"IRAN JE PORAŽEN, NJIHOVA MORNARICA JE NESTALA..." Tramp o svom novom ratu - Većina njihove vojske je nestala, SAD ostvarile mnogo pobeda...
114. 03. 2026. u 08:05
214. 03. 2026. u 08:05
- Ovaj splet pritisaka poručuje Srbiji da je bolje da se odrekne Kosova, nego da i dalje bude tvrda u svojim stavovima, pa da lokalni političari uz pomoć nekih lokalnih sila nastave da je komadaju - ističe Vukoičićeva.
Ona ističe da se pokretanje ovakvih inicijativa u tzv. neuralgičnim tačkama ne može odvajati od pitanja Kosova i Metohije, ne samo zato što se bošnjački političari stalno sastaju sa albanskim liderima na Kosovu i podržavaju nezavisnost Kosova, već i zato što je sve to povezano sa zapadnim političarima i pritiscima da se Srbija odrekne Kosova i Metohije.
- Potpuno je logično i evidentno da one sile koje žele da konačno reše status Kosova, tako što će ono ući u UN, na sve načine pritiskaju Srbiju da je priteraju uz zid i da ona kapitulira i sad možemo da očekujemo čitav niz pritisaka, prvenstveno vezanih za Rašku oblast i jug Srbije.
U inicijativi koja je objavljena na sajtu Bošnjačkog nacionalnog veća, imeđu ostalog je navedeno da teritorija Sandžaka treba da obuhvati područja opština Novi Pazar, Sjenica, Tutin, Prijepolje, Nova Varoš, Priboj, Pljevlja, Bijelo Polje, Berane, Andrijevica, Petnjica, Gusinje, Plav i Rožaje.
- Kontrolu granica Sandžaka vršiće međunarodne snage koje će garantovati punu slobodu kretanja ljudi i roba - navodi se na sajtu BNV-a.
Prema njihovom planu, Sandžak bi imao „demokratski izabranu skupštinu, guvernera i vladu kao nosioce izvršne vlasti, uključujući policiju pod njihovom kontrolom, i nezavisno sudstvo". Prvi izbori za ove organe, kako planira BNV, bili bi održani pod nadzorom UN, Evropske unije i OEBS-a.
Foto: Media centar
Vukoičićeva inicijativu BNV-a ocenjuje kao veoma problematičnu i opasnu tendenciju i smatra da je krajnje vreme da država više ne bude tolerantna protiv političara koji krše Ustav i zakone i da se njima institucionalno pozabavi.
- Iza te destruktivne politike već decenijama stoji Sulejman Ugljanin i Stranka demokratske akcije, ali i neki drugi političari, neke političke grupacije i neke NVO.
- To je separatistička politika, čiji je krajnji cilj otimanje dela teritorije Srbije i stvaranje nekakve zamišljene republike Sandžak, što su oni uostalom potvrdili i na famoznom referendumu koji su organizovali još 1992. godine.
Sagovornica Sputnjika naglašava da se te grupacije i političari praktično ponašaju kao da ne žive u ovoj državi, optužuju srpske vlasti za sve i svašta, što apsolutno ne stoji, da krivotvore činjenice, izmišljaju i govore neistine.
- Niz stvari koje je konkretno Ugljanin uradio poslednjih godina, predstavljaju direktno kršenje Ustava i zakona. I ja razumem da vlast u Beogradu ne želi da doliva ulje na vatru, ali ne može se ni večito popuštati. Država mora da bude iznad svih pojedinaca i grupa koji negiraju njen suverenitet i koji žele da ugroze njen pravno-politički legitimitet.
Foto: YouTube printscreen
Vukoičićeva ističe da ono što se dešava u Raškoj oblasti, apsolutno ne može da se dovede u nekakvu vezu sa diskriminacijom Bošnjaka.
- Njih niko ne diskriminiše, naprotiv, oni imaju mnogo više prava nego što objektivno manjinske zajednice imaju u većini zemalja. I sami predstavnici nacionalnih manjina, oni koji su korektni i koji poštuju državu u kojoj žive, tvrde da su prezadovoljni našim zakonima i zakonskim rešenjima koji se odnose na formiranje Saveta nacionalnih manjina, pravo na obrazovanje na maternjem jeziku, na medije i slično. Manjine nemaju razloga da se na nešto žale, jer nema nijedne sitnice koja nije po standardima EU. I to je objektivna činjenica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 6 godina
Ima li u ovoj državi zakon i ustav,koliko je potrebno da nam se svakave budale sa bolesnim idejama i sa parama stranih službi us... u život i dokle vise da ih trpimo.Pohapste ili ako lažete da bi digli tiraž odgovarajte ako nema dokaza za prividjenje. Narod zbog budala odlazi i države i zbog njihovih ideja o uredjenju države i granica,ako mu nije dobro u Srbiji protrati svakoga,naravno posle kazne.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Samo na Informer TV, ne propustite!
13.03.2026
12:02
TV Informer u mesec mart ulazi sa novim sadržajem, koji će osvojiti publiku širom Srbije!
12.03.2026
16:12
Na Informer televiziji, od ponedeljka 16. marta, počinje prvi rani jutarnji program u Srbiji - Budilnik.
12.03.2026
13:25
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje za danas, 14. mart.
14.03.2026
06:30
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Svetu prepodobnu mučenicu Evdokiju.
14.03.2026
06:15
Ukoliko trenutno nemate posao, izgovorite molitvu koja će vam pomoći pri nalaženju smernica i dati podršku u potrazi za zaposlenjem.
13.03.2026
22:00
Jedna starija gospođa motkom je isterala muža iz kafane, a snimak ovog incidenta postao je viralan na društvenim mrežama i glavna tema u Srbiji.
13.03.2026
21:00
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali danas je posetio Bajinu Baštu i istakao da je pre 2012. godine prosečna plata u ovom mestu bila oko 300 evra, dok je danas preko 800.
13.03.2026
20:18
Crnogorska policija je pretresla kuće i objekte koje koriste navodni "kavčanin" ranjen pre nekoliko dana u Podgorici, Radosav Gile Stanišić, Vidoje Stanišić, Filip Popović, Nikola Marković i Dragiša Bulatović.
14.03.2026
08:36
U Ulici cara Dušana u Zemunu kasno sinoć došlo je do saobraćajne nesreće u kojoj je učestvovao motociklista.
14.03.2026
07:18
Podgorička policija uhapsila je dve osobe i zaplenila marihuanu i pakovanja kokaina namenjena daljoj uličnoj distribuciji.
14.03.2026
07:45
Andrijana Dević (18) stradala je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 10. septembra 2016. godine dok je bila na letovanju na ostrvu Tasos.
14.03.2026
06:30
Teška saobraćajna nesreća, koja se dogodila 12. marta u mestu Busije, kod Ugrinovaca, gde je poginulo dvoje mladih, starih 19 godina, pokazala je da mladi vozači često potcenjuju opasnosti u saobraćaju.
14.03.2026
06:00
13.03.2026
19:11 >> 22:09
Iran i dalje ima više od deset hiljada dronova za napad i nepoznat broj raketa u planinskim skladištima kojima SAD nemaju pristup.
14.03.2026
07:00
Broj bankrota kompanija u Nemačkoj porastao je za 10,3 odsto u 2025. godini, nakon što su sudovi registrovali ukupno 24.064 zahteva za pokretanje stečajnog postupka, saopštio je danas Statistički zavod Nemačke (Destatis).
14.03.2026
05:40
Četranesti dan američko-izraelske operacije protiv Irana i uzvratnih udara Teherana na Izrael, američke baze, ali i druge lokacije u regionu Bliskog istoka. Pratite uživo na Informer.rs.
13.03.2026
07:38 >> 23:53
Zdravstveno stanje novog iranskog vrhovnog vođe Modžtabe Hamneija i njegova navodna nesposobnost da redovno komunicira sa državnim institucijama izazvali su političke tenzije i kritike unutar iranskog verskog i političkog vrha.
13.03.2026
23:30
Pevač Riki Martin zahvalio se na rasprodatom koncertu u Beogradu i poručio da jedva čeka da dođe u Srbiju.
14.03.2026
02:03
Večeras je na Informer TV od 21.00 sat emitovana 10. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
13.03.2026
22:00
Gledaoci širom Srbije prikovani su za ekrane uz hit seriju "Katarina Velika" na Informer TV, prateći neverovatan životni put najmoćnije žene u istoriji Rusije.
13.03.2026
21:30
Film "Čitulja za Eskobara" Milorada Milinkovića inspirisan je istinitim događajem, sve zahvaljujući potezu dvojice Beograđana.
13.03.2026
16:01
Američki glumac Miki Rurk oglasio se nakon što je ostao bez kuće u Los Anđelesu zbog duga od 60.000 dolara.
13.03.2026
14:51
Hercegovački uštipci su jednostavno domaće jelo koje se pravi od nekoliko osnovnih sastojaka, a rezultat su mekani i mirisni zalogaji kojima je teško odoleti.
14.03.2026
06:00
Vremenom srebrni nakit gubi sjaj i potamni, ali vraćanje nekadašnjeg sjaja može biti jednostavno i brzo uz tri laka trika iz vaše kuhinje.
13.03.2026
22:20
Za pripremu posnog gulaša punog ukusa, kao iz restorana, ključ su pravi izbor povrća, začina i sporo kuvanje.
13.03.2026
21:40
Aplikacija za upoznavanje Bumble uvodi novinu kako bi smanjila zamor od beskonačnog "svajpovanja", koji sve više pogađa novu generaciju.
13.03.2026
21:00
Libido se razlikuje od osobe do osobe. Međutim, ako vam se dešava da vam je stalno visok, možda treba da se zapitate da li je to u redu.
13.03.2026
23:20
PR Grand produkcije i dugogodišnja prijateljica njenog osnivača Saše Popovića Vesna Milanović otkrila je zbog čega se nije pojavila u dokumentarnom filmu "Sale".
14.03.2026
06:02
Muzičar Đorđe David prisetio se zanimljivog i pomalo komičnog incidenta iz detinjstva.
13.03.2026
23:50
Zbog nasrtaja na Anđela Rankovića, Veliki šef odlučio je da kazni Luku Vujovića oduzimanjem šestomesečnog honorara.
13.03.2026
23:35
Pevačica Milica Todorović otkrila je kako se oseća nakon porođaja.
13.03.2026
22:54
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović oglasio se nakon što ga je supruga Kristina Spalević optužila da ju je pokrao.
13.03.2026
22:30
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar