Konačno optužnica protiv ubica MMA borca! Sumnja se da se kriju na ovoj lokaciji (FOTO/VIDEO)
Podeli vest
Marko Daničić (23) i Vasilije Gačević (23) osumnjičeni su za ubistvo Stefana Savića, MMA borca i reprezentativca Srbije, u noći između 24. i 25. februara u Dunavskoj ulici na Dorćolu.
Nakon zločina, odšetali su sa lica mesta kao da se ništa nije dogodilo i nestali bez ikakvog traga. Iako se prvobitno verovalo da su pobegli na Kosovo, trenutno se spekuliše da bi mogli biti na američkom kontinentu. Međutim, ove navode policija nije potvrdila, s obzirom da već sedam meseci ne mogu da im uđu u trag.
Stefan Savić (23), reprezentativac Srbije i MMA borac, ubijen je u noći između 24. i 25. februara na Dorćolu. Prema saznanjima Republike i Srpskog telegrafa, trenutno se vrši medicinsko veštačenje i DNK analiza u vezi sa ovim ubistvom.
Pre više od četiri meseca, 23-godišnji MMA borac Stefan Savić brutalno je ubijen na Dorćolu, kada su ga napali i nožem izboli, kako se sumnja, Vasilije Gačević i Marko Daničić.
03.07.2024
22:50
Prema nezvaničnim saznanjima pomahnitale ubice su nakon zločina odmah otišle u stan jednog od osumnjičenih, a potom su pobegli na KiM. Navodno su nelegalno prešli administrativnu liniju.
Sumnja se i da se trenutno nalaze u jednoj zemlji Srednje Amerike, ali ove informacije nisu zvanično potvrđene od nadležnih organa.
Stefan Savić (23), reprezentativac Srbije i MMA borac, ubijen je u noći između 24. i 25. februara na Dorćolu. Od tada je prošlo skoro četiri meseca, a od osumnjičenih za ubistvo Vasilija Gačevića (23) i Marka Daničića (23) nema ni traga! Svedočenjem svedoka iz Crne Gore ispitani su svi koji su bili svedoci stravičnog ubistva.
Više javno tužilaštvo u Beogradu sarađuje sa Nacionalnom policijom Španije i američkim Federalnim istražnim biroom (FBI) u slučaju američke državljanke Ane Knežević, za koju se veruje da je najpre oteta, a potom ubijena, rekao je danas glavni javni tužilac VJT Nenad Stefanović.
16.06.2024
15:20
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Stefan Savić
Nije poznato kako su uspeli da pobegnu, a pretpostavlja se da im je pomoglo i to što je tek naknadno raspisana poternica za njima. Takođe, prema pisanju pojedinih portala, očekuje se da će optužnica protiv osumnjičenih biti podignuta kroz 15 dana.
Mladi reprezentativac Srbije Stefan Savić izboden je 25. februara na Dorćolu, kada su dvojica osumnjičenih nasrnuli na njega i izboli ga nožem čak 19 puta. Iako je bio ranjen, Stefan je pokušao da umakne ubicama, ali su ga oni sustigli i nastavili da ga tuku i ubadaju. Sukob je datirao od ranije, kada je MMA borac branio svog drugara i tom prilikom povredio Daničića.
Nenad Savić, otac ubijenog ispričao je ranije za naš portal da su njihovoj porodici ubice oduzele sve.
- Pravo da vam kažem nemamo nikakve nove informacije, što se tiče tužilaštva i advokata, oni nam kažu da ne dajemo nikakve izjave jer je to u cilju istrage, pa dobro, neka im bude u cilju istrage, ali ja sina da vratim ne mogu. Moguće je da rade, a možda i ne rade, zaista ne znam ni sam, a ja ono glavno ne mogu da promenim. To da li će njih uhapsiti za šest meseci ili godinu dana neće ništa promeniti, jer sina ne mogu da vratim - rekao je tada Nenad.
