• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

10.11.2025

22:15

Neverovatno! Omiljeno srpsko pecivo među 100 najboljih na svetu - Ceo svet odlepio za našom hranom

Shutterstock

Vesti

Neverovatno! Omiljeno srpsko pecivo među 100 najboljih na svetu - Ceo svet odlepio za našom hranom

Podeli vest

Tejst Atlas objavio je listu 100 najboljih hlebova na svetu, a srpska lepinja zauzelo je čak 32. mesto.

Portal TasteAtlas našu lepinju opisuje kao mekan, kvasni hleb zlatne korice i lagano rupičaste teksture, savršen kao osnova za ćevape, jedno od najpoznatijih jela Balkana.

Za razliku od somuna, lepinja je čvršća i blažeg mirisa, ali ostaje nezaobilazni deo svake domaće trpeze.

Na listi su se našli i drugi srpski specijaliteti, poput božićne česnice koja je zauzela 125. poziciju. Ovi rezultati još jednom potvrđuju da srpski hlebovi i peciva ponosno stoje rame uz rame sa svetskim klasicima, prenosi portal LepoteSrbije.

Podsetimo, na najnovijoj listi hlebova koju je nedavno izradio CNN nalazi se i naša srpska "seljačka" proja.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set