RTS je bruka i sramota za srpsko novinarstvo! /VIDEO/
Podeli vest
Glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević gostovao je jutros na TV Happy u emisiji "Dobro jutro Srbijo" gde je govorio o tome zašto je zabranjen na RTS, aferi Jovanjica, ali i mnogim drugim temama
Vladimir Đukanović, advokat i član Predsedništva Srpske napredne stranke, u jutarnjem programu na TV Prva govorio je o hapšenju bivše državne sekretarke MUP Dijane Hrkalović, o slučaju “Jovanjica”, o prisluškivanju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, kao i o hapšenju klana Veljka Belivuka
19.10.2021
09:52
RTS je vlasništvo svih nas
Govoreći o tome zašto je Bokan zabranjen na RTS, Vučićević je rekao da nije u pitanju samo Bokan već i on.
- Bokan ne može da gostuje na RTS zato što tamo može da gostuje Nataša Kandić. Ja ne mogu da gostujem na RTS, zabranjen sam jer tamo treba da gostuje Stevan Dojčinović, Marić ne može jer tamo treba da gostuje na primer Draža Petrović. Ima jedna stvar i to je predsednik kod vas preksinoć vrlo dobro rekao i postavio vrlo važno pitanje. Dakle, ovde se radi o tome da je RTS javni medijski servis, to je medijski servis u službi svih građana Srbije, tako bi trebalo i moralo da bude u skladu sa zakonom. RTS nije privatna televizija, nije privatna firma. RTS je vlasništvo svih nas. Na tom javnom servisu nik ne sme da bude zaranjen, a ako se neko nađe na "crnoj listi" mora da bude objašnjeno zašto i kako.
- Dok je pokojni Aleksandar Tijanić bio direktor RTS ja nisam bio zabranjen. Posle dolaska Dragana Bujoševića, u narodu poznatijeg kao Žutog Bujketa... ceo grad ga zove tako, od 5. oktobra ga zovu tako.
- Jedna koleginica je pravila jednu emisiju na RTS i pozvala mene, za divno čudo, ima tome 4-5 godina. POzvala je mene da budem jedan od sagovornika u emisiji, ja sam se iznenadio, ali su mi nekoliko sati pre snimanja javili da se snimanje odlaže. Naravno, snimanje se odlaže, ali bez mene. Dakle, njoj je zabranjeno da me pozove. Ja nemam ništa protiv, ali moraju da objasne kako je to Stevan Dojčinović, onaj izbušeni što ga zovu Steva Kuka, onaj što se proslavio najcrnjim lažima, glavni urednik KRIK, kako je on dozvoljen na RTS, kako se on to citira kao kredibilni sagovornik, a ja sam strogo zabranjen? Kako su na RTS dobrodošli glavni urednici gotovo svih drugih dnevnih novina, osim Srpskog telegrafa i Informera? Kako je to svaki čas tamo gost glavni urednici Vremena, Nedeljnika...? Kako to neki ljudi koji, sve i kad bi sve što su napisali sabrali na jedno mesto ne bi uspeli da prodaju više od 50-60 primeraka, mogu da gostuju, a ja kao glavi i odgovorni urednik novina i vlasnik najtiražnijih i najčitanijih novina, ubedljivo, Srbiji sam tamo zabranjen? Po kom to kriterijumu? Gde to postoji na svetu? Molim gospodu da to objasne!
Foto: Printscreen/TV happy
- Znate li kada je poslednji put bio Vučić bio poslednji put u večernjem terminu na RTS? 19. aprila 2021. godine. U poslednjih 6-7 meseci su više gostovali u večernjim terminima RTS svi ovi lideri opozicije što tvrde da su zabranjeni, nego predsednik države.
- Dužni su da odgovore ko pravi crne liste na RTS, po kom principu, u ime čega, po čijem naređenju i po kom kriterijumu! RTS plaća svaki građanin ove zemlje, hteo ili ne.
- Činjenica je da je Olivera Kovačević nevenčana supruga Borka Stefanovića, stranačkog zamenika Dragana Đilasa. U zemlji u kojoj se svako malo objavljuju laži o porodici Vuči, postalo je zabranjeno reći da je prva žena RTS nevenčana supruga zamenika onoga koji se predstavlja kao lider opozicije. Između ostalog je i zato bio poslednji put u večernjem terminu RTS 19. aprila ove godine. Više je javni medijski servis i Hepi i Pink.
- RTS je bruka i sramota za srpsko novinarstvo. Informer je ubedljivo najtiražniji i najčitaniji, a oni kažu da mi nismo novinari!
Afera Jovanjica
- Koluvija je dao intervju kod nas u Informeru. Mi ne držimo njegovu stranu i ne tvrdimo da je on 100% u pravu, ali insistiramo na tome da se čuju sve strane. Ono što su činjenice i što je objavio i nemački VICE, a preneo javni medijski servis Nemačke Dojče vele, da su analize koje su rađene po srpskom narodu pokazale da su u stabljikama koje su zaplenjene u Jovanjici procenta THC između 0,34 i 0,54. Da biste se drogirali sa marihuanom, taj procenat treba da mude između 15 i 25 odsto - rekao je Vučićević.
- Plan je bio da se sruši predsednik Aleksandar Vučić na aferi Ivanjica, bili su ubeđeni da će Koluvija pristati da potpiše lažno priznanje u kome bi Andreja Vučića optužio kao pravog, skrivenog vlasnika Jovanjice. Već je bio spreman nalog za hapšenje Andreja Vučića. Kada uhapsite predsednikovog brata, predsednik bi bio doveden pred svršen čin - rekao je Vučićević.
Celokupno gostovanje Dragana J. Vučićevića pogledajte na snimku u nastavku teksta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vladimir Đukanović, advokat i član Predsedništva Srpske napredne stranke, u jutarnjem programu na TV Prva govorio je o hapšenju bivše državne sekretarke MUP Dijane Hrkalović, o slučaju “Jovanjica”, o prisluškivanju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, kao i o hapšenju klana Veljka Belivuka
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Doktor Milan Božina ceo svoj radni vek proveo je u Hitnoj medicinskoj službi Doma zdravlja "Dr Đorđe Lazić" u Somboru, a u penziju je tokom prethodnih godina ispraćan čak četiri puta, dok se peti oproštaj već uveliko sprema.
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Ukrajinski televizijski kanali bliski vlastima u Kijevu objavili su da je Ukrajina „ponovo pobedila“, ovoga puta u kontekstu sukoba sa Iranom, uz tvrdnju da je ključnu ulogu u toj navodnoj pobedi odigrala ukrajinska protivvazdušna odbrana.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar