28.11.2022

19:21 >> 21:59

PORTUGAL VEĆ U OSMINI FINALA! Urugvaj mora da pobedi Ganu ako želi nokaut fazu!

Fudbalska reprezentacija Portugala savladala je Urugvaj rezultatom 2:0 u meču drugog kola grupne faze Svetskog prvenestva

Portugal je bio dosta konkretniji na početku meča.  Već u četvrtom zapretio je Karvaljo, ali lopta je otišla preko gola.

Zatim je dobro šansu iz slobodnog udarca imao Kristijano Ronaldo u 17. minutu,  a zapretio je i Fernadeš u  28.

Urugvaj je imao ozbiljnu šansu u 33. minutu, ali odbranio je Kosta šut Bentatkuru.

Fudbaler Portugala Mendeš morao je u 42. minutu da napusti igru zbog povrede, a umesto njega je ušao Gereiro.

U 51. minutu, utakmica je na kratko prekinuta, jer je jedan navijač izašao na teren sa LGBT i zastavom i majicom sa porukom podrške ženama u Iranu.

Samo tri minuta kasnije, Fernandeš je uputio šut i lopta je ušla u gol. Bila je misterija da li je Ronaldo koji se radovao dirao tu loptu glavom, ipak to se nije desilo i gol je kasnije upisan Fernandešu.

Nakon toga, Urugvaj je všio apsolutnu incijativu. Redale su se šanse ispred gola Portugala, ipak nisu uspeli Urugvajci da realizuju nijednu šansu.

U 89. minutu zbog igranja rukom Himeneza  dosuđen je penal za Portugal, a odgovornosti se prihvatio Bruno Fernandeš koji je postavio konačan rezultat.

Portugal je sada prvi sa šest bodova u grupi, Gana ima tri, Urugvaj i Južnu Koreja po jedan.

U poslednjem kolu, Portugal igra protiv Južne Korea, a Gana protiv Urugvaja. Pobednik ovog drugog mesta će zauzeti drugu poziciju u grupi i čekirati karte za osminu finala Mundijala.

Standings provided by Sofascore

Portugal-Urugvaj 2:0  (0:0)

Golovi: Bruno Fernandeš (54, 92)

Stadion: Lusail

Sudija: Alireza Fagani

Portugal: Kosta, Kanselo, Dijas, Pepe, Mendes(Od 42. Gereiro), Karvaljo(Od 82. Palinja), Bernardo, Neveš(Od 69. Leao), Bruno Fernandeš, Žoao Feliks(Od 82. Mateus Nunes), Kristijano Ronaldo (Od 82. Ramos)

Urugvaj:  Roše, Himenez, Godin(Od 62. Pelistri), Koateš, Oliviera(Od 86. Vina), Vekino( Od 62. De Arakaseta), Valverde,Bentankur, Giljermo Varela, Nunjez(Od 72. Gomez), Kavani (Od 72. Suarez)

KRAJ UTAKMICE

90+2 - Precizan je bio Bruno Fernadneš sa bele tačke.

89. minut - Penal za Portugal. Himenez je igrao rukom, sudija je nakon VAR provere pokazao na belu tačku

86. minut - Dosta konkretniji Urugvaj u ovom delu meča

78. minut - Nova ozbiljna šansa za Urugva, ali nije se snašao Deraskueta

77. minut - Velika šansa za Urugvaj, ali nije dobro šutirao Luis Suarez

69. minut - Nije se dobro snaašo Rafael Leao u šesnaeestecu Urugvaja

64. minut - Pobegla je lopta Faukundu Pelistriju u šesnaestercu Portugala

54. minut - Poveo je Portugal na ovom meču , strelac je Kristijano Ronaldo koji je dodirnuo loptu glavom nakon šuta Fernandeša

53. minut - Najbolja šansa za Portugal do sada šutirao Žoao Feliks, ali pored gola!

51. minut - Kratak prekid meča. Jedan navijač je uleteo na teren za LGBT zastavom, meč je brzo nastavljen. Između ostalog na sebi je imao majicu na kojoj je pisala poruka podrške ženama u Iranu.

49. minut - Neveš je završio na  travi nakon žestog starta igrača Urugvaja. Lekarski tim je kročio na teren, kako bi mu ukazao pomoć

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

42. minut - Gereiro je ušao u igru umesto Mendeša

40. minut- Mendeš je povređen, moraće da dođe do promene u taboru Portugala

33. minut- Odličan šansa za Bentakura, šutirao je, ali brani Kosta

29. minut - Pokušao je glavom Bruno Fernandeš

27. minut - Loše su organzivani igrači Urugvaj, još jedan neuspešan pas ka Edisonu Kavaniju

18. minut - Pogađa živi zid Ronaldo iz slobodnog udarca

16. minut - Vecino pravi prekršaj nad Mendešom

6. minut - Ukazuje se pomoć Rubenu Dijašu

4. minut - Prva ozbiljna šansa za Portugal! Karvaljo šutira preko gola!

1. minut - Utakmica je počela.

19.20 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Portugala i Urugvaja

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.