• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

24.04.2025

17:40

Devojci iz krajnika izvadili jezivo stvorenje! Otišla kod lekara zbog bola u grlu - usledio je šok  (FOTO)

Shutterstock

Zdravlje

Devojci iz krajnika izvadili jezivo stvorenje! Otišla kod lekara zbog bola u grlu - usledio je šok (FOTO)

Podeli vest

Mlada devojka iz Tokija otišla je kod lekara zbog bola u grlu, a otkrila jezivog "gosta" iz sirove hrane.

Mlada devojka iz Tokija (25) potražila je lekarsku pomoć zbog upornog bola u grlu, misleći da je u pitanju obična prehlada.

Međutim, ono što su joj doktori otkrili ostavilo je i nju i njih u šoku - iz levog krajnika izvadili su živog crva.

 

 

U bolnici Sent Luk, lekari su pincetom uklonili crnog crva dugog 38 milimetara i širokog svega milimetar, koji je i nakon vađenja bio živ. Reč je o okruglom crvu iz grupe nematoda, parazitu koji se može dobiti konzumiranjem sirove ribe ili mesa.

Devojka je priznala da je pet dana pre pojave simptoma jela sašimi - japansko jelo koje se sastoji od sirove ribe ili mesa u tankim kriškama. Lekari veruju da je larva parazita dospela u njen organizam upravo kroz to jelo, a zatim se razvila u krajnicima, izazivajući bol i iritaciju.

Iako je njen slučaj šokantan, stručnjaci upozoravaju da ovo nije izolovan incident. Sve veća popularnost sušija i sašimija širom sveta povećava i rizik od ovakvih infekcija. Zato lekarima nije strano da kod pacijenata koji konzumiraju sirovu hranu otkriju ovakve, naizgled neverovatne, ali ozbiljne parazitske invazije.

Lekari apeluju na oprez i preporučuju konzumaciju termički obrađene hrane, posebno onima sa slabijim imunitetom.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vest godine koju je obelodanio Vučić: Srbija je u svetskom vrhu
Politika

Vest godine koju je obelodanio Vučić: Srbija je u svetskom vrhu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da je fantastična i istorijska vest to što se Srbija pomerila sa 57. na 39. mesto po pripremljenosti za korišćenje veštačke inteligencije i upozorio da će Srbiji biti potrebno mnogo više električne energije kako se dalje bude tehnološki razvijala.

30.12.2025

18:25

TV

NE PROPUSTITE: Novogodišnji specijal "Na merama" - razotkrivamo tajne poznatih!
Live TV

NE PROPUSTITE: Novogodišnji specijal "Na merama" - razotkrivamo tajne poznatih!

Novogodišnji specijal "Na merama" podsetiće vas na neke od najzanimljivijih trenutaka koje je prethodnih sedmica zabeležilo tajno novinarsko odeljenje Infomera, kao što su (ne)snalaženje u saobraćaju Branimira Nestorovića, tajno domunđavanje Đorđa Stankovića sa Žaklinom Tatalović, "protestni pozeraj" Vladimira Štimca..

30.12.2025

16:47

Šta to rade Vojislav Koštunica, Veljko Paunović, Arno Gujon i Miloš Stojković?! Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Šta to rade Vojislav Koštunica, Veljko Paunović, Arno Gujon i Miloš Stojković?! Otkrivamo večeras od 20h

Deveta epizoda Informerove popularne emisije “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam šta u slobodno vreme radi selektor fudbalske reprezentacije Srbije Veljko Paunović, zašto je teolog Miloš Stojković oličenje “čoveka iz naroda”, gde voli da odlazi političar i dobrotvor Arno Gujon, te kako sada izgleda bivši predsednik i premijer Vojislav Koštunica…

27.12.2025

11:02

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Ubio se policajac u Novom Pazaru
Hronika

Ubio se policajac u Novom Pazaru

U Novom Pazaru večeras se dogodilo samoubistvo u kojem je pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova, zaposlen u Sektoru unutrašnje kontrole izvršio samoubistvo iz službenog vatrenog oružja.

30.12.2025

20:46

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set