Arkanov ubica ni posle 13 godina nije izručen Srbiji! Gavrića je Ceca pljunula nasred sudnice!
Podeli vest
Južnoafrička Republika odugovlači ekstradiciju Dobrosava Gavrića.
Dobrosav Gavrić (48), koji je osuđen na 35 godina zatvora zbog ubistva Željka Ražnatovića Arkana (48) i dvojice njegovih prijatelja u Hotelu "Interkontinental" 2000. godine, još uvek nije izručen Srbiji iz Južnoafričke Republike, iako su naše vlasti više puta pisale urgencije za njegovo izručenje! Gavrić je otkriven u JAR-u 2011. godine, i to nakon likvidacije vođe mafije Sirila Bike, kome je on bio telohranitelj.
Željko Ražnatović Arkan, ubijen je 15. januara 2000. godine u hotelu “Interkontinental”, a Žarko Popović, nekadašnji načelnik Odeljenja za krvne delikte otkrio je za Informer do sada nepoznate detalje o pozadini i motivima likvidacije o kojoj se i dan danas priča.
Žarko Popović, nekadašnji načelnik Odeljenja za krvne delikte pri policijskoj Upravi grada Beograda, bio je gost Informerove emisije "Strogo poverljivo" gde je govorio o mafiji u Srbiji u periodu od devedesetih do dvehiljaditih godina, koja je bila pod velikim uticajem Željka Ražnatovića Arkana.
02.12.2024
23:15
Gavrić se od hapšenja nalazi u strogo čuvanom zatvoru "Helderstorm" u blizini Kejptauna, na zapadu te zemlje.
Svetlana Ražnatović jednom prilikom je otkrila kako je reagovala kada je prvi put videla Arkana.
27.11.2024
09:19
Dobrosav Gavrić
Tapkanje u mestu
Magistarski sud u Kejptaunu je 2020. godine doneo odluku da su ispunjeni uslovi za izručenje Gavrića, ali su se njegovi advokati žalili na tu odluku. Ustavni sud iz Kejptauna je u međuvremenu odbio i njegovu molbu za dobijanje političkog azila u Južnoafričkoj Republici, jer je u Srbiji osuđen za teško ubistvo koje nije politički motivisano. Uprkos tome Gavrić još nije izručen Srbiji.
Za sve to vreme Ministarstvo pravde Srbije je više puta slalo urgencije svojim kolegama u JAR i tražilo izručenje ubice Željka Ražnatovića.
- Ministarstvo duže vreme nije dobilo nikakvo obaveštenje od nadležnih vlasti iz Južnoafričke Republike u vezi sa Gavrićevom ekstradicijom. U proteklih nekoliko godina poslato je više urgentnih dopisa u vezi sa njegovim izručenjem, ali do sada nikakav odgovor nismo dobili, iako je njihov sud doneo odluku da su ispunjeni svi uslovi za izručenje - saznaje nezvanično Informer.
Foto: Zoran Sinko
Željko Ražnatović Arkan
Dobrosav Gavrić je, podsetimo, osuđen na 35 godina zatvora jer je u Hotelu "Interkontinental" 15. januara 2000. godine ubio Željka Ražnatovića Arkana i njegova dva prijatelja. Sa Gavrićem su u toj likvidaciji učestvovali i Milan Đuričić Miki, kao i Dragan Nikolić Gagi.
Nakon hapšenja on je iz pritvora pušten 2002, a na suđenja je redovno dolazio do 8. oktobra 2006, kada mu je u Okružnim sudom u Beogradu izrečena presuda. Tog dana se nije pojavio u sudnici i za njim je raspisana poternica.
Lažan identitet
Gavrić je u Južnoj Africi sa lažnim dokumentima na ime Saša Kovačević otkriven 21. marta 2011. godine, nakon što je ubijen mafijaški bos Siril Bika. Napadači su izvadili oružje i 17 puta pucali na Biku i Gavrića, koji je šefu mafije bio telohranitelj. Bika je ranjen u glavu, grudi i ruku, a Gavrić u rame. Inače, Siril Bika je važio za čoveka sa jakim vezama u politici, ali i bezbednosnim strukturama JAR-a.
Foto: Puls asfalta/Fejsbuk
Željko Ražnatović Arkan i Ceca
Pljunula ga Ceca
Dobrosav Gavrić je ostao i upamćen kao čovek kog je Arkanova udovica, pevačica Svetlana Ceca Ražnatović, pljunula u lice. Ceca je bila svedok na suđenju, pošto je i sama bila u ovom hotelu u vreme zločina.
