Drastično pojeftinjenje iznajmljivanja stanova u ovom gradu: Kirije pale više od 30%
Podeli vest
U Novom Naselju u Novom Sadu u novembru je zabeležen pad oglašenih kirija za više od 30 odsto i tu je prosečna cena izdavanja stana od 50 kvadrata pala na 300 evra.
Prema najnovijem izveštaju sajta Nekretnine.rs, najveći rast kirija zabeležen je takođe u Novom Sadu, na Grbavici gde su kirije u novembru porasle za 18,58 odsto, tj. za stan od 50 kvadrata u proseku vam sada treba oko 670 evra.
U poslednjih šest meseci tržište nekretnina gotovo stagnira. Agentkinja za nekretnine Katarina Lazarević očekuje da će cene kvadrata u narednih šest meseci biti korigovane, ali da velikog pada cena nekretnina neće biti. Ukazuje da kupci povoljnije mogu da kupe stan u starogradnji.
Uskoro će doći do oštrog pada cena kvadrata u Srbiji, prognoziraju stručnjaci.
14.11.2023
09:33
Što se Beograda tiče, najveći pad zabeležen je u centru grada, gde su kirije pale za oko 4,6 odsto te se sada u proseku stanovi od 50 kvadrata na ovoj lokaciji izdaju za oko 825 evra u proseku. Drugi najveći pad zabeležen je na Paliluli gde je prosečna cena izdavanja stana po kvadratu pala na 12,3 evra, tj. pala je za 3,91 odsto.
Kirije su pojeftinile i na Vračaru, za 0,64 odsto te će vas kvadratni metar stana mesečno tu izaći oko 15,6 evra.
Kirije u Beogradu u novembru su poskupele na Novom Beogradu (0,64 odsto), Mirijevu (7,06 odsto) i Voždovcu (2,73 odsto).
Najviše novca izdvojeno je za stanove, a najskuplji kvadrat plaćen je u 'Beogradu na vodi'. Većina je plaćena gotovinom, samo 6,6 odsto nekretnina je kupljeno pomoću kredita.
Svedoci smo da je u tekućoj godini tržište nekretnina dozivelo određene promene pod uticajem kako ekonomskih, tako i političkih događaja
05.11.2023
18:50
Kirije u drugim gradovima u Srbiji
U Novom Sadu, pored navedenog Novog Naselja, pad je zabeležen i u centru grada (od 7,76 odsto) te se stan od 50 kvadrata tu iznajmljuje za oko 535 evra u proseku.
Kao što je već navedeno najveći rast je zabeležen na Grbavici, a u Podbari kirije su poskupele oko 1,82 odsto.
U Nišu kvadrati su pali u Panteleju i Paliluli, 3,13 i 1,72 odsto, dok su cene izdavanja porasle za 3,28 odsto u Bulevaru Nemanjića. U Durlanu u novembru nije bilo promena.
U Kragujevcu kirije su porasle 1,72 odsto, dok su u Pančevu one pojeftinile preko 5,4 odsto.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U poslednjih šest meseci tržište nekretnina gotovo stagnira. Agentkinja za nekretnine Katarina Lazarević očekuje da će cene kvadrata u narednih šest meseci biti korigovane, ali da velikog pada cena nekretnina neće biti. Ukazuje da kupci povoljnije mogu da kupe stan u starogradnji.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar