• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

30.10.2016

09:47

VESIĆ: Ulaganjem u obrazovanje pokazujemo da smo zrelo društvo!

Srbija

VESIĆ: Ulaganjem u obrazovanje pokazujemo da smo zrelo društvo!

Podeli vest

Srbija kao mala zemlja koja zaostaje za razvijenim evropskim državama svoj zaostatak može da nadoknadi ulaganjem u obrazovanje, izjavio je gradski menadžer Goran Vesić u Osnovnoj školi “Filip Filipović” u Beogradu gde je prisustvovao proslavi Dana te škole.

- Ovo je jedna klasična beogradska škola, koja je u uslovima u kojima radi, u uslovima nemaštine, upela da održi dobar nivo i sada je vreme da, zajedno sa Ministarstvom prosvete počnemo da uređujemo škole - rekao je Vesić.

Navodeći da škola “Filip Filipović” ima više od 700 đaka i 60-ak nastavnika, on im je, u ime Skupštine grada Beograda, čestitao njihov dan.

Vesić je rekao da ta škola ima problem sa fasadom i istakao da će Grad Beograd i Ministarstvo prosvete zajedničkim naporima nastojati da u narednom periodu pronađu rešenje za taj problem.

- Osim toga, ni toaleti nisu baš na zavidnom nivou. Održavaju se, ali mogu da budu bolji tako da mislim da je sada došlo vreme da polako počnemo da ulažemo u naše škole jer ulaganjem u škole mi kao društvo pokazujemo da nam je obrazovanje važno, a ako nam je važno obrazovanje to znači da smo zrelo društvo - poručio je Vesić.

Direktor OS “Filip Filipović” Dušan Kićović je izrazio zadovoljstvo što će Grad Beograd nastaviti da pomaže tu školu.

- Raduju me reči gradskog menadžera da će se neke stvari u školi popraviti. Mi smo se svih ovih godina trudili da ovaj objekat održavamo onako kako treba, ali sigurno je da bez pomoći Gradskog sekretarijata za obrazovanje i gradske opštine Voždovac to ne bismo bili u stanju - naglasio je Kićović.

Proslavi Dana škole prisustvovala je i članica Gradskog veća Tanja Popović.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Prosvetarudusi

pre 9 godina

Samo vi mislite da ce toaleti da obrazuju i vaspitaju narastaj Srbije,prestanite da podrzavate novog ministra prosvete,koji je,kao i vecina koji odlucuju o prosveti,davno pobegao iz ucionice i iz realnosti(valjda su toliko bili strucni i voleli djake da nisu mogli ocima da ih gledaju)!Kompletno skolstvo,ukljucujuci plate,potpuno je minimizirano,a vi sa ovim ministrom, drzite opelo.Smena ministra!\n

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set