- Sedeo si pognute glave, okrenut licem ka izlazu, lepo sam te videla preko Željkovog ramena. I ponoviću to sto puta! Apsolutno sam sigurna. Izdajniče, znaš li koga si ti izdao, koga si ubio? Smradu, đubre! - rekla je tada Ceca, a na njene reči se Gavrić navodno cinično nasmejao, zbog čega ga je ona nasred sudnice pljunula u lice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Marcco
pre 3 meseca
Čoveka pod hitno izručiti Srbiji! A onda da mu se da stan, državna penzija i orden ako je stvarno ubica Arkana.
A kako se moglo desiti da zbriše čak tamo a mesecima izlazio po Loznici slobodno? Potpomagao se štapom zato što je ranjen prilikoma atentata.Viđali ga muzičari koji su svirali na bazenima preko leta.Svašta se čudno dešavalo.
Željko Ražnatović Arkan, ubijen je 15. januara 2000. godine u hotelu “Interkontinental”, a Žarko Popović, nekadašnji načelnik Odeljenja za krvne delikte otkrio je za Informer do sada nepoznate detalje o pozadini i motivima likvidacije o kojoj se i dan danas priča.
Ukrajina više ne može da izdrži pritisak sve intenzivnijih ruskih napada duž cele linije fronta i mora strateški da se povuče u unutrašnjost zemlje, ocenio je vojni ekspert i bivši pukovnik Službe bezbednosti Ukrajine Oleg Starikov.
Do 31. marta hrvatski Javni servis HRT napustila su 333 zaposlena, koji su prethodno potpisali raskid ugovora o radu, uz isplatu otpremnine, potvrđeno je Hini.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se večeras sa ministrom spoljnih poslova Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Severne Irske Dejvidom Lamijem u Vili Mir u Beogradu.
U jednočasovnom intervjuu sa podkasterom Mariom Nafalom, predsednik Srbije Aleksandr Vučić se osvrnuo na razbijanje Jugoslavije i NATO agresiju 1999. godine, ali i na sadašnju situaciju u Srbiji.
Miša Vacić, lider Srpske desnice, bio je gost Info jutra kod voditeljke Jovane Radović i tom prilikom komentarisao najavljeni koncert Marka Perkovića Tompsona u Zagrebu.
Narodni poslanik Uglješa Mrdić gostujući u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice pozvao je institucije da rade svoj posao i da uhapse novinarku Biljanu Lukić.
Studentska konferencija univerziteta Srbije (SKONUS) hitno se oglasila povodom sprovođenja nastavnog procesa u školskoj 2024/25. godini na visokoškolskim ustanovama.
Udruženje Ženski centar "Milica" uz podršku lekara održalo je edukaciju novinara "Budućnost bez straha - razumevanje ranog raka dojke", a u cilju širenja svesti o ovoj bolesti, uz poruku da najveću šansu za izlečenjem raka dojke donosi rano otkrivanje i dostupnost optimalne terapije.
Fudbaleri TSC plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su elimisali Partizan pobedom u Humskoj posle dramatične serije jedanaesteraca 10:9 (0:0, 0:0)
Jedan od najpopularnijih ruskih novinara Vladimir Solovjov poručio je Britancima i Francuzima, koji planiraju da pošalju svoje trupe u Ukrajinu posle potpisivanja mirovnog sporazuma sa Moskvom kako bi navodno očuvale mir, da će svi njihovi vojnici biti ubijeni.
Nekadašnji ruski vrhovni komandant u Ukrajini, general Sergej Surovikin, ozbiljno je razmatrao upotrebu nuklearnog oružja kako bi sprečio Ukrajinu da napreduje prema Krimu u jesen 2022. godine, stoji u izveštaju The New York Timesa, koje je preneo Newsweek.
Pripadnici Oružanih snaga Ukrajine pokušavaju da pređu na našu stranu prerušeni u civile, izjavio je za RIA Novosti snajperista 40. brigade mornaričke pešadije sa pozivnim znakom „Rulj“.
Reditelj Predrag Gaga Antonijević kaže da se glumac Val Kilmer (65) nije lečio zbog crkve kojoj je pripadao i verovanju da će Bog izlečiti svaku bolest!
Aloe vera je biljka koja se lako gaji u saksiji i ima brojne koristi za kožu i zdravlje. Njeni listovi sadrže gel koji je odličan za hidrataciju, pomoć kod opekotina, ožiljaka, strija, crvenila, kao i za detoksikaciju organizma.
Mnogi ljudi tokom godina primete poteškoće u pronalaženju prave reči, što može biti znak rane faze Alchajmerove bolesti. Međutim, nova istraživanja sugerišu da je brzina govora, a ne samo teškoće u pronalaženju reči, bolji pokazatelj zdravlja mozga, posebno kod starijih osoba.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar