(VIDEO) ALARMANTNO! ZARAŽENI KORONOM SLOBODNO ŠETAJU: Na ulicama Majdanpeka sve je više inficiranih građana, KRŠE SE MERE KARANTINA!
Podeli vest
Treći talas koronavirusa kao i u čitavoj Srbiji tako je i u Majdanpeku bio naviše izražen po broju inficiranih građana ali i simptomatologiji pacijenta kod kojih je u velikom broju dijagnostikovana pneumonija pluća
Virus kovid 19 nije poštedeo ni najstariju poulaciju, radno sposobne a bilo je slučajeva i među malom decom, kaže direktor Majdanpečkog Doma zdravlja dr Dragan Fudulović i napominje da je zabrinjavajuće što je virus toliko uzeo maha da su pojedina Javna preduzeća bila primorana da obustave rad na određeno vreme.
Srbija neće ni na koji način zatvarati granicu za ljude iz Republike Srpske, bez obzira na epidemiološku situaciju u Srbiji i Republike Srpske, smatra da se odnosi sa BiH moraju unaprediti, nastaviće da pomaže srpski narod u RS i zahteva da se prekine sa pretnjama ukidanjem i nestankom Republike Srpske, saopštio je Kabinet predsednika Srbije nakon današnjeg sastanka predsednika Vučića sa predsedavajućim Predsedništva Bosne i Hercegovine Miloradom Dodikom
14.12.2020
13:07
,, Javno preduzeće za stambene usluge u Majdanpeku je potpuno prestalo sa radom, jer su gotovo svi zaposleni od direktra zaraženi korona virusom. Slična situacija je omela proces rada u još par kolektiva gde je veliki broj radnika pozitivan na koronu.
Foto: V.J.
Prema poslednjem izveštaju Zavoda za javno zdravlje Zaječar u Majdanpečkoj Opštini je u poslednja 24 sata zabeleženo 185 aktivnih slučajeva od kojih je najviše u gradu Majdanpeku 102, u Donjem Milanivcu 58 , Rudna Glava 19 i u selu Jasikovo 6. Trenutno se u kućnoj izloaciji nalazi 389 kontakata, a od početka decembra meseca zabeleženo je osam smrtnih slučajeva što je za ovako malu sredinu, zabrinjavajući podatak napominje dr Fudulović.
Ono što predstavlja najveći problem u suzbijanju koroanavirsa i poboljšavanja epidemiološke situacije je nepoštovanje mera zaštite od strane pojedinih neodgovornih građana koji ne nose zaštitne maske ali i krše mere i pravila kućnog karantina, već se svakodnevno zatiču da slobodno šetaju ulicama i na taj način direktnim kontaktom sa zdravim građanima šire pandemiju, kaže Fudulović i podvlači da se za sada ovoj pojavi nikako ne može stati na put i uprkos redovnom obaveštavanju nadležnim organima.
Inače po procenama u Domu zdravlja Majdanpek pored velikog broja javljanja u covid ambulantu koja na dvnevnom nivou iznosi oko 6o pacijenata, ovdašnji lekari su mišljenja da je protekla nedelja bila veoma kritična i da se već od naredne može očekivati blagi pad broja obolelih.
Foto: V.J.
Ništa optimističnija situacija nije ni u susednoj Opštini Bor u kojoj je trenutno 857 građana zaraženo virusom COVID 19. Od toga se 111 osoba se nalazi na hospitalizovanom lečenju na odeljenjima u covid sistemu Opšte bolnice u Boru a kod 83 lica je PCR testovima potvrđeno prisustvo virusa. Situacija je više nego zabrinjavajuća , jer je u poslednja 24 sata preminulo tri pacijenta od posledica ovog opakog virusa napominju u Štabu za vanredne situacije u Boru.
U Boru oboleo veliki broj zdravstvenih radnika
Među pozitivnim slučajevima je veliki broj zdravstvenih radnika. U Borskom Domu zdravlja na kućnom lečenju se nalazi 32 zaposlena od kojih je 7 lekara van sistema dok je u Opštoj bolnici 65 radnika u samoizolaciji, 9 lekara i 31 medicinski tehničar.
Korona virus je ušao i u Dom za stara lica ,,Vila Katarina ,,i kod 19 lica je potvrđeno prisustvo virusa COVID 19. Infekcija je potvrđena kod 16 korisnika od 60 ali I kod tri od 22 zaposlena radnika Doma. Sedmoro sa veoma teškom kliničkom slikom smešteno je na covid
odeljenjima Opšte bolnice u Boru.
Foto: V.J.
,, Uprkos našim zalaganjima da se strogo pridržavamo svih propisanih mera zaštite i na sve načine zaštitimo naše korisnike , virus je ipak ušao u Dom. Pokušali smo čak da uvedemo petnaestodnevni karantin za naše radnike da ne odlaze svojim kućama, već da ostanu i žive u Domu i da se u dve grupe smenju.
Nakon toga svako od njih bi trebalo da bude podvrgnut testiranju i sa negativnim rezultatom bi trebalo da se uključi u proces rada, napominje Milovan Đurić, direktor Doma za stare u Boru. Međutim ni to nije uspelo da spreči unošenje virusa u ustanovu uz pretpostavku da je to jedino bilo moguće od strane radnika koji su postali pozitivni između testiranja i pristizanja rezultata.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
token
pre 5 godina
To nije sve oni koji su imali vise nema da nose maske vec ih boli uvo i ulaze bez maske drzava treba te ljude odmah u zatvor i kazna visoka policijski cas mora da bude manje ce se setati policijski cas od 22h jedino sto moze da radi je dostava
Srbija neće ni na koji način zatvarati granicu za ljude iz Republike Srpske, bez obzira na epidemiološku situaciju u Srbiji i Republike Srpske, smatra da se odnosi sa BiH moraju unaprediti, nastaviće da pomaže srpski narod u RS i zahteva da se prekine sa pretnjama ukidanjem i nestankom Republike Srpske, saopštio je Kabinet predsednika Srbije nakon današnjeg sastanka predsednika Vučića sa predsedavajućim Predsedništva Bosne i Hercegovine Miloradom Dodikom
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) snimila je Nebojšu Bojovića, intimnog prijatelja blokaderskog rektora Vladana Đokića, u jednom poznatnom beogradskom klubu.
Izvršilac pokušaja atentata na general-potpukovnika Vladimira Aleksejeva je Ljubomir Korba, državljanin Rusije, saopštio je Centar za odnose s javnošću Federalne službe bezbednosti.
Ratni veteran Darko Anđelković Raška, borac sa Košara, poslao je poruku onima koji su prekrečili mural 'Kad se vojska na Kosovo vrati' ispred osnovene škole "Učitelj Tasa" u Nišu.
Prijatelj Radojice Lazića Aleksandar Mitrović ima teoriju da član Crvenog tima spušta slušalicu posle pobeda po uzoru na Novaka Đokovića koji je to prvi put uradio 2023. godine na US openu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Pomahnitali mladić i devojka su u subotu uveče uz pretnju nožem napali vozača autobusa na liniji 47N na Voždovcu i pokušali da mu otmu vozilo puno putnika!
Ospežna policijska akcija sprovodi se u okolini Rume, nakon što su se u tom mestu otmičari Daniela Kajmakoskog, nakon udesa pobegli, a pevača ostavilo u olupini.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu na predlog VJT odredio je pritvor do 30 dana Nišliji Dušku G. (55) zbog teškog ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43), koju je 6. februara u Ulici Babičkih odreda usmrtio hicima iz pištolja.
Improvizovani spomenik posvećen stradalima u požaru u Kran-Montani, švajcarskom skijalištu gde je u novogodišnjoj noći život izgubilo više od 40 ljudi, zapalio se jutros, saopštila je lokalna policija.
Tri najveće indijske rafinerije otkazale su ponude za isporuke ruske nafte u aprilu, a očekuje se da će se uzdržavati od takvih kupovina i u narednom periodu, prenose izvori Rojtersa iz trgovine i prerade nafte.
Fridrih Merc, nemački kancelar, je u trodnevnoj poseti Saudijskoj Arabiji, Kataru i Ujedinjenim Arapskim Emiratima, s ciljem proširenja saradnje u oblastima energetike i odbrane, kao i smanjenja zavisnosti Nemačke od Sjedinjenih Država i Kine.
Kako je svakog dana termin od 20 sati na Prvom programu RTS-a rezervisan za domaći serijski program, publika će od večeras, 8. februara, moći da gleda novu reprizu kultne domaće serije "Selo gori, a baba se češlja", stoji u programskoj šemi.
Dejvid i Viktorija Bekam možda neće imati nikakvu ulogu u životu budućeg unuka kog njihov najstariji sin Bruklin i njegova supruga Nikola Pelc planiraju da usvoje.
Serija "Selo gori, a baba se češlja" vraća se od večeras na TV ekrane. Selo u kom se snimala serija, a koje se za ove potrebe zvalo Petlovac, danas izgleda potpuno drugačije.
Iza nezaboravnih uloga i harizme legendarnog glumca Josifa Tatića kriju se godine boemije, cigareta i alkohola koje su, kako je sam priznao, ostavile su dubok trag na njegovo zdravlje i obeležile njegovu sudbinu.
Mati Kaspi, jedan od najznačajnijih izraelskih kompozitora i kantautora, autor nekih od najvoljenijih pesama u istoriji izraelske muzike, preminuo je u 76. godini nakon duge borbe sa teškom bolešću.
Žene nekada iako su jako lepe, svoj izgled umeju da naruše lošim odabirom odeće, pored kroja način na koji kombinuju boje je presudan. Međutim, postoji rešenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar