• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer

16.05.2024

18:30

Sos od belog luka bolji od kupovnog! Jednostavan recept, a ukus je fantastičan - možete ga mešati sa svim jelima

Shuterstock

Recepti

Sos od belog luka bolji od kupovnog! Jednostavan recept, a ukus je fantastičan - možete ga mešati sa svim jelima

Beli luk je povrtarska kultura koja svakom jelu daje dodatnu aromu, a mnogima je jedan od omiljenih začina koji upotpunjuju jelo.

Zbog svog ukusa odlično se kombinuje sa svim namirnicama i danas gotovo da nema domaćice koja ga ne koristi u svojoj kuhinji upravo zbog njegove lekovitosti i intenzivnog ukusa.

Sos od belog luka je veoma jednostavan za pripremu, a ukus je fantastičan i biće vam potrebno samo nekoliko minuta da ga pripremite. Možete ga kombinovati sa raznim namirnicama kao što su testenina, pirinač ili jednostavno začiniti pečenje. Ispod recept za ovaj veoma ukusan sos.

Sastojci:

četiri čena belog luka

150 g grčkog jogurta

manji limun

dve kašičice tahinija

malo sveže mirođije i peršuna

so, biber

Foto: Shuterstock

 

Priprema:

Beli luk očistiti i izgnječiti, pa dodati jogurt, sveže ceđeni sok od manjeg limuna, tahini (pasta od susama, može se kupiti u svim bolje snabdevenim prodavnicama), so, biber, iseckan peršun i mirođiju. Sve dobro sjediniti i poslužiti uz meso po izboru.

Kupovni sos: 200 ml/350 din

Naš sos: 200 ml/230 din


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Džet set