"Tajanstveni igrač" odlučuje o sudbini vašeg kredita! Njegovo mišljenje najviše utiče na ovu odluku: Evo o čemu se radi
Podeli vest
Ako ste mislili da je najveći stres prilikom apliciranja za stambeni kredit samo odobrenje istog, varate se. Stres nastupa jedan korak ranije. Onog momenta kada smo odlučili da uđemo u sagu zvanu 'kupovina sopstvenog krova nad glavom', upozorili su nas da na ovo obratimo posebnu pažnju. Odnosno, na ovu osobu.
Ova rečenica najbolje opisuje trenutno stanje na tržištu nekretnina. Cene se kreću od 150, 160.000 evra za sedamdesetak kvadrata, a kada to pretočite u kredit - dolazite do rate od oko 650 - 700 evra na 30 godina.
Nekretnine su među omiljenim vrstama ulaganja građana Srbije koji imaju "višak" novca. Pored stanova, kupuju se i apartmani. Najpopularnija lokacija na kojoj se kupuju ove nekretnine je Kopaonik, gde je prosečna cena kvadrata u starogradnji nešto viša od 1.500 evra, dok u novogradnji košta nešto manje. Pored ove popularne zimske destinacije, građani Srbije kupuju apartmane i na Divčibarama, u Vrdniku, Čajetini i Velikom Gradištu.
Poznato je da veliki broj estradnih umetnika za svoje nastupe uzima vrtoglave svote novca, te se često odluče da zarađeno ulože u nekretnine, što je slučaj i sa ovom pevačicom za koju kažu da je jedna od imućnijih.
21.03.2024
22:58
Taman kada pomislite da 'vaš ključ u ruke' zavisi samo još od banke, a na šta vi svakako ne možete da utičete, od bankarskog savetnika ili pak savetnice dobićete potvrdu o ulozi 'tajanstvenog igrača', odnosno osobe koja vam može u 15 minuta odlučiti sudbinu kredita, a to je procenitelj nekretnine.
Naime, u pitanju su nezavisni procenitelji, koji nemaju veze sa bankom, i imaju zadatak da procene da li je cena za koju ste se rukovali sa prodavcem realna. Da bliže pojasnimo, ova stavka je nezaobilazna prilikom odabira kredita i može koštati i do 100 evra.
Društvene mreže se prepune oglasa za prodaju nekretnina, a neke objave nas neretko iznenade.
20.03.2024
09:36
Procenitelj je tu da premeri nekretninu za koju ste se odlučili, proveri da li se kvadratura poklapa sa onom koja je upisana u katastru, zabeleži stanje zatečene nekretnine... u suštini - oceni da li je dogovorena cena nešto što se isplati banci da odobri.
Zašto je njegova uloga tako bitna? Pa vrlo jednostavno, ako procenitelj zaključi da stan vredi manje od dogovorene cene sa prodavcem, banka daje samo 80 procenata traženog kredita.
Halkidiki i centar Atine ubedljivo su dve najtraženije lokacije za kupovinu nekretnina među stranim kupcima u Grčkoj, dok su najpopularnija područja za kupovinu kuća u 2023. bila predgrađa i centar Soluna, kao i južna i severna predgrađa Atine, podaci su platforme za pretraživanje nekretnina Spitogatos.
Najskuplji stan prodat u Srbiji u 2023. godini je bio površine 383 metara kvadratnih u Beogradu na vodi po ceni od 2.601.888 evra, a najskuplja cena po kvadratu postignuta je u istom kompleksu od 11.475 evra, objavio je danas Republički geodetski zavod.
Pokušaji da se popišu svi nelegalni objekti u Srbiji traju već pedseset godina. U glavnom gradu je tokom prošle godine ozakonjeno samo 350 objekata od gotovo 70 hiljada nelegalno izgrađenih objekata.
U Srbiji počinje novi ciklus rasta na tržištu nekretnina i može se očekivati pad kamatnih stopa i povratak tražnje, ali i novi pritisak na cene i njihov rast možda već do kraja ove godine, izjavio je danas na Kopaonik biznis forumu šef odeljenja za procene vrednosti u CBRE za Jugoistočnu Evropu Nebojša Nešovanović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekretnine su među omiljenim vrstama ulaganja građana Srbije koji imaju "višak" novca. Pored stanova, kupuju se i apartmani. Najpopularnija lokacija na kojoj se kupuju ove nekretnine je Kopaonik, gde je prosečna cena kvadrata u starogradnji nešto viša od 1.500 evra, dok u novogradnji košta nešto manje. Pored ove popularne zimske destinacije, građani Srbije kupuju apartmane i na Divčibarama, u Vrdniku, Čajetini i Velikom Gradištu.
Portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov demantovao je navode da se priprema sastanak Vladimira Putina sa nemačkim kancelarom Olafom Šolcom i novoizabranim predsednikom SAD Donaldom Trampom.
Zemljama EU preostala je još jedna šansa da izbegnu ekonomsko i političko ropstvo u koje ih teraju SAD, ocenio je poslanik Državne dume iz regiona Krim, član Komiteta za bezbednost Mihail Šeremet.
Student Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu Jovan Babić tokom gostovanja u Hit tvitu otkrio je da dobija pretnje smrću nakon njegovog prethodnog gostovanja.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj gostovao je u emisiji "Hit tvit" na televiziji Pink i tom prilikom govorio, između ostalog, o masakru koji je nedavno počinjen na Cetinju.
Student Jovan Babić student Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu podsetio je u emisiji HitTvit da je su blokada fakulteta krenule sa fakulteta gde je glavni Dinko Gruhonjić.
Teolog i istoričar Goran Šarić govorio je za Informer o svojoj ljubavi prema Srbiji, šta mu se najviše, a šta najmanje, dopada kad je ona u pitanju, kao i o svojoj karijeri i negativnim komentarima koje dobija od onih koji ga ne simpatišu.
Gosti Info jutra na Informer televiziji bili su analitičar Veljko Jovanović, član GO Srpska napredne stranke Zoran Babić i Sava Stambolić iz Centra za društvenu stabilnost koji su govorilo o pokušaju obmanje građana od strane Arhiva javnih skupova i medija Dragana Šolaka, ali i zloupotrebi dece na njegovim televizijama.
Generalni direktor "Srbija Gas" Dušan Bajatović gostujući na Informer TV govorio je o najavljenim sankcijama NIS-u od strane Sjedinjenih Američkih država.
Gost Info dana na Informer televiziji bio je narodni poslanik Nebojša Bakarec koji je, između ostalog, prokomentarisao podkast "DLZ", koji je nazvao sredstvom za širenje ekstremizma i mržnje. Takođe, istakao je fantastične rezultate koje je Srbija postigla tokom 2024. godine, naglašavajući ulogu predsednika Aleksandra Vučića, Vlade Srbije i Srpske napredne stranke u ostvarivanju tih uspeha.
U Barseloni je 18. oktobra uhapšen jedan od najopasnijih i najkrvoločnijih begunaca na svetu, koga gone vlasti Srbije, Crne Gore i Nemačke zbog ubistava, a za njim tragaju i Austrija i Hrvatska, glasila je vest španske policije objavljena u oktobru 2024. pošto je u centru Barselone uhapšen vođa "vračarskog klana" i blizak saradnik odbeglog Radoja Zvicera, Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara.
Dvanaestoro osoba je ubijeno, a četiri su teško ranjene u stravičnom masakru na Cetinju koji se dogodio, kada je, iz još uvek potpuno nerazjašnjenih motiva, a nakon svađe sa jednim od gostiju u kafani, Aco Martinović ubio je komšije, prijatelje, poznanike, među kojima ima i dvoje dece.
Crnogorska policija saopštila je da je u više gradova, u okviru akcije suzbijanja zloupotrebe oružja u ilegalnom posedu, zaplenila 20 komada oružja i više od 500 komada municije.
Mladi srpski fudbaler Jovan Mijatović (19) učestvovao je u saobraćajnoj nesreći u subotu uveče oko 20.10 časova, u Ulici majora Zorana Radosavljevića, kada je upravljajući automobilom udario ženu V. P. (39), koja je prelazila ulicu van pešačkog prelaza.
U požaru koji je izbio večeras u stambenoj zgradi u selu Kilmez u Kirovskoj oblasti u Rusiji poginulo je sedam osoba, saopštilo je rusko Ministarstvo za vanredne situacije.
General Junus-Bek Jevkurov, zamenik ruskog ministra odbrane, stigao je u Kursk danas ujutro, prema rečima Aleksandra Hinštejna, vršioca dužnosti guvernera Kurske regije.
Oficiri ukrajinske vojske upotrebili su nepoznatu vrstu gasa protiv grupe muškaraca koji su se zabarikadirali u kancelariji za regrutaciju kako bi se oduprli mobilizaciji, prenosi ukrajinska Strana.ua.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izazvao je pažnju svojim novogodišnjim govorom u kojem je izneo niz dostignuća režima tokom 2024. godine. Među njima je bilo i „osvajanje potpuno ukrajinskog raketnog kompleksa ‘Sapsan’ (Grom-2, ukr. Грім-2).
Armi Hamer, nekadašnji glumac sa A liste koji je uništio karijeru nakon niza optužbi za silovanje i fantazije o kanibalizmu ponovo se vraća svom poslu, a uskoro bi trebalo da počne da snima film u Hrvatskoj!
Društvenim mrežama je ponovo počeo da kruži snimak od pre 25 godina kada je Anđelina Džoli skočila u bazen potpuno obučena i sa sobom povukla i voditelja!
Angelina Censori, sestra najprovokativnije žene na svetu, potpuno je suprotnost svojoj sestri Bjanki. Dok je Bjanka poznata po skandaloznim modnim izdanjima i kontroverznom ponašanju, Angelina vodi miran i povučen život, daleko od svetla reflektora.
Prebranac, tradicionalno jelo koje su naše bake spremale s puno ljubavi i strpljenja, savršen je izbor za hladnije dane. Ovaj starinski recept otkriva tajne pripreme najukusnijeg prebranca, bogatog mirisima luka, bibera i paprike, koji će vas vratiti u detinjstvo i obogatiti svaki obrok.
Pobednica prošlogodišnje sezone "Elite", Anita Stanojlović, okončala je vezu sa Anđelom Rankovićem samo nekoliko meseci nakon izlaska iz rijalitija, a sada je pokazala kako provodi vreme i ko joj je na prvom mestu.
Sanja Marinković u više navrata bila je u centru pažnje zbog sukoba sa gostima u "Magazin in-u", a najviše je ostala upamćena emisija kada su se voditeljka i Maja Nikolić žestoko posvađale.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.