Urednica Sputnjika u Srbiji Ljubinka Milinčić i karijerni diplomata Branko Branković bili su gosti emisije Rat uživo, gde su govorili o eskalaciji svetskog žarišta na Bliskom istoku.
Urednica Sputnjika u Srbiji Ljubinka Milinčić, ističe da potezi Irana dovode do toga da se pokrene ozbiljan sukob i mešanje velikih sila.
- Šokantna mi je poslednja vest da je Iran uspeo da pogodi Mosad. Obično Mosad gađa i pogađa druge zemlje. Ne samo da bi mogao da izbije ozbiljan sukob, već i može da dođe do mešanja jakih sila u sve to. Iran je pogodio centar Mosada, i to nam prikazuje simboliku. Iran tera Izrael da odgovori na ovo. Izrael je napredan, ali ni Iran nije daleko - rekla je Ljubinka Milinčić.
Ona dodaje i da ukoliko dođe do ozbiljnijeg sukoba, neće samo Iran i Izrael učestvovati u tom ratu.
- Potencijalni odgovor Izraela, pa onda Irana bi bio "da se smrzneš". Ne verujem da ako krene ozbiljniji sukob, teško da će to ostati lokalizovano i da će učestvovati samo te dve države. Sve to slulit na nešto opasnije - istakla je urednica Sputnjika.
Foto: Nikola Babić
Ljubinka Milinčić i Branko Branković
Karijerni diplomata Branko Branković, kaže da je zapravo Zapad otvorio novo žarište na Bliskom istoku, jer je izgubio u Ukrajini.
- Izrael nije potvrdio gađanje centra Mosada. Ne samo da je to simbolika, nego će i sam Izrael da razmisli zašto i kako se to dogodilo. Izrael može da ćuti o napadu, jer mu to ne odgovara. Cela situacija oko Bliskog istoka, je sve ono što je Zapad izgubio u Ukrajini. Velike sile su otvorile novo veliko žarište - kazao je Branković.
Prema rečima našeg gosta, ne očekuje se veći sukob, jer će to sprečiti velike sile.
- I Izrael i Iran imaju svoje bosove. Ne očekujem da će doći do veće eskalacije, jer će to srediti velike sile iza kulisa. Pa i za Ukrajinu crveni telefon na relaciji Moskva-Vašington je radio besprekorno. Svetskog rata neće biti, jer to podrazumeva rat velikih sila - zaključio je Branković.
Branko Pavlović, narodni poslanik, dr Prvoslav Davinić, karijerni diplomata i Igor Damjanović, ratni reporter, bili su gosti emisije Rat uživo i upravo oni su govorili o ruskoj specijalnoj operaciji u Ukrajini, ali i o odnosima Putinovih i zapadnih saveznika.
U novom izdanju emisije Rat uživo, gosti Ljuan Koko, politikolog i pisac i režiser Dragoslav Bokan su komentarisali sva najaktuelnija ratna žarišta u svetu, sa akcentom na rusku specijalnu operaciju u Ukrajini, ali i mogućoj upotrebi nuklearnog oružja.
Izrael, za razliku od Rusije, kada izvodi udare po protivniku ne gađa da bi ga uplašio ili mu naneo ograničenu štetu, već da bi uništio objekat, izjavio je bivši šef izraelske službe „Nativ“ i vojni ekspert Jakov Kedmi.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko našao se pred najtežim izborom od početka rata: da nastavi punu savezničku saradnju sa Moskvom i rizikuje ukrajinske udare po beloruskoj infrastrukturi, ili da se politički distancira od Rusije kako bi zaštitio sopstvenu teritoriju.
Ruski stručnjaci analizirali su američki udarni dron „Hornet“, koji je, prema ruskim izvorima, presretnut sredstvima za elektronsko ratovanje i prizemljen gotovo neoštećen.
Rusija će pojačati udare na luke Odese, ali i na Kijev, Zaporožje, Dnjepropetrovsk i druge velike ukrajinske gradove, ocenio je penzionisani general ruske Spoljnoobaveštajne službe Leonid Rešetnjikov.
Bivši šef izraelske obaveštajne službe Nativ Jakov Kedmi otvoreno se usprotivio stavu ruskog senatora Dmitrija Rogozina da Moskva ne bi smela da likvidira najviše ukrajinske komandante ukoliko se oni kriju u stambenim zgradama i time napad dovode u vezu sa mogućim civilnim žrtvama.
Dve osobe su poginule, a šest je povređeno u noćnom napadu ruskih trupa u Kijevu, uključujući i šesnaestogodišnjeg dečaka, objavio je gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko.
Ruske snage pogodile su objekat u priobalnom delu Odese u kojem su bili smešteni strani vojni stručnjaci i plaćenici, među kojima je bilo najviše ljudi koji su govorili francuski.
Specijalni predstavnik predsednika Rusije za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i direktor Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev nazvao je Ujedinjeno Kraljevstvo „propalom imperijom“, komentarišući stanje u zemlji i sporove oko migracija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Branko Pavlović, narodni poslanik, dr Prvoslav Davinić, karijerni diplomata i Igor Damjanović, ratni reporter, bili su gosti emisije Rat uživo i upravo oni su govorili o ruskoj specijalnoj operaciji u Ukrajini, ali i o odnosima Putinovih i zapadnih saveznika.
Tokom noći između 16. i 17. jula širom Krima prijavljeni su požari i napadi bespilotnim letelicama, dok su, prema navodima pojedinih kanala za praćenje situacije, u Crnom moru pogođeni i ruski tankeri iz takozvane "flote iz senke".
Poznati korisnik Iksa Vukša Dragović, poznat po raskrinkavanju blokadera, nevladinog sektora i tokova novca u strukturama korišćenim za sprovođenje obojene revolucije u Srbiji prethodnih godinu i po dana, objavio je šokantne detalje o kvaziistraživanju javnog mnjenja u režiji opoziciono-blokaderske organizacije CRTA.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević čestitao je danas predsedniku SPS Ivici Dačiću 36 godina od osnivanja Socijalističke partije Srbije (SPS).
Poslanik i član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Nebojša Bakarec objavio je novu kolumnu s naslovom "Lažna agencija "Pulsr" i "Stenford" su samo "smokvin list" za lažno istraživanje CRTE".
Predsednik Aleksandar Vučić razgovarao je sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Bocan-Harčenkom o saradnji Srbije i Rusije, sa posebnim osvrtom na oblast ekonomije, kao i o aktuelnoj političkoj situaciji u regionu i svetu.
Poreska uprava primila je 27.900 prijava za godišnji porez na dohodak građana za 2025. godinu, a među poreskim obveznicima prednjače menadžeir, direktori, inženjeri, ekonomisti, IT stručnjaci i pravnici.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da danas u Vašingtonu počinje strateški dijalog između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.
Kosovo i Metohiju je u protekle dve decenije posetilo više od 100 francuskih volontera, koji su potom nastavili da svedoče istinu o životu Srba u južnoj srpskoj pokrajini, rekao je osnivač Humanitarne organizacije "Solidarnost za Kosovo" Arno Gujon.
U cilju pordške naporima Ministarstva zdravlja Republike Srbije da se stanovnicima u teško pristupačnim krajevima obezbedi kvalitetna zdrvstvena zaštita.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je da još nema tačnog roka kada može da počne putnički prevoz na mađarskoj deonici brze pruge od Budimpešte do Beograda i dodao bi to moglo da se desi za najviše jedan ili dva meseca.
Maloletnik V. C. (16) povređen je sinoć nešto posle 21 sat kada su tri nepoznate osobe izašle iz automobila, ubacile ga u vozilo, a potom pretile da će da ga izbodu.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je, povodom dvogodišnjice tragične pogibije policajca Nikole Krsmanovića, da Srbija večno pamti svog heroja koji je položio život na oltar otadžbine.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili su petočlanu kriminalnu grupu koja je u jednoj laboratoriji u Batajnici proizvodila opojnu drogu marihuana u veštačkim uslovima.
Motociklista B. P. (50) poginuo je sinoć nešto pre 23 sata u Dečanskoj ulici kada je, prema prvim nezvaničnim informacijama, izgubio kontrolu nad motociklom, udario u metalnu ogradu pored puta i pao.
Grčka se suočava sa pojačanim pritiscima partnera iz NATO-a i Evropske unije (EU) da Ukrajini isporuči rakete iz protivvazdušnih (PVO) sistema "patriot"
Jedanaest osoba, među kojima i deca, poginulo je u požaru u sirotištu u blizini glavnog grada Alžira, a uzrok požara bila je električna varnica iz klima-uređaja
Ministarstvo električne energije, vode i obnovljivih izvora Kuvajta saopštilo je danas da je u iranskom napadu oštećeno postrojenje za proizvodnju električne energije i desalinizaciju vode.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Tiramisu sa kajsijama je apsolutni pobednik vrelih dana. On donosi savršen balans bogatog, kremastog italijanskog klasika i sočnog, kiselkasto-slatkog sezonskog voća u neverovatno laganoj varijanti.
Ljubitelji cveća poslednjih meseci sve češće biraju nemeziju "Vizli vanila", ukrasnu biljku koja privlači pažnju ne samo nežnim cvetovima već i prijatnim mirisom koji podseća na vanilu.
Kompanija NtechLab, tehnološki partner kompanije Rosteh, razvila je video-analitiku zasnovanu na veštačkoj inteligenciji koja će pomoći univerzitetima da identifikuju studente koji izostaju sa nastave.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Pevačica Anastasija Ražnatović dobila je sina, a sada se putem Instagrama oglasila doktorka koja ju je porađala i zahvalila se na lepoj saradnji čitave porodice Gudelj.
Voditelj Zoran Pejić Peja ženio se dva puta, a drugi razvod od 25 godina mlađe supruge je usledio jer su, kako je nedavno priznao, dosadili jedno drugome.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.