Posebna vrsta afričkih ljubičica, Osteospermum, sadi se tokom leta.
Osteospermum, posebna vrsta ljubičice, je veoma izdržljiva i dobro podnosi viuoke temperature.
Ova višegodišnja biljka cveta sve do jeseni i pravci je ukras svake bašte.
Foto: Shuterstock
Iako ovo cveće više voli umerenu klimu, dobro će podneti letnje vrućine, ali samo ako nije zasađeno na mestu izloženom obilju direktnog svetla.
Da bi ljubičice dostigle svoj puni potencijal, posadite ih na mestu koje ima dobar balans svetlosti i senke - ni u punoj senci niti ostavljajući ih na milost i nemilost jakom podnevnom suncu..
Pored toga, veoma je važno redovno zalivanje, pri čemu se uvek pazi da zemlja nije previše vlažna kako koren ne bi počeo nepovratno da truli.
Najbolje je da ih zalivate odozdo, tako da voda dođe do korena bez kvašenja listova, jer ćete tako sprečiti nastanak bolesti i usporiti sušenje biljke.
Foto: Shuterstock
Takođe je važno da je zemlja dobro drenirana i bogata organskim materijalom, a ako to nije slučaj u vašoj bašti, pomozite im dodavanjem organskog đubriva koje će podstaći njihov rast.
Uz ovakvu negu, vaše afričke ljubičice treba da ostanu u punom cvetu do prohladnih jesenjih dana. Ako živite u veoma umerenoj klimi, cvetanje je moguće tokom većeg dela godine.
Nije tako retko da sa nekim budemo mesecima u vezi da bi nam na kraju bilo rečeno kako ipak nisu spremni za brak. Kako biste sačuvali vaše dragoceno vreme, obavezno postavite sledeće pitanje.
Sezona je omiljenog letnjeg voća, crvenih višnjica koje svi rado jedemo. Od njih možete napraviti sok, slatko, raznorazne poslastice ali ih i kandirati. Donosimo vam fantastičan recept kako da ih sami kandirate kod kuće.
Sa toplotnim talasima koji nastavljaju da zapljuskuju našu zemlju, mnogi od nas osećaju pored zdravstvenih tegoba i promene u ponašanju. Kada se mozak pregreje, to može dovesti do mnogih fizioloških i neuroloških promena koje mogu uticati na opšte zdravlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nije tako retko da sa nekim budemo mesecima u vezi da bi nam na kraju bilo rečeno kako ipak nisu spremni za brak. Kako biste sačuvali vaše dragoceno vreme, obavezno postavite sledeće pitanje.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu danas je održano skandalozno suđenje koje je pokazalo kako izgleda politička osveta u pravosuđu, gde je politizovani sudija Nenad Baković pokrenuo je lični sukob protiv glavnog urednika „Informera“ Dragana J. Vučićevića.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu vodi se postupak povodom radnog statusa Suzane Rogan, profesorke blokaderke u srednjoj Trgovinsko-ugostiteljskoj školi "Toza Dragović" iz Kragujevca, potencijalnog kandidata na tzv studentskoj listi.
Mediji u Gruziji veliku pažnju posvetili su danas poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića toj zemlji i sastanku koji je imao sa gruzijskim predsednikom Mihailom Kavelašvilijem u palati Atoneli.
Putešestvijama političara Vladana Đokića na Svetu Goru, koje je u javnosti pokušao da proda kao bitan i zvaničan događaj, zapravo je klasičan pokušaj jeftine političke promocije tamo gde joj mesto nikako nije.
Da ima medveda na Tari više nije vest - slobodno se kreću, ostavljaju za sobom tragove, a nedavno i turisti imaju mogućnost da ih posmatraju iz lovačkih čeka. Ipak, ono što je doživeo Stevica Bajić iz Zaovina, moglo bi se naći u nekom filmu.
Povodom obeležavanja Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi u Crvenom krstu Srbije dodeljenja su priznanja gradovima koji su postigli najbolje rezultate u davalaštvu krvi protekle godine.
Želja da se pruži puni doprinos održivom razvoju u našoj zemlji ostala je prioritet kompanije NIS uprkos brojnim izazovima sa kojima se kompanija trenutno susreće. Doprinos ekonomskom razvoju, napretku ljudskih resursa, zaštiti životne sredine i boljitku šire zajednice bio je jedan od osnovnih ciljeva NIS-a i u izazovnoj 2025. godini.
Jedinstveni prirodni fenomen, "cvetanje" reke Tise kada se nad njenom površinom pare insekti koji žive u rečnom mulju, ove godine, na žalost nije bio spektakularan.
U operativnoj akciji "Pelikan" danas, 15. juna, na području Zvornika i Bijeljine pronađeno je i oduzeto više od dva kilograma kokaina, 982 kutija cigareta, tri pištolja, dva prigušivača te dva kilograma plastičnog eksploziva.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo optužni predlog protiv V.M. (52) zbog sumnje da je gradio bez građevinske dozvole, te predložilo da se kazni sa 1.000.000,00 dinara.
Na Ibarskoj magsitrali u mestu Bare, tokom popodnevih sati došlo je do teške saobraćajne nezgode kada su se sudarila dva vozila "volkswagen touran" i "škoda fabia" novopazarskih oznaka.
Motociklista T.N, koji je u petak teško povređen u saobraćajnoj nezgodi na raskrsnici Ulice 12. srpske brigade i Omladinske ulice u Novom Pazaru, prebačen je na dalje lečenje u Institut za ortopedsko-hirurške bolesti „Banjica“ u Beogradu.
Predsednik SAD Donald Tramp doputovao je u Ženevu u Švajcarskoj kako bi prisustvovao predstojećem samitu Grupe 7 (G7), koji se održava u francuskom gradu Evijanu, smeštenom odmah preko puta granice.
Požar na naftnoj bazi u ruskom Ribinsku, u Jaroslavskoj oblasti, nije ugašen ni ujutru 15. juna, dan nakon ukrajinskog napada dronovima na kombinat „Temp“ Rosrezerva, strateški objekat u kojem se čuvaju zalihe goriva.
Poljski predsednik Karol Navrocki dao je Vladimiru Zelenskom još nekoliko dana da se odrekne veličanja ukrajinskih nacionalističkih milicija koje su tokom Drugog svetskog rata masakrirale Poljake, saopštili su zvaničnici u Varšavi.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Brat pevačice Nadice Aedmov koji se takmiči u "Zvezdama Granda" Bubi Ademov priznao je da je u vezi sa bivšom učesnicom ovog takmičenja Milicom Živković.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.