NOVI BIZNIS ULAGANJA U NEKRETNINE NA MORSKIM DESTINACIJAMA? MOŽE! Srbi u Turskoj kupuju stanove sve više
Podeli vest
Pored destinacije, kupce privlači i povoljna cena kvadrata, koja iznosi oko 2.000 evra. Uglavnom traže nekretnine do 50 kvadrata...
Srbi poslednjih godinu dana sve češće kupuju stanove u turskim letovalištima, saznaje Informer. Pored destinacije, kupce privlači i povoljna cena kvadrata, koja iznosi oko 2.000 evra, a uglavnom se odlučuju za nekretnine do 50 kvadrata.
Nakon što je prva ovogodišnja kvota od 100.000 vaučera za subvencionisani odmor podeljena i praktično planula za dva dana u januaru, sada postoji mogućnost da država aktivira novih 100.000. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je resorne ministre da ih obezbede, a nakon što je otvorio ovogodišnji Međunarodni sajam turizma. Tada su se mnogi, koji tek planiraju da odmaraju u Srbiji i zapitali, imaju li oni prava na državne podsticaje koji su iznosili prvo 5.000 dinara, a onda i 15.000.
24.02.2023
20:00
Isplati se
Dobra stvar je što, kada ga ne koristite, imate mogućnost za izdavanje jer Turci imaju te pogodnosti
Kaća Lazarević
Najviše se traže Alanja, Bodrum i turski deo Kipra. Kupovina stanova obavlja se preko naših ovlašćenih predstavnika za prodaju u Turskoj koji sređuju svu dokumentaciju, pa im, prema rečima prodavaca, trebaju samo novac i pasoš.
Jeftin kvadrat
Da je interesovanje Srba za stanove u Turskoj veliko, potvrđuju i zaposleni u agenciji "New life Turkey", koja je svoju ponudu izložila na Sajmu turizma u Beogradu.
- Sve više ljudi raspituje se o uslovima za kupovinu stana, o ceni, traži nam prospekte stanova. U poslednje vreme vlada ogromno interesovanje za kupovinu stanova na moru. Srbi uglavnom biraju Alanju i severni Kipar. To su dve najtraženije destinacije. Osim što ih privuku more i dobra klima, i cena kvadrata u Turskoj je veoma primamljiva, pa se kreće već oko 2.000 evra. Tako, na primer, malu garsonjeru, od 30 kvadrata, jer vam na moru više ni ne treba, možete kupiti za 60.000 evra - ispričali su nam u ovoj agenciji i dodali:
- Uglavnom se kupuju stanovi do 50 kvadrata i to su neki budžeti u koje se uklapaju kupci iz Srbije. Naravno, u ponudi imamo i luksuzne apartmane, duplekse, elitna naselja, pa cene stanova mogu ići i do više stotina hiljada evra.
Na pitanje šta je sve potrebno od dokumentacije za srpskog kupca, objašnjavaju:
- Imamo dosta predstavnika iz Evrope, ali i regiona. Svaka država ima svog agenta koji u Turskoj sređuje ugovore i ostalu dokumentaciju, uz ovlašćenje kupca. Tako da, ukoliko želite stan na moru za male pare, vaše je da spremite novac i da imate pasoš.
Dok smo razgovarali sa predstavnicima ove agencije, pojavio se potencijalni kupac Zoran M. iz Beograda. Zadovoljan uslovima koje pružaju Turci, raspitivao se o uslovima kupovine.
- Prošle godine sam otišao u penziju i vreme je da supruga i ja malo uživamo. Naravno, i naša deca i unuci. Prodaja nekretnina u Alanji me je privukla i nekoliko meseci pratim sajtove i tržište. Retko gde se može naći jeftiniji kvadrat. Zato sam došao na sajam, da se raspitam o uslovima, ali i da vidim ima li nekog popusta. Mi hoćemo manji stan do nekih 40.000 evra. Šta će nam više od toga, bitno da smo na moru - kaže Zoran.
Velika navala
Domaći stručnjaci ocenjuju da su ovakve investicije veoma isplativa ulaganja, jer za malo novca dobijete stan koji možete da koristite, ali i izdajete.
Ekspert za nekretnine Kaća Lazarević potvrdila je za Informer da među Srbima u poslednje vreme vlada pomama za kupovinom stanova u Turskoj.
- Ovaj trend je zavladao u poslednjih nekoliko godina među našim ljudima i smatram da je to odlično ulaganje. Cene kvadrata su dosta primamljive. Važno je da se gleda da je blizu mora i da ima sve potrebne papire. Takođe je, dobra stvar što, kada ga ne koristite, imate mogućnost za izdavanje, jer Turci imaju te pogodnosti - objašnjava Lazarević i dodaje da je zbog velike potražnje dosta agencija u Srbiji počelo da se bavi prodajom stanova na moru.
Šta sve sadrže zgrade na moru
U zavisnosti od lokacije, ali i onoga šta sadrži zgrada u kojoj kupite stan, cene se kreću od 60.000 pa do više od 250.000 evra. Što je cena stana veća, veći je i luksuz koji dobijate. Tako, na primer, za stan od nekoliko stotina hiljada evra, osim garaže i obezbeđenja u zgradi, koji su obavezni, dobijate i bazen, dečju igraonicu, teretanu, mesto za roštilj, baštu...
Cene nekretnina
stan od 30 kvadrata 60.000
stan od 88 kvadrata 215.000
stan 120 kvadrata 289.000
stan od 50 kvadrata 100.000
* prosečne cene, izražene u evrima
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon što je prva ovogodišnja kvota od 100.000 vaučera za subvencionisani odmor podeljena i praktično planula za dva dana u januaru, sada postoji mogućnost da država aktivira novih 100.000. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je resorne ministre da ih obezbede, a nakon što je otvorio ovogodišnji Međunarodni sajam turizma. Tada su se mnogi, koji tek planiraju da odmaraju u Srbiji i zapitali, imaju li oni prava na državne podsticaje koji su iznosili prvo 5.000 dinara, a onda i 15.000.
Rusija je poslala automatsko upozorenje Sjedinjenim Američkim Državama o lansiranju "orešnika" 30 minuta ranije, jer se radi o raketi balističkog tipa, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov na brifingu.
Ruski predsednik Vladimir Putin u televizijskom obraćanju naciji priznao je da je Moskva pogodila ukrajinski vojni objekat novom balističkom raketomsrednjeg dometa i rekao da se zove "orešnik" (lešnik).
Nije tajna da su Dragan Marković Palma i Željko Ražnatović Arkan bili prijatelji. U ispovesti za Informer govorio je o detaljima njihovog prijateljstva.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu je, posle saslušanja u Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu, odredila pritvor do 30 dana Ljiljani Milić Marković jednoj od 12 uhapšenih osoba koje se dovode u vezu sa padom nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kada je poginulo 15 ljudi, a dvoje teško povređeno, pišu Novosti.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je povodom smrti predsednika Jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palme, telegram saučešća porodici i prijateljima.
Provokatori iz redova opozicije izazvali su za kratko vreme novo nasilje širom Srbije, dok su građani bili sprečeni da obavljaju svoje obaveze i da se slobodno kreću! Na nekim mestima je došlo i do opšte tuče učesnika protesta.
Marko Đurić, ministar spoljnih poslova, bio je gost Info jutra u kome je govorio o neverovatnim rezultatima Srbije, ali i o najaktuelnijim temama u Srbiji!
Gost Info jutra na Informer televiziji bio je prof. dr Miloš Laban koji je govorio o strašnoj tragediji koja se dogodila 1. novembra u Novom Sadu na Glavnoj železničkoj stanici prilikom koje je poginulo 15 osoba, a teško povređeno dvoje.
Viši sud u Užicu odredio je danas pritvor do 30 dana Aliji Balijagiću, koji se sumnjiči za dvostruko ubistvo u Crnoj Gori i za kojim se tragalo 27 dana.
Večeras se zapalio jedan deo Mosta na Adi sa novobeogradske strane, a zapalilo se nehigijenskom naselju ispod Mosta na Adi, kako je izjavio i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.
Mladoženja M.T. (26) iz Titela koji je 8. novembra pucao iz puške, i tom prilikom pogodio nekoliko gostiju na svadbi, nalazi se i dalje u pritvoru, a istraga je u toku.
Miloš Nastić (25) iz Velikih Crljana osuđen je pravosnažno na četiri i po godine zatvora zbog nanošenja teških povreda Zoranu Jakovljeviću (63), od kojih je preminuo u Stepojevcu 10. jula 2022., i nanošenja lake povrede njegovom sestriću Nikoli Goraniću.
Prema saznanjima do kojih je došao Informer, u toku je suđenje Strahinji Jokiću zbog fizičkog napada na navijača tokom utakmice Denver Nagetsa. Donosimo vam važne detalje u vezi sa procesom od kojeg potencijalno zavisi sloboda brata čuvenog košarkaša.
Najjača košarkaška liga na svetu i ovog petka objavila je novu listu za MVP trku, a očekivano lidersko mesto i dalje drži srpski košarkaš Nikola Jokić.
Stanovnici kazahstanskog grada Satpajeva snimili su lansiranje ruske rakete Orešnik 9M729 (SSC-8) sa poligona Kapustin Jar koji se nalazi u Astrahanskoj oblasti u blizini granice.
Udar rakete "Orešnik" na veliki industrijski kompleks u Dnjepropetrovsku mogao bi da liši ukrajinske trupe velike količine opreme i sistema borbene podrške.
Mađarski premijer Viktor Orban, jedan od retkih evropskih čelnika koji su u dobrim odnosima s ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, tvrdi da bi Zapad trebalo ozbiljno da shvati pretnje ruskog lidera.
Zvezda "Real Housewives of Potomac" Metju Bajars umro je u 37. godini.
Prema tvrdnjama kancelarije glavnog medicinskog istražitelja Merilenda, smrt je nastupila 21. novembra.
Tijana Vučetić, koja je stekla popularnost ulogom Petrojke u seriji "Selo gori, a baba se češlja" ponovo je u žiži javnosti. Ovog puta iznenadila je svojom pojavom u emisiji "Nikad nije kasno".
Era Ojdanić je za Informer ispričao da je među prvima saznao da je Dragan Marković Palma preminuo, zbog čega se duboko potresao, jer su bili dobri prijatelji dugi niz godina.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.