Kako je pojasnio, ubice nisu imale nikakav motiv da ubiju njegovog sina, a institucije su neme na njihove zahteve za informacije.
- Ponašanje tih mladića je čista oholost, ništa drugo to nije, oni nisu imali nikakv razlog za to da urade. Što se tiče tužilaštva, šta god da ih pitamo ne daju nikakve izjave, dok policiji kada postavimo pitanja, ne zna ništa - zaključio je otac.
Podsetimo, nakon što su ubice sustigle mladog Savića, njemu je u pomoć pritekao Stefan M. koji se slučajno zatekao na uglu Ulice Dobračine i Dunavske, međutim, napadači su i njega povredili, piše Kurir.
On je nakon napada automobilom krenuo ka bolnici, nakon čega ga je zaustavila patrola policije i potom je sanitetom prebačen u Urgentni centar. Policija je, nekoliko dana nakon napada, pronašla stan i krvavu odeću koju su nosile ubice mladića, a čiji se trag totalno izgubio.
Foto: Foto: Informer, MUP Srbije
Stefan Savić i njegove ubice
Takođe, Više javno tužilaštvo saopštilo je da je ispitano više od 15 svedoka u ovom slučaju, među kojima je i otac ubijenog mladića, dok je izvšeno nekoliko veštačenja. Za ubicama je raspisana poternica, a 11. marta doneto je rešenje kojim im je određen pritvor, njima se na teret stavlja teško ubisto i teško ubistvo u saizvršilaštvu.
Navodno su nakon ubistva podigli novac sa kartica i napustili centralnu Srbiju iste večeri i otišli na Kosovo i Metohiju ilegalnim putevima.
Skoro četiri meseca je prošlo od ubistva mladog MMA borca Stefana Savića, a slučaj i dalje nije rešen. I dalje traje potraga za Vasilijem Gačevićem (23) i Markom Daničićem (23), za kojima je raspisana poternica, a koji kao da su u zemlju propali.
Stefan Savić (23), reprezentativac Srbije i MMA borac, ubijen je u noći između 24. i 25. februara na Dorćolu. Od tada je prošlo tri meseca, a od osumnjičenih za ubistvo Vasilija Gačevića (23) i Marka Daničića (23) nema ni traga ni glasa!
U istrazi koju Više javno tužilaštvo u Beogradu vodi protiv odbeglih Marka Daničića (23) i Vasilija Gačevića (23) zbog sumnje da su 26. februara na Dorćolu ubili Stefana Savića (23), MMA borca i reprezentativca Srbije, do sada je ispitano više od 15 svedoka i oštećeni, pišu portali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
IMSI catcher
pre 1 godinu
Završiće na robiji kao i svi kriminalci i njihovi saradnici.
Stefan Savić (23), reprezentativac Srbije i MMA borac, ubijen je u noći između 24. i 25. februara na Dorćolu. Prema saznanjima Republike i Srpskog telegrafa, trenutno se vrši medicinsko veštačenje i DNK analiza u vezi sa ovim ubistvom.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.
Publicista i analitičar Zoran Ćirjaković uputio je oštre kritike na račun studenata koji učestvuju u blokadama, ocenjujući da je kod dela njih došlo do, kako kaže, ozbiljnog osećaja samovažnosti i uverenja da imaju apsolutni legitimitet da predstavljaju državu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Doktor Milan Božina ceo svoj radni vek proveo je u Hitnoj medicinskoj službi Doma zdravlja "Dr Đorđe Lazić" u Somboru, a u penziju je tokom prethodnih godina ispraćan čak četiri puta, dok se peti oproštaj već uveliko sprema.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Ukrajinski televizijski kanali bliski vlastima u Kijevu objavili su da je Ukrajina „ponovo pobedila“, ovoga puta u kontekstu sukoba sa Iranom, uz tvrdnju da je ključnu ulogu u toj navodnoj pobedi odigrala ukrajinska protivvazdušna odbrana.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar