Legendarni fudbaler Partizana Miloš Đelmaš (64) ironično je poručio da bi najbolji tim u istoriji kluba iz Humske trebalo da sačinjavaju fudbaleri koji su doživeli debakl od Dinama iz Kijeva prošlog leta.
Miloš Đelmaš je u velikoj anketi portala "Mozzart sport" birao najbolje timove u istoriji Partizana i Crvene zvezde, a posebno zanimljivu opasku imao je kada je na startu, još prošlog leta, dobio pitanje da učestvuje u anketi.
Taj dvomeč bio je i ostao jedna od najvećih, ako ne i najveća bruka u istoriji Partizana, što je razljutilo mnoge "grobare", pa i legendarnog fudbalera "parnog valjka" Miloša Đelmaša. Kako piše "Mozzart sport", pregovori sa Đelmašom oko sastavljanja idealnog tima nisu trajali lako, naročito u periodu kada se dogodila ta bruka od Kijevljana.
- Može, nije problem. Evo, piši moj idealni tim Partizana: Jovanović na golu, pozadi Filipović, Mujakić, Marković... Onda Lazarević, Zahid, Ovusu, Jurčević, Goh, Kalulu i Saldanja. Zapisao? - poručio je Đelmaš, a potom dodao:
- Ozbiljan sam! To ti je tim koji je blistao protiv Dinama iz Kijeva, 0:3 ovde kod nas, pre nekoliko dana.
Jasno je kao dan da je Đelmaš bio ironičan i izuzetno nezadovoljan zbog tadašnjeg stanja u klubu, pa je svoj revolt pokazao tako što je "pecnuo" ljude koji su tada vodili vicešampiona Srbije.
Legendarni fudbaler je, na kraju, ipak "smekšao", pa njegov idealni tim Partizana svih vremena izgleda ovako:
Šoškić - Vasović, Miladinović, Radanović - Klinčarski, A. Trifunović, Z. Živković - Ilić, Vukotić, Dimitrijević - Mance.
Kako se bliži kraj aktuelne sezone, među navijačima, ali i u stručnoj javnosti, sve češće se postavlja pitanje ko će predvoditi Partizan u narednoj takmičarskoj godini. Iako je Srđan Blagojević (51) u velikoj meri ispunio očekivanja uprave kluba i opravdao poverenje rezultatskim učinkom, iz Humske još uvek nije stigla zvanična potvrda da će ostati na funkciji šefa stručnog štaba. Iz tog razloga, u javnosti se već spekuliše o potencijalnim naslednicima, pri čemu se pojedina imena nameću kao ozbiljniji kandidati, dok se druga pominju više u domenu nagađanja.
Supertalentovani golman Vukašin Jovanović (17) u junu će pojačati konkurenciju na golu Partizana, pošto mu ističe jednogodišnja pozajmica sa Jedinstvom sa Uba. Plan rukovodstva i stručnog štaba crno-belih je da ovaj čuvar mreže, koji važi za ogromnog talenta, bude zamena za prezimenjaka, Aleksandra Jovanovića, koji bi trebalo da ostane prva opcija među stativama.
Mladi srpski fudbaler Ognjen Ugrešić (18) ispunio je dečački san ulaskom u prvi tim Partizana, debijem na večitom derbiju, ali i prvencem koji je postigao protiv Kragujevčana. Ipak, nema nameru tu da stane, već u prazničnom intervjuu za Informer poručuje da želi da ostavi dubok trag u klubu iz Humske.
Napadač Radničkog iz Niša Trivante Stjuart (25) navodno je želja i Crvene zvezde i Partizana. Prema nezvaničnim informacijama, centarfor sa Jamajke na radaru je oba beogradska rivala i na pomolu je pravi mali rat za potpis ofanzivca "Reala sa Nišave".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako se bliži kraj aktuelne sezone, među navijačima, ali i u stručnoj javnosti, sve češće se postavlja pitanje ko će predvoditi Partizan u narednoj takmičarskoj godini. Iako je Srđan Blagojević (51) u velikoj meri ispunio očekivanja uprave kluba i opravdao poverenje rezultatskim učinkom, iz Humske još uvek nije stigla zvanična potvrda da će ostati na funkciji šefa stručnog štaba. Iz tog razloga, u javnosti se već spekuliše o potencijalnim naslednicima, pri čemu se pojedina imena nameću kao ozbiljniji kandidati, dok se druga pominju više u domenu nagađanja.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Blokaderski profesor Čedomir Čupić govorio je zablokadersku televiziju N1 o političkim prilikama u Srbiji, pri čemu se osvrnuo na državne simbole, obeležavanje Vidovdana i pitanje ograničavanja mandata nosilaca najviših državnih funkcija.
Kriminolog Ratomir Antonović otkriva za Informer.rs da serijski lopovi svoje mete ne biraju slučajno i da iza svake provale često stoje dani, pa čak i nedelje praćenja, prikupljanja informacija i procene kada je pravi trenutak za upad.
Aleksandar Šaković je uhapšen u mestu Stoliv, opština Kotor, kroz koordinisanu akciju policijskih službenika. Za njim su bile raspisane tri poternice zbog falsifikovanja službene isprave i nasilja u porodici.
Sarajevska policija privremeno je oduzela automobil marke "seat ibiza" od Sarajke A.M. (38), nakon što su je zaustavili i kontrolisali u poznatom izletištu Babin Do na Bjelašnici.
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev upozorio je da bi raskid odnosa Jermenije sa Moskvom imao teške posledice po obične građane Jermenije, dok Evropsku uniju, kako tvrdi, za to uopšte nije briga.
Komandant jedne od najvećih ukrajinskih jurišnih jedinica suspendovan je posle medijske istrage u kojoj se navodi da su regruti u toj jedinici bili prebijani, zatvarani, vezivani lepljivom trakom i lisicama.
Bivši savetnik predsednika Rusije Vladimirа Putina Andrej Ilarionov tvrdi da je Moskva dobila retku priliku da pojača globalno sučeljavanje sa Zapadom i da period od jula do novembra vidi kao prozor za delovanje na tri ključna fronta: u Evropi, na Bliskom istoku i u istočnoj Aziji.
Visoke temperature ne znače da morate da birate između udobnosti i dobrog stila, uz lagane materijale, prozračne krojeve i nekoliko pažljivo odabranih detalja možete izgledati elegantno čak i tokom najvećih vrućina.
Čokoladni kolač sa kajsijama spaja sočan biskvit, bogat voćni fil i glatku čokoladnu glazuru, pa je savršen izbor za sve koji vole klasične, ali raskošne domaće poslastice.
Muškarci često greše kada su u pitanju erogene zone kod žena, pa zaboravljaju da su ušne školjke i vrat mnogo veći okidač za strast od bilo čega drugog.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.