14.12.2022

18:40 >> 21:55

FRANCUSKA SLOMILA HRABRI MAROKO!  "Trikolori" stoje na putu Mesijevog životnog sna, U NEDELJU NAS OČEKUJE FINALNI OBRAČUN!

FRANCUSKA SLOMILA HRABRI MAROKO! "Trikolori" stoje na putu Mesijevog životnog sna, U NEDELJU NAS OČEKUJE FINALNI OBRAČUN!

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je selekciju Maroka rezultatom 2:0 i tako se plasirala u finale Mundijala

Trikolori" su do gola stigli već na startu meča u petom minutu, kada se nakon odbije lopte sjajno snašao Teo Ernadeez.

Francuski reprezentativac je odlično reagovao u šesnaestercu i posle je neodbranjiv šut golmana Maroka Bona.

Ipak, nisu klonuli duhom Marokanci, krenuli su s napadima kao da se ništa nije desilo.

U 10. minutu sjajno je šutira Ounahi, ipak spretan je na golu Francuske bio iskusni golman Hugo Loris.

Ipak, desio se novi peh za "Lavove sa Atlasa" kada je u 20. minutu meča kapiten tima Sais morao da napusti teren zbog povrede.

Ozbiljnu šansu je imala Francuska u 36. minutu susreta. Šut Mbapea je sa gol linije skinuo defanzivac El Jamik, a zatim je Žiru uputio jak, ali neprecizan šut.

Poslednja velika šansa u prvom poluvremenu desila se u 45. minutu, kada je fudbaler Maroka Ounahi makazicama zatresao stativu Francuske.

Početkom drugog poluvremna Kilijan Mbape se dva puta žalio na povredu, a u 53. minutu ukazana mu je i lekarska pomoć.

Pokušao je Maroko da stvori šansu u 63. minutu meča, ali Varan je blokirao šut Ziješa.

Ipak, u 80. minutu meča, Francuzi su rešili dilemu pobednika. Fudbaler Ajntraht iz Frankfurta Kolo Muani  je iskoristio prvi kontakt s loptom nakon 30 sekundi igre i savladao je protivničkog golmana.

Tako su "trikolori" zakazali duel u finalu sa Argentinom (nedelja 16.00), a Hrvatska i Maroko će se boriti za treće mesto (subota 16.00).

FRANCUSKA-MAROKO 2:0 (1:0)

Golovi: Ernandez (5), Kolo Muani (80)

Stadion: Al Bajt

Sudija: Cezar Arturo Ramos

Francuska (4-2-2-2): Loris - Kunde, Varan, Konate, Ernandez - Čuameni, Fofana - Grizman, Dembele(Od 80. Kolo Muani) - Embape, Žiru (Od 65. Tiram)

Maroko (5-2-3): Bono - Hakimi, El Jamik, Sais(Od 20. Amalah, Od 78. Abde), Dari, Mazraui(Od 46. Atiat Alah) - Amrabat, Ounahi - Ziješ, En Nesiri(Od 63. Hamdalah), Bufal (Od 66. Abukai)

KRAJ UTAKMICE

84. minut - Rasprava igrača Maroka i Francuske na terenu

80. minut - Kolo Muani posle prvog dodira sa lopto povećava prednost Francuske

74. minut - Odlično je asistirao Tiram Fofani, ali lopta ide preko gola

68. minut - Oštar start Hakimija nad Tiramom

63. minut - Uspeo je Varan da blokira šut Ziješa

60. minut - Napravljen je faul na Anotanom Grizmanom

53. minut - Ukazuje se lekarska pomoć Mbape, Francuz će nastaviti meč

49. minut - Preti Maroko odmah na startu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - Nije imao sreće Maroko. Ounahi je makazicama zatresao stativu, zatim je Bufal šutirao pored gola

44. minut - Sjajan napad Marokanaca, ipak samo korner za "Lavove sa Atlasa"

39. minut - Lep prodor Grizman, ipak ponovo je reagovao El Jamik, korner za Francusku

36. minut - Dve velike šanse za "trikolore". Šutirao je Mbabe , ali bukvalno sa gol lini je počistio El Jamik, zatim je snažno šutirao Žiru, ipak  nema gola

32. minut - Nova prilika za Francusku pokuaš je Čuameni, ali pogodio je Žirua koji je bio u nedozvoljenoj poziciji

27. minut - Dobio je žuti karton Bufal

20. minut -  Igru zbog povrede napušta kapiten Maroka Sais, umesto njega će u igru Amalah

17. minut - Sjajno se otvorio Olivije Žiru, uputio je stašan šut, ipak stativa

16. minut - Ponovo prete Marokanci, uputili su novi šut, ali bez uspeha

10. minut - Ponovo prete Marokanci, odlično je šutirao Ounahi, ali brani Loris

8. minut - Pokušao je Hakimi, ali zaustavili su ga Ernandez i Konate

5. minut - Teo Ernandez daje gol za Francusku! Dobru akciju su projektovali "trikolori", prvi je pokušao Grizman, zatim se odbila do Ernandez koji je bio precizan

1. minut - Utakmica je počela. Izmena kod afričke selekcije u startnih 11. Umesto najavljenog Agerda iz Vest Hema tu je Ašraf Dari na poziciji štopera.

18.40 - Dobrodošli na naš blog posvećen meču Francuske i Maroka u polufinalu Svetskog prvenstva

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.