• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

15.01.2024

19:10

Žele da menjaju ljude mašinama i keš plastikom! Zapad preko Davosa pokušava da povrati poverenje u svetu! (VIDEO)

Aleksandar Jovanović Cile/Reuters

Live TV

Žele da menjaju ljude mašinama i keš plastikom! Zapad preko Davosa pokušava da povrati poverenje u svetu! (VIDEO)

Sastanak Svetskog ekonomskog foruma u Davosu u pokušaju Zapada da povrati svoj ugled i poverenje u svetu, komentarisali su gosti Info dana, ekonomista dr. Bojan Dimitrijević i istoričar Saša Adamović.

Ekonomista dr. Bojan Dimitrijević istakao je da Zapadni narativ biva doveden u pitanje redovno.

- Zapad sve čini da uruši poverenje, to možemo videti tužbom protiv Izraela u Hagu i vidimo tvrdnje sa kolektivnog Zapada da je u Srebrenici bio genocid, ali razaranje Gaze nije genocid. Zapadni narativ je doveden u pitanje, jer se istina ne može sakriti, u određenim krugovima već vlada i propagira se transhumanizam koji podrazumeva da se čovek treba mešati sa mašinom kao i da se već uveliko radi na izbacivanju gotovine iz redovne upotrebe - rekao je Dimitrijević.

Foto: Aleksandar Jovanović Cile

 

Istoričar Saša Adamović naveo je da apel na prelazak sa fosilnih goriva i prirodnih gasova na druge oblike energije, više ima veze sa ciljem slabljenja Rusije nego sa ekologijom.

Više nema ljudi poput Henrija Kisindžera koji mogu da oblikuju svet i zbog toga je Zapad u padu. Agenda Svetskog ekonomskog foruma je konstantno ista. Jedan finski institut oktrio je da se u proteklih 50 godina zemlja ugrejala za 1 stepen, a mediji poput Vašington posta konstanto dižu buku oko globalnog zagrevanja, a pravili su prognoze da do 2007. godine nećemo moći da živimo od đubreta. Poenta apela na izbacivanje prirodnog gasa, uglja i fosilnih goriva iz upotrebe više ima za cilj slabljenje Rusije nego očuvanja ekologije. Sedamdesetih je forum rekao da će za dvadesetak godina nestati nafte, a ni to se nije desilo - rekao je Adamović.

 

Celu emisiju možete pogledati u videu:


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Čista psihijatrija! Razjareni blokader vrištao i vređao kordon policije, dok ga je podivljala masa pujdala: "Udri Srbe" (VIDEO)
Politika

Čista psihijatrija! Razjareni blokader vrištao i vređao kordon policije, dok ga je podivljala masa pujdala: "Udri Srbe" (VIDEO)

Skandalozne scene uličnog divljaštva zabeležene su u Užicu uoči veličanstvenog narodnog skupa Srpske napredne stranke, kada je grupa opozicionih ekstremista i blokadera nasilno pokušala da spreče okupljanje desetina hiljada poštenih građana. Ono što se dešavalo ispred kordona policije graniči se sa čistom psihijatrijom i podseća na najcrnje scenarije uličnog terora.

29.08.2026

22:41

Exatlon

Društvo

Hronika

Kad pijani i drogirani sednu za volan, počinje pakao: Beže od policije, dodaju gas, zakucavaju se u policijska vozila
Hronika

Kad pijani i drogirani sednu za volan, počinje pakao: Beže od policije, dodaju gas, zakucavaju se u policijska vozila

Kada pijani ili drogirani sednu za volan, ne ugrožavaju samo sebe i druge učesnike u saobraćaju, već neretko, kada ih policija zaustavlja, pokušavaju da pobegnu. Umesto da stanu na znak službenika, dodaju gas, prelaze u suprotnu traku, prolaze kroz ulice velikom brzinom, a pojedini, kada shvate da im beg automobilom ne uspeva, pokušavaju da policiji umaknu i pešice. Tako obična saobraćajna kontrola za nekoliko trenutaka može da preraste u pravu filmsku poteru.

29.08.2026

20:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set