• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
author image
Informer.rs

Novinar

03.08.2021

14:18

RENDGENSKI SNIMAK OTKRIVA! Drastična razlika kovid zaraženih pluća kod vakcinisanih i nevakcinisanih!

Vesti

RENDGENSKI SNIMAK OTKRIVA! Drastična razlika kovid zaraženih pluća kod vakcinisanih i nevakcinisanih!

Podeli vest

Ako ste imali dilemu da li bi trebalo da se vakcinišete protiv korona virusa, verujemo da će vam ovi prizori olakšati pri donošenju odluke

Naime, ovi oštri rendgenski snimci otkrivaju razliku koju vakcine protiv kovida čine u odnosu na nezaštićena pluća kada ih napadne virus.

Ove snimke je objavio doktor, koji je prethodno lečio osobe zaražene kovidom, jednu vakcinisanu, drugu ne.

Rendgen nevakcinisane osobe pokazuje skoro potpuno bele organe - što znači da su ispunjeni virusom. Takođe imaju intenzivne ožiljke i čini se da im nedostaje vazduha koji ulazi u pluća.

Foto: printscreen

Rendgenski snimak pluća nevakcinisane kovid pozitivne osobe

Nasuprot tome, u plućima vakcinisane osobe vazduh struji i izgledaju potpuno očišćena od virusa.

Dr Gasan Kamel, direktor medicinske intenzivne nege na Univerzitetskoj bolnici u Misuriju, lečio je hiljade ljudi od virusa od početka pandemije. Kaže da su pacijenti koje viđa mlađi nego što su bili tokom zimskog naleta 2020-21 i uglavnom su nevakcinisani.

Koliku zaštitu pruža vakcina

Kako su pokazala istraživanja, nakon jedne doze, vakcina fajzer je 36 odsto efikasna protiv Delta soja, a vakcina Oksford/AstraZeneka je oko 30 odsto efikasna protiv bolesti.

Međutim, dve nedelje posle druge doze, Fajzer pruža 88 odsto zaštite od zaraze korona virusom, a AZ pruža 67 odsto zaštite.

Foto: printscreen

Rendgenski snimak pluća vakcinisane kovid pozitivne osobe

Takođe, nakon dve doze, vakcina Fajzer je 96 odsto efikasna protiv hospitalizacije, a ubod AstraZeneke smanjuje rizik za 92 odsto.

Ožiljci na plućima

Mnogi pacijenti oboljeli od kovid-19 razvijaju oblik respiratorne insuficijencije koja se naziva akutni respiratorni distres sindrom (ARDS), koja zahteva od pacijenata da primaju kiseonik putem respiratora.

Prethodne studije ukazuju na to da ARDS može značajno da umanji kvalitet života ljudi, čak i nakon što su se oporavili, jer ostavlja nepopravljive ožiljke na plućima.

Lekari kažu da će pacijenti sa koronavirusom verovatno imati konstantni nedostatak vazduha, čak i nakon što su se oporavili.

Kažu da je većina onih koji su imali teški akutni respiratorni sindrom (SARS) imala otežano disanje mesec dana nakon infekcije - a to će verovatno biti isto za pacijente sa kovid-19.

Sada je poznato da smrtonosna bolest može dugoročno uticati na zdravlje pacijenata, nanoseći trajno oštećenje celom telu. Smrtonosna bolest nije pogođena samo plućima, već i drugim vitalnim organima i telesnim sistemima.

Postovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Tenzije u Bosni i Hercegovini: Mile Bosnić o odlukama Kristijana Šmita i potencijalnoj krizi Republike Srpske
"Bosanski lonac" pred pucanjem?!

Tenzije u Bosni i Hercegovini: Mile Bosnić o odlukama Kristijana Šmita i potencijalnoj krizi Republike Srpske

Gost "Info jutra" na Informer televiziji bio je predsednik udruženja Krajišnika Mile Bosnić koji je govorio o spletu velikih tenzija sa izvorištem u odlukama Kristijana Šmita, visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini kojeg Banjaluka ne priznaje, a koje su išle direktno na štetu Republike Srpske uoči presude protiv lidera Republike Srpske Milorada Dodika i o tretnjama da se ovaj splet okolsnosti izrodi u najveću krizu od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, a samu Srpsku dovede na korak od proglašenja samostalnosti.

23.12.2024

10:51

Hronika

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set