PALMA DOBIJA ULICU U PARALIJI! Veliko priznanje za predsednika Skupštine Jagodine od grčkih domaćina!
Podeli vest
Gradonačelnik grada Katerini Konstantinos Koukodimos danas je na zvaničnom prijemu izjavio da će jedna ulica u Paraliji, koja pripada gradu Katerini, dobiti ime Dragana Markovića Palme
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uključio se telefonskim putem tokom svečane večere koje je za poljoprivrednike organizovao predsednik Skupštine grada Jagodina Dragan Marković Palma u Paraliji
29.08.2021
21:10
Kuokodimos je to saopstio na prijemu za srpsku delegaciju koju predvodi Marković, a prisutni su bili funkcioneri Jedinstvene Srbije, među kojima i dva narodna poslanika Života Starčević i Slavenko Unković, kao i više poljoprivrednika iz Srbije, jer zbog epidemioloških mera nije bila moguća brojnija poseta gradonačelniku Katerinija.
- Gospodine Markoviću, osim što ste počasni građanin grada Katerini, ja želim da Vam se još više zahvalim na svemu što radite, kako na unapređenju odnosa Jagodine i Katerinija i Paralije, tako i na unapređenju odnosa Srbije i Grčke. Vi ste tu saradnju podigli na još viši nivo i zbog svega toga ja ću na sednici Skupštine grada Katerini predložiti da jedna ulica ponese Vaše ime - Ulica Dragana Markovića Palme i siguran sam da će ovaj moj predlog biti jednoglasno usvojen od strane odbornika grada Katerini - rekao je Kuokodimsi.
Marković je prihvatio ovaj predlog.
- Naravno da prihvatam Vaš predlog i počastvovan sam, sve što radim u odnosima između Srbije i Grčke, kao i ovde u regiji Pierija, u Paraliji, ne radim da bih dobio neku titulu ili ulicu, već su to moja ljudska osećanja. Moja porodica i ja već 37 godina letujemo u Paraliji i bez obzira na moju funkciju i rejting u Srbiji, ja se nisam promenio - rekao je Marković zahvaljujući se gradonačelniku Katerinija na ovoj velikoj časti.
Foto: informer.rs
U Grčkoj, tačnije u Atini, postoji Karađorđeva ulica, a u Parizu Kralja Petra Prvog Karađorđevića, ima i nekolko Teslinih ulica, kao i beogradskih i srpskih, tako da je Dragan Marković Palma ušao u red malobrojnih Srba čije ime nose ulice u svetu.
Marković je rekao da je prilikom prethodne posete maja meseca, kada je doveo delegaciju od 600 lekara u Paraliju od gospodina Kukodimosa, koji je bio i narodni poslanik, dobio informaciju da Grčka nikada neće priznati nezavisnost Kosova i Metohije. Tih dana je provejavala priča da postoji takva mogućnost jer je Kancelariji takozvanog Kosova u Atini podignut status od trgovačke kancelarije u Kancelariju za zastupanje kosovskih interesa do nivoa direktorata ministarstva.
Nakon sastanka Marković i njegov domaćin Kukidimos razmenili su poklone, a Palma je doneo specifičan poklon gradonačelniku Katerine.
Foto: informer.rs
- Poklanjam vam jednu srpsku šapku koju su srpski vojnici nosili u 1. i 2. svetskom ratu. Nekada su na čelu imali kokardu i petokraku, a ja sam stavio zastave Srbije i Grčke. Pored kape poklanjam vam srpski opanak, kanice za pojas i domaću srpsku dunju rakiju - kazao je Marković. Kuokodimos je uzvratio najkvalitenijim vinom iz tog dela Grčke.
Kukodimos je proverio kod nekih članova Vlade Grčke i prvi nam dao tu radosnu informaciju koju je nedavno potvrdio i premijer Grčke Micotakis. Na tom prethodnom putovanju Dragan Marković Palma je javno zatražio da se ukine PCR test za građane Srbije i da granica radi 24 sata, što je nakon nekoliko dana i urađeno.
Inače Dragan Marković Palma je i počasni građanin Katerinija i počasni konzul Grčke u Srbiji.
Delegacija od 992 poljoprivrednika iz 35 gradova u Srbiji nastavlja svoju posetu. Sutra će obići nekoliko farmi i videti na koji način se njihove kolege u Grčkoj bave stočarstvom.
Večeras će biti organizovana svečana večera za drugu polovinu delegacije. Na svečanim večerama poljoprivrednike zabavlja čuvena estradna zvezda Gordana Lazarević, koja je svoj program započela i podigla atmosferu čuvenom pesmom Vidovdan.
Novac za organizaciju ovog putovanja najvećim delom obezbeđen je od novca koji Jedinstvena Srbija prima iz budžeta kao parlamentarna stranka na osnovu broja poslanika a manjim delom od drugih donatora.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Mitrofan Fustić Morija iz Kara
pre 4 godine
Подржавамо Марковић Драгана, звани Палма, председника Скупштине Града Јагодина, у целини.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uključio se telefonskim putem tokom svečane večere koje je za poljoprivrednike organizovao predsednik Skupštine grada Jagodina Dragan Marković Palma u Paraliji
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Osnivač Telegrama Pavel Durov kritikovao je Evropsku komisiju zbog kazne od 120 miliona evra platformi Iks, ocenjujući da EU nepravedno cilja društvene mreže koje dopuštaju kritički ili neslagajući govor.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je na antiratnom skupu u Kečkemetu da Evropa trenutno prolazi kroz treću fazu eskalacije sukoba – uvođenje univerzalne vojne obaveze i prelazak na ratnu ekonomiju.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar