Da ste prošle godine za 100 evra koje ste dobili od države KUPILI OVO, danas biste u džepu imali VELIKI NOVAC!
Podeli vest
Svaki dan, sa više strana, možemo da pročitamo koliko "divljaju" cene najpopularnijih kriptovaluta, ali malo ko u domaćoj javnosti u svojoj glavi ima i o kolikim skokovima je zapravo reč
VREDNOST bitkoina ponovo je premašila granicu od 60.000 dolara. Danas oko 14.30 cena najstarije i najpopularnije kriptovalute na kratko je bila 60.035 zelenih novčanica, čime se približila istorijskom rekordu od 61.500 dolara
20.03.2021
18:52
Da ste prošle godine, recimo, 100 evra koje ste u maju dobili od države tada uložili u bitkoin, danas bi na svom računu imali oko 600 evra, tačnije 570 evra. Da ste se ipak opredelili za ethereum danas bi se "smeškali" cifri od oko 2.000 evra. Dakle, za godinu dana, vaš imetak bio bi uvećan 20 puta!
Ipak, ne treba smetnuti s' uma da su ethereum i bitkoin samo vrh ledenog brega i da se na tržištu kriptovaluta trguje sa preko 5.000 različitih varijanti digitalnog novca, i da se na istom tom tržištu kriju kriptovalute za koje javnost još uvek nije čula, ili ako je čula jako malo zna.
Takve su valute Dodžkoin, Čejnlink, Kardano, Ripl i Stelar, ali i mnoge druge.
Kako su se kriptovalute kotirale pre godinu dana?
Najpopularnija kriptovaluta na svetu je prošle godine u ovo vreme vredela oko 9.750 dolara i rast je tek počinjao. Sa druge strane, ethereumom se trgovalo po ceni nešto višoj od 200 dolara.
Manje poznate kriptovalute i to iz današnje perspektive, a kamoli iz perspektive od pre godinu dana kada je retko ko mario za digitalni novac, su vredele drastično manje.
Čejnlinkom se prošlog maja trgovalo po ceni od 3,77 dolara, Kardano je vredeo oko 0,0047 dolara, Stelar se cenio oko 0,052 dolara, a od skoro popularni Dodžkoin je vredeo petinu jednog centa tj. oko 0,002 dolara.
Koliko one vrede sad?
Bitkoinom se, prema podacima sajta coindesk.com, danas trguje po ceni od 55.894 dolara, dakle on je uvećao svoju vrednost za 5,7 puta. Cena jednog ethereum danas iznosi oko 4.050 dolara, što znači da mu je cena skočila neverovatnih 20 puta.
Čejnlinkova vrednost danas iznosi 47,27 dolara po novčiću, dakle vrednost je porasla 12,5 puta, Stelar je svoju vrednost uvećao 13 puta, i danas vredi oko 0,6787 dolara. Kardano danas vredi 1,67 dolara, što znači da mu je vrednost uvećana za više od 35 puta.
Dodžkoin, koji je u žižu javnosti ušao nakon što ga je Ilon Mask više puta pomenuo na svom Tviter nalogu, je prava zvezda "kripto neba". On je za godinu dana skočio čak 192 puta, i sada vredi oko pola dolara!
Kolika bi bila zarada?
Uzmimo za primer da ste se prošle godine, nakon što vam je uručena državna pomoć u iznosu od 100 evra, odlučili da taj novac uložite i to baš u kriptovalute.
Da ste uložili u btikoin, na svom računu biste danas gledali oko 570 dolara. Da ste odabrali ethereum smeškali bi ste se cifri od 2.000 evra, što je sasvim dovoljno novca da ne morate da se obazirete pri odabiru destinacije za letovanje.
Čejnlink bi vam u proteklih godinu dana zaradio oko 1.150 evra, ili ti jedan vrhunski pametni telefon ( 1.250 evra koliko bi investicija danas vredela, minus inicjalnih 100 evra). Slično bi vam doneo i Stelar tj. oko 1.200 evra profita. Ulaganjem u Kardano, danas biste na računu imali oko 3.500 evra, dovoljno novca da kupite solidan polovan automobil.
Investiranjem 100 evra u Dodžkoin biste zaradili pravo malo bogatstvo od oko 19.200 evra, koliko košta jedna garsonjera u širem centru Beograda.
Koliko ljudi trguje kriptovalutama u Srbiji?
Procena je da je bitkoinom u Srbiji pre godinu dana trgovalo nekoliko hiljada ljudi, a pre nekoliko meseci oko 8.000, koliko je Srba trgovalo i akcijama na inostranim berzama. Danas investiciona javnost barata brojkom od desetak hiljada.
Trgovina kriptovautama istovremeno je intenzivirama u celom regionu. Komšije iz Bosne i Hercegovine su počele masovno da se interesuju za kriptovalute, pa je u 2020. zabeležen rast od 130 odsto, u odnosu na 2019, a rast je nastavljen i ove godine.
Još više se bitkoinom trguje u Sloveniji i u Hrvatskoj, zemljama koje su među prvima u regionu uredile svoja tržišta kapitala. Slovenija je jedna od zemalja koje ne oporezuju pojedince na kapitalne dobitke od bitkoina i drugih kriptovaluta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
VREDNOST bitkoina ponovo je premašila granicu od 60.000 dolara. Danas oko 14.30 cena najstarije i najpopularnije kriptovalute na kratko je bila 60.035 zelenih novčanica, čime se približila istorijskom rekordu od 61.500 dolara
Ruski napad interkontinentalnom balističkom raketom (ICBM) na ukrajinski grad Dnjepar tokom noći izazvao je ozbiljne posledice, a sada su se pojavili i prvi snimci sa lica mesta.
Na snimku s drona, objavljenom na internetu, navodno su zabeleženi udari britanskim krstarećim raketama "storm šedou" na komandni kompleks unutar Rusije.
Advokat i ideolog opozicije u Srbiji Sead Spahović javno je na antisrpskim Šolakovim medijima branio dokazanog nasilnika Gorana Ješića, a narod nazvao nasilnim.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić obratila se lideru Stranke slobode i pravde nakon što ju je nazvao "kombinacijom neograničenog zla i ograničenih intelektualnih sposobnosti".
Šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke Milenko Jovanov upitao je lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa da objasni kako se na pošten i zakonit način tokom vršenja vlasti prihoduje ogromna suma novca.
Gosti Informerovog "Otvorenog studija" bili su profesor dr Boris Bratina sa Fakulteta u Kosovskoj Mitrovici i predsednik GO Zemun Gavrilo Kovačević. Oni su komentarisali današnja hapšenja vezana za tragediju u Novom Sadu.
Skandalozna odluka novosadskog tužilaštva da se uhapse bivši ministar Goran Vesić i v.d. direktorka "Infrastruktura Železnice" Jelena Tanasković posledica su jezivog pritiska opozicije i tajknuskih medija!
Gosti Informerovog "Otvorenog studija" bili su bivši premijer Srbije Nikola Šainović i politikolog Vladimir Kljajić. Oni su govorili na temu nasilnih protesta koje opozicija održava u Beogradu.
Vladimir i Miljana Kecmanović, roditelji dečaka-ubice Koste K. (14), koji je 3. maja 2023. ubio devet đaka i portira u OŠ "Vladislav Ribnikar", juče su u Višem sudu u Beogradu tvrdili za sebe da su bili idealni roditelji!
Nakon osam vezanih poraza od gradskog rivala, košarkaši Partizana slavili su 89:77 (19:21, 26:18, 18:16, 26:22 ) u 11. kolu Evrolige i popravili bilans u najjačem evropskom takmičenju na 3-8. Sa druge strane, Crvena zvezda je sada na negativnih 5-6.
Posle pobede Partizana u prvom ovosezonskom večitom derbiju, Željko Obradović je čestitao Crvenoj zvezdi na potezu da u dvoranu pusti navijače crno-belih, iako to ranije nije bila praksa.
Visoki severnokorejski general ranjen je u nedavnom ukrajinskom napadu raketom "storm šedou" na Kursku oblast u Rusiji, objavio je Vol strit džurnal (WSJ), pozivajući se na neimenovanog zapadnog zvaničnika.
Ruska vojska je udarila ukrajinski industrijski objekat jednim od najnovijih raketnih sistema srednjeg dometa - nenuklearnom balističkom raketom pod nazivom Orešnik.
Kijev će žestoko udariti po ruskim ciljevima u Sevastopolju! Ruski oficir prvog ranga Vasilij Dandikin smatra da će Ukrajina upotrebiti rakete Neptun i da će mete biti sistemi protivvazdušne odbrane, aerodromi i fabrike, ali i luka u kojij je smešten deo Crnomorske flote!
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je Rusija, kao odgovor na napade američkim i bitanski dogodometnim raketama, na ukrajinsku teritoriju ispalila novu balističku raketu srednjeg dometa ''Orešnik'.
Već smo navikli da pop zvezda Lejdi Gaga dobija filmske uloge, ali sve nas je posebno šokirala kada se pre 9 godina pojavila u seriji "Američka horor priča" i to u scenama koje su prepune seksa, golotinje i krvi.
Glumica i manekenka Bo Derek nedavno je proslavila svoj 68. rođendan, a svojevremeno je važila za seks simbol. Sedamdesetih godina našla se u centru pažnje zbog kontroverzne veze sa rediteljem, koji je bio stariji od nje 30 godina.
Čuveni američki biznismen Stiv Džobs stalno je poštovao jednostavno pravilo - ako bi ga mučio neki problem na poslu duže od 10 minuta, odlazio bi u šetnju.
Kupus je glavna namirnica tokom zimskih dana, ali neprijatan miris tokom kuvanja često može da pokvari ugođaj. Uz jednostavan trik sa mlekom, ne samo da ćete se rešiti ovog problema, već ćete i poboljšati ukus omiljenih jela!
Tokom svadbenog plesa ispred mladenaca se pojavila trbušna plesačica, gde većina komentara koji su se naši ispod snimka, smatra da je ovaj "iznenađujući" trenutak bio neprimeren i da nije uzela u obzir osećanja mlade.
Poznati frizer Peđa Božić podelio je za Informer.rs par saveta kako je najbolje da održavate kosu tokom hladnih dana, da biste uvek imali negovanu i urednu frizuru.
Odnos pokojne princeze Dajane i njene maćehe, Rein Spenser, bio je ispunjen sukobima i predrasudama. Iako su Rein smatrali "zlom" maćehom, kasnije se otkrilo da ni Dajana nije bila sasvim nevina u njihovim napetim porodičnim odnosima. Njihova priča, isprepletena ljubavlju, mržnjom i skandalima, otkriva složenost porodičnih veza u aristokratskom svetu.
Pevač Vukašin Brajić potvrdio je za Informer da su on i svi članovi njegovog benda dobro i da niko nije povrđen u saobraćajnoj nesreći koju su sinoć doživeli prilikom povratka sa svirke.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.