde bi zahtevao da ga urade od glave do pete i podmlade za 20 godina.